ZıwanA (Alternatif) - Bursa

heyyooo slm ben ugur buseferlık burdan yazıyorum da burda
neler oluyo boleeee kım benım msn i mı ıstıyor eywah eywah burası ıyıce copcatan sıtesıne donmus :) ugurdan sevgiler...;)

grubun amatorlugunun acemılıgı mı anlasılmalı buradan?
siteden msn muhabbetleri fln...

bir AMATÖR grup olan zıwananın sayfasında dönen muhabbetlerin müzikten ne kadar uzak oldugunu görmek we ne yazıktır ki belki de bir amatör grup için söylenmesi cok da teşviker olmayacak ama garage daki sahnesinin monotonluk we sıradanlıktan hiçbir wakit kurtulamadığını birebir izlemek bende zıwana'nın Ankara gibi cok iyi alternative gruplar cıkarmış bir şehirdeki bir rock barın her cumasını kapatmaya değer olmadıgı izlenimini weriyo...

deathcontess demiş ki:
grubun amatorlugunun acemılıgı mı anlasılmalı buradan?
siteden msn muhabbetleri fln...

kac senedir ankaradaki muhtelif 'amatör' tanımlamasına sokamayacagım grupları dinledıkten ve uyelerinin ne kadar saglam müzisyenler oldugunu her bir muhabbet masasında bir kez daha anladıktan sonra bir baska AMAtör grup olan zıwananın sayfasında dönen muhabbetlerin müzikten ne kadar uzak oldugunu görmek we ne yazıktır ki belki de bir amatör grup için söylenmesi cok da teşviker olmayacak ama garage daki sahnesinin monotonluk we sıradanlıktan hiçbir wakit kurtulamadığını birebir izlemek bende zıwana'nın Ankara gibi cok iyi alternative gruplar cıkarmış bir şehirdeki bir rock barın her cumasını kapatmaya değer olmadıgı izlenimini weriyo...

ön yargının anlamını biliomusun?(bilinçsizlik)biz tawrımızı sahnede şekillendiren bir grup olmakla beraber,bu tür yorumlardan gocunmicamızıda tüm ilgilenenlere buradan duyuruyoruz.ayrıca sende bu portalda bu şekilde cümleler kurabiliosan.zaten senin müzik hakkında hiç bir şey bilmediğin alenen anlaşılıo.vede yine eklemek istiorum bu portalın çalışma şekli ile msn aynı programdan ibaret.yani sende msn muhabbeti yapmış oluosun.:O)kendi diyen kendi olur ZIWANA'dan saygısız insanlara bile saygı çıkar .gözlerinden öperim

Canım kardeşim sen Bursa'da ne zaman çıkıyosunuz falan diye soruyodun 2-3 gün önce..Pek bi memnundun,ilgiliydin grupla..Hadi eyvallah son sayfadaki muhabbet biraz geyiğe kaçmış da,sen msn muhabbetiyle ZıwanA sahnesinin monotonluğu arasında nasıl bir bağ kurdun ben onu anlamadım..Birçok grubun masasına oturmuşun,gel bizim de otur,masamıza!! Müzik muhabbetimi istiyosun,sonuna kadar..Biz herkesi çağırıyoruz,8 ayda tanımadığımız adam kalmadı nerdeyse Ankara'da..ZıwanA müziği sahnede yapar;
bizim için burası muhabbet yeridir,duyuru yeridir ve ulaşamadıklarımıza ulaşma yeridir..Burdan nota solfej dersi vermemi istiyosan başka bir başlık açıyım..
Sen yine de yok kardeşim ben sizi beğenmiyorum diyosan... ;)

11 KASIM CUMA (Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu)

KARGO

ASLI

ZIWANA

ben de mi gariplik var anlamıyorum.hayatımda en çok eğlendiğim gecelerden biriyidi ankara garaje gecesi,ama monotonluktan fln bahsediyosuz...
insan arada görmek istediği gibi görürmüş ztn.
nese geçen cuma gecesi için tüm gruba teşekkür ederim.sınırların üstündeydiniz,çok iyidiniz...
çılgınlar gibi eğlenmek bu olsa gerek:)
ayrıca mutfakta çalışanlar yalan oldu...üzerine alınanlar alısınnn :)

hako demiş ki:
Canım kardeşim sen Bursa'da ne zaman çıkıyosunuz falan diye soruyodun 2-3 gün önce..Pek bi memnundun,ilgiliydin grupla..Hadi eyvallah son sayfadaki muhabbet biraz geyiğe kaçmış da,sen msn muhabbetiyle ZıwanA sahnesinin monotonluğu arasında nasıl bir bağ kurdun ben onu anlamadım..Birçok grubun masasına oturmuşun,gel bizim de otur,masamıza!! Müzik muhabbetimi istiyosun,sonuna kadar..Biz herkesi çağırıyoruz,8 ayda tanımadığımız adam kalmadı nerdeyse Ankara'da..ZıwanA müziği sahnede yapar;
bizim için burası muhabbet yeridir,duyuru yeridir ve ulaşamadıklarımıza ulaşma yeridir..Burdan nota solfej dersi vermemi istiyosan başka bir başlık açıyım..
Sen yine de yok kardeşim ben sizi beğenmiyorum diyosan... ;)

oncelikle hakikaten adam gibi acıkladıgın için tsk zira senden önce yazan arkadaş hadi matah türkçesini geçtim her şeyiyle açıkça belirtilmiş bir eleştiri karşısında nasıl hödödö şeklinde yaklaşmış gerekçe sunmamış nasıl bi yazı yazmış anlamadım walla, dolayısyla söyleyecek bişeyim yok ona. bursada ya da ankarada ne zmn cıktıgınızı ögrenmem grupla olan ilgimi veya memnuniyetimi nassı gösterir onu çözemedım çunku ne zaman nerde cıktıgınızı ögrenmek istememin tek amacı daha önce gelip sizi izlememiş olan benin sahnenizi izlemek istemesiydi.welhasıl da geldim gördüm we izledim sonra buraya izlenimimi yazdım we anladım ki BURSALI bi grup olaraktan külli şekilde ELEŞTİRİYE kapalısınız bu bnce feci bişe.kendinizi insan we müzisyen olarak geliştirip geliştirmemek tabe szin elinizde dierek bunu geçerim, demişssin ki msn muhabbetiyle monotonluk arasında nassı bag kurdun. böyle bi bağı aklı selim hangi insan kurabilir bende onu anlamadım bi hukuk ögrencisi olarak. o sahne monotonlugunu bizzat izledigim 3 saatin sonunda edindiğim bi izlenim olarak yazdım oraya tamamen msn muhabbetinden muaf olarak,ancak aynı msg içinde yazıldıgı için bağlı olarak okumus olabilirsin,dogrudur.

son bişe müzik muhabbetinden maksadın nota solfejle diil YÜREKTEN we sahneden weya dısarda hiçbir maddi amaç gütmeksizin weya hadi güdülse bile bunu izleyiciye yansıtmamaya calışılırak yapılması oldugunu ben sizin gibi MÜZİSYENLERE anlatıcak diilim zira haddim diildir,o anlayışı ancak beklerim...

yine de basarılar

çöpçatanlıkta
müzikte
wesaire ;)

* Perşembe: İstanbul
Cuma: Ankara
Cumartesi:Bursa

*Arada Eskişehir,Şanlıurfa,Mardin,Diyarbakır...

*Amfilerin teki 15kg

*Pazar günü cebimizde kalan para: tahmini 20ytl

*Her hafta terleyen tshirt sayısı = min. 10

Bu hafta da gel izle,bi daha düşün,belki insafa gelirsin,bu tempo içinde başarılımıyız diilmiyiz :) ya da bu işi gönülden mi yapıyoruz..sen de haklısın,yorum yapmak istemişsin,hatta sağolasın..ama yaşamadan bilemezsin bazı şeyleri,masaya oturup muhabbet etmek yetmiyor,Mardin'in tozu var hala bizim amfilerde..oki canım kardeşim..
İyi bak kendine,yine bekleriz..

hako bos wer deathcontess e cewap wermene hiç gerek yok muhatap olmana deemez sonuçta arkadaş müzik otoritesi deil herhalde hoş öle bile olsa farketmez bara gelen insanlar sizinle coşup eelenebiliyorlarsa olay bitmiştir abi..bi de bu ne enerji hakkaten takdire şayansiniz ordan oraya koşturup duruyorsunuz bunun için ayriyeten saygilar..perşembe görüşürz..

sevgili deathcontess; öncelikle senden hakkaten ii avukat olurmuş, belirtmek istedim... ayrıca: zıwana üyelerinden hiçbirinin eleştiriye açık olmadığını, gidip, onları sahnede izleyip, yorumunu yazdığını söölemişsin... hukuk bölümünü kazanmışsın helal sana da yapıcı eleştiri-yıkıcı eleştiri arasındaki farkı anlayamamışsın pek... şööle diyim; elbet her grubu beğenmek ya da haklarında güzel şeyler yazmak zorunda diilsin ama kalkıp bööle sert çıkıp, sora da eleştiriye gelemiyosunuz dersen anlamam ben seni... neticede adı üstünde "amatör grup", yani bu çocuklar şimdilik (!) -ki bence gerçekten gelecek vaadediyolar- kendi çaplarında ve tabii ki maddi kaygı DA güderek müziklerini yapıyolar.. bence teşvik etmek gerek,zira her gün 10 pop, 15 arabesk albüm piyasaya çıkarken alternatif müzik namına o kadar fazla bişi bulamıyoruz müzik marketlerde.. bi de son olarak, ben zıwanayı belki 10-15 kez izledim farklı mekanlarda, her seferinde ayrı bişey hissettim, zaman zaman formda diiller diye düşündüm; çoğu zaman hayran kaldım, yeri geldi vasat buldum... yani arkadaşım demem o ki, belki de senin şansına çocuklar yorgun falandı?? en baba grupların bile berbat konserlerini görmedik mi? bu olumsuzluk neden anlamadım??? sakin kal...

Ya insanlar kızarlar neden eleştirenlere kızar grup elemanları diye...İnsanlar överken kelime seçmeyi biliyor da yererken mi kelimelerin nasıl seçileceğini unutuyorlar?!?Yererken de üslup ve tavrınıza dikkat ederseniz egosunu yenmiş veya yenmesine ramak kalmış her bir grup elemanı da her yerde sonuna kadar saygı duyar kaale alır...Yoksa hiç iplemeye bile gerek yok...Zor işler zor piyasa zor insanlar...

Başarılar...

eleştri iele saldırı ayrı kavramlar .kabul edilecekler de var edilmicekler de saygı , sevgi ,eğlence,arkadaşlık ,kardeşlik ,hoş görü,ve anlayıştır zıwananın konsepti .saygılar anlayan bilen (bilmeyen) ve sevenlere...!

baya bi karışmış bu başlık hiç böyle görmemiştim hepinize ayrı ayrı selamlar burdan hehehe ramazadan bitiyo erkan anlamışınır sen gelde takılak abi bide hakoyu bu cuma biraz sinirli gördüm hayırdır işallah demeden edemiycem haaaaa ve en onemlisi erkanın onundeki monitor almış başını gitmiş abi ben nası kudurcam delircem gaza gelicem bu cuma mutlaka monitoru yakınlaştırmalıyım hehehehe ;) cuma goruşmek üzre !

zıwana/da birisi....

iyisinizzzzz hoşşsunuzzz...şey aslında kasttettiğim we anlatmak istedğim bu olmasada söze ne hacet bilen bilir...pulp'ın yeni mekanında dewam ediceksiniz umarımmmmmmmm......hani ne demiş ömer hayyam
Kızarırken bir gün tava içinde birkaç balık

Derler ki ördeğe;'dönmez geri ırmak,çok yazık!'

Biz şu anda kebap olmadayız,artık dünya sonra

İster deniz,ister serap olsun,biz yiyince kazık! :?:

ailecek severiz begeniriz kendilerini ama şunu yazmadan geçemiycem
sevgili zıwana elektro gitar - erkan beycigim
LAN BU CUMA SEN GİTARMI ÇALDIN KEMANMI ?!?!?!?

Bİ DAA YORGUN GELME KONSERE
AŞŞADAN UÇARIM ÜSTÜNE

bak ne guzel şiiir yazdım bunu hemen beste yapalım
;)

Geri