cort x11 x6 farkı

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Ayrıca bknz; http://www.turkrock.com/ftopic28283.html

Bende x-custom var.TANRILARI DELİRTEN BU GİTAR MANYAK DSERECEDE FAVORİm.seymour duncan sh2 jazz sh8 invader var.dave mustaine kullanır sh2 yi.SUSTAİNi felaket.

Son cevaptan beri aradan 1 yıl geçmiş, şimdi X6 mı X11 mi diye tekrar soruyorum? Yeni başlıyorum gitara ve X2, X6 X11 seçeneklerim. X11 derseniz 3-4 ay sonraya sarkar benim gitar olayı ama :LOL:

Gitar hergün gidip yeniden alabileceğin birşey değil, o yüzden biraz daha dişini sıkmalısın ve seçeneklerinin en iyisini ve en çok içine sinenini almalısın, tabii daha sonra acı çekmek istemiyorsan :D

valla bence X-6 almalısın.. x-11 e vericeğin o kadar paraya iyi bi manyetik alıp yoluna devam edebilrsn..ben 4-5 aydır X-6 kullanıyorum.köprüye EMG 81 taktırdım..yemin ediyorum canavar oldu..şimdide aklımda Dimarzio YJM var orta manyetiğe onu sapada EMG 85 kısmetse.. yemede yanında yat derim..

osxfang demiş ki:
valla bence X-6 almalısın.. x-11 e vericeğin o kadar paraya iyi bi manyetik alıp yoluna devam edebilrsn..ben 4-5 aydır X-6 kullanıyorum.köprüye EMG 81 taktırdım..yemin ediyorum canavar oldu..şimdide aklımda Dimarzio YJM var orta manyetiğe onu sapada EMG 85 kısmetse.. yemede yanında yat derim..

dimarzio yjm pasif manyetik değil mi yaw? aktif emg lerle nasıl bir arada kullanmayı planlıyorsun?

SiLeNoZ demiş ki:
Benim anlamadığım gitarın tonlarını neye göre kime göre kalite. Hangi ekipmanla nasıl bir kalite oluyor. Ayrıca benim bildiğim tonlar anfiden efektten kaynaklanır. Gitar sadece renk verir. Farklı gitarları aynı aletlerle çalarsan çok fazla bir fark duymassın. Bilmiyorum 175 milyonluk gitarım da var 2000 dolarlık gitarımda ama anfi ve pedal dışında sadece ufak renk farkları var gibi.

Nasıl bir düşüncedir abi bu :) Gitar kaynaktır . Efektlerle süslersin o zaman gidip alalım bi tane 100 milyonluk gitar dizelim setup'ı . yanlış bir dşünce

arkadaşlar, hiçbir gitarın (en dandik çin mallarını bile sapı) sunta olmaz ! dikkat edin sapı diyorum yani klavye, sunta gibi sıkıştırılmış ağaç gövde için geçerli bir deyimdir. örneğin ilk aldığım SB dreams adlı gitarımın gövdesini açtım baktım sunta... hemen attım, sapı gayet güzel bir akçaağaçtı hala da kullanıyorum ESP gövdede. lütfen sap sunta olurmu saçmalamayın.

bir de şöyle bir durum var. bi gitara aktif ve pasif manyetikleri bir arada takıyoruz. bu manyetiklerin çıkış güçleri farklı olacak bu yüzden potanslarda bi uyumsuzluk olmaz mı? aktifler genelde daha yüksek çıkışlı olurlar. yani böyle bir durumda aktif manyetiği normal kullanırken pasife geçtiğimizde çıkış gücü düşük olduğu için bu manyetikten ses alamama gibi bi risk bile var kanaatimce.
Cort mevzusuna gelince... X-6 ve X11 arasında bence büyük fark var ikisini de kullandım ağaç kalitesi hakkında çok fazla bilgim yok ama X-11 in manyetikleri hissedilir derecede güçlü ve klavyesi de bariz rahat X-6 ya göre tabi bu rahatlık bir ibanezle jackson la gibson yada diğer gitarlarla karşılaştırılamaz çünkü verdiğin para belli önemli olan o paraya elde edebileceğinin en iyisini almak ama X-6 ile X-11 arasındaki fiyat farkı bu rahatlık farkına değer. Cort öyle çok küçümsenecek bir marka değil Katana gibi metal canavarı bir ürünü var (kullandım) sahne performansına da şahit oldum gayet yırtıcı bir karaktere sahip.

DaveMustaine_64 demiş ki:
Ben sadece görüntü farkı var diyenlere nedense katılamayacağım, bana sorarsanız x-6 x-11den daha sonra tasarlanmış bir gitr ona benzeyip piyasada çok satması için yani :)

X-6 bence gayet kalite yoksunu bir alet, 6 ay sonra kendini koyvermeye başlıyor, gayet kötü bir köprüsü var. x-11 ise çok daha dayanıklı daha stabil bir alet. x-9 da öyle :) Bence x-6 ile x-9 arasında bile çok fark var, ayrıca bildiğim kadarıyla x-9 ve x-11in gövdesi agaçları bildiğimiz ağaç ama x-6 ların klavyeleri sunta :D

PS-4 kousuna da katılmıyorum, bir x-11'in bir ps-4ten bariz bir üstünlüğü olamaz bence, biraz kişisel bir şey yani ama bence ps-4 klavyesi daha rahat ve ton olarak da çok daha üstün x-11den :) Cort x- serisi gitarların karakterlerini ben pek sevmiyorum :)

Dave'e sonuna kadar katılıyorum
Tamamen kalite yoksunu bir alet bende kullandım Ama hala bu ülkede neden bu kadar populer oldugunu anlayamadım. sözlüklerde x6 diye rama yaparsan herkesin başlıca şikayeti akort kacırmadır. benim ise akort kacırmanın yanında sap ayarının sürekli ve cok kolay bozulması fredlerin kolay yıpranması ve volume ve ton ay arlarındaki oksitlenmeye kadar sorunlar yaşadığım bir alet tabi buradan da sapın kalitesiz oldugunu cıkartabiliriz.

Sadece görüntü farkı olmadıgı düşüncesine katılıyorum x11 de kullandım
x6 ya kıyasla
Artıları
Görüntüsü daha güzel
bahsettiğim sorunları kolay kolay yaşamayacagın bir gitar
satmak istediğin zaman elden cıkartması daha kolay
Manyetik farkı var

Eksileri ise

biraz daha pahalı :)

hemprophenomania demiş ki:
bir de şöyle bir durum var. bi gitara aktif ve pasif manyetikleri bir arada takıyoruz. bu manyetiklerin çıkış güçleri farklı olacak bu yüzden potanslarda bi uyumsuzluk olmaz mı? aktifler genelde daha yüksek çıkışlı olurlar. yani böyle bir durumda aktif manyetiği normal kullanırken pasife geçtiğimizde çıkış gücü düşük olduğu için bu manyetikten ses alamama gibi bi risk bile var kanaatimce.
aslında bende bunu merak ediyorum ama mantıklı düşünecek olursak aktif manyetik gücünü pillden alıyor. buda amfiye gidecek olan akımda bi değişmeye neden olmaz diye düşünüyorum ama yinede bilen arkadaşlar varsa iyi olur

Geri