quentin tarantino

tarantinonun en beğendiğiniz filmi?

• natural born killers(1994)

Oylar: 0 0.0%
  • desperado(1995)

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    453
evet yaa kill bill'i izledigim gün benim de dilime takılmıştı bu şarkı.
film çok güzeldi ama çat diye bitmesine sinir oldum. tam anlamadıgım yerler açıklıga kavuşcak derken bitti. bi an önce volume 2 da gelsin. sonra cdlerini alıp 2 bölümü üst üste izlicem.

natural born killers daki hayvanlara fln dikkat
adam insanlar izlerken zap yapmasınlar die koymus onları bizi zora sokmamak için:::)
sitem kokuo..
favorimdir

natural born killers daki hayvanlara fln dikkat
adam insanlar izlerken zap yapmasınlar die koymus onları bizi zora sokmamak için:::)
sitem kokuo..
favorimdir

bütün filmlerini kaç kez seyrettiğimi ben bile bilmiyorum.özellikle PULP FICTION ve RESERVOIR DOGS her hafta seyrederim.ne bir kıyaslama ne de bir ayrım yapabilirim.bu arada kill bill de lucy nin öldürülme sahnesi çok güzeldi. :D

kill bill e ben de bayıldım. müzikleri çok iyiydi, çizgi film kısmı harikaydı. ama bence pulp fiction tarantino nun en iyi filmi yine de. bir de sanırım senaryosunu yazdığı four rooms vardı, kaçık derecede komik bi filmdi o da. from dusk till dawn ı ise rammstein -engel'in videosundan çok sonra seyredince bayağı hayalkırıklığı yaşamıştım video açısından ;) ama vampirleri severim, o film de iyiydi baya, tarantino nun sapık tavırları süperdi orda 8)

her klasmanda en baba adamdır bence tarantino
kill bill in müzikleri süper ötesi bişey olmuş o hemşire kılığına giren suikastçının ıslık çaldığı melodi izlediğim günden beri rüyalarıma giriyo ya durup durup söylüyom falan neise rezervuar köpekleride baba filmdi..

filmlerinde müzik ve senaryo herzaman birbirini tamamladı.hepsi çok iyiydi özellikle pulp fiction...son bombası kill bill biraz klasik olmuş ama yine de dövüş sahneleri görülmeye deger...

Senaryosunu Quentin Tarantino'nun yazdığı filmi Oliver Stone yönetmiş ve bunun yüzünden araları açılmıştı.

Mickey ve Mallory birbirlerini seven ama 'doğuştan katil' olan iki aşık. Yaşadıklarını öldürerek hissedebiliyorlar belki de. Ancak 90'ların giderek çığrından çıkan medyası da onları kahraman gibi göstermekten geri kalmıyor. Böylece iki doğuştan katil yolculukları sırasında arkalarında onlarca ölü bırakarak yollarına devam ediyorlar. Yakalandıklarındaysa medya yine kurtarıcıları olarak çıkıyor karşılarına.

İlginç kurgusu ve çekim teknikleriyle Oliver Stone'dan bir görüntü ve şiddet sağanağı.
favorim budur.

i was five and he was six
we rode on horses made of sticks
he wore black, i wore white
he would always win the fight

bang bang, he shot me down
bang bang, i hit the ground
bang bang, that awful sound
bang bang, my baby shot me down

seasons came and changed the time
when i grew up, i called him mine
he would always laugh and say
remember when we used to play

bang bang, i shot you down
bang bang, you hit the ground
bang bang, my baby shot me down

music played and people sang
just for me the church bells rang
now he's gone i don't know why
untill these days sometimes i cry
he didn't even say goodbye
you didn't take the time to lie

bang bang, he shot me down
bang bang, i hit the ground
bang bang, my baby shot me down.

dinlerken durup ağladığım kill bill şarkısının sözleri...

ben oyumu ucuz roman a verdim.tarantino,thurman ikilisini çok seviyorum.kill bill-volume 1 de de tarantino her türlü şeye bulaşmış.cüneyt arkın filmlerini de ti ye almış 8) ayrıca ilk defa mıdır bilmem ama film içinde geçmişi çizgi roman tarzında anlatmak çok akıllı fikir.ama ucuz roman hakkaten çok değerli film.kill bill tamam hareketli,güzel ama deneme tahtası olmuş sıradan bir film olmaktan öteye gitmez.

rezervuar köpekleri pulp fiction(1994) desperado(1995) rom dusk till dawn(1996) natural born killers(1994) kill bill-1
hepsinide izledim :) kill bill filmi için bişi demiyorum, sanırım cok fazla sinema hasilati yapmadı.

Geri