Demir Demirkan

demir demirkan a kim nasıl laf atar anlamıyorum sahsen=)...sayılı iyi gitaristlerden biridir..her ne kadar bazı arkadaslar underground gitaristleri tercih etselerde demir in gitar tekniği tartısılmaz süperdir.Metin Türkcan bile onun attıgı soloları düzgün atamamaktadır ve demir'in kalite olgunu kabullenmektedir buda bilginize...

Yönetici Notu: Mesaj içeriği forum ve ahlak kurallarına aykırı olduğundan silinmiştir.. Lütfen bu mesajı "edit/değiştir" butonuna basarak, kurallara uygun bir biçimde tekrar yazınız...

Swansong demiş ki:
Anlama kıtlığı yaşıyorsanız herşeyden önce bunu tedavi edebilecek kişi ben değilim... Ben nerde Demir Demirkan hakkında kötü gitaristtir demişim, ben nerde dönektir demişim veya herhangi başka kötü anlamda birşey kullanmışım?

Benim tek demek istediğim Demir Demirkan Pentagram'a uymuyordu, başka herhangi birşey yok. Birileri tutmuş yok bir daha Demir Demirkanlı zamanlarındaki gibi olamazlar yazmış, ben de Unspoken'ı örnek verdim, yurtdışındaki başarısından söz ettim, ki bana göre de açık ara en iyi albümleri Unspoken'dır. Ha tabi alternatif türde müzik yapan bir insanın elbette Pentagram'ın en popüler sounda yaklaştığı Anatolia -ki kanımca en kötü albümleridir- için en üst seviyeleri yorumunda bulunması doğaldır... Fakat bahsettiğimiz bir metal grubu, Wacken'da sahne almış bir grup. Sertap Erener'le müzik olarak alakası olmayan bir grup (burda iki tane gönderme var, anlayana)...

Velhasılı lafı anlayın, anlamadan konuşmayın...
demek öyle pentagramı pentagram yapan album anatolıa'dır. sana sertab'ın onun için bir hata olduğunu söyledim. anlatmaya çalıştığım buydu. şimdi sana soruyorum. anatolıa'dan önce pentagram dinliyormuydun? velhasılı anlattıklarımı iyi anla!.....

Yönetici Notu: Mesaj içeriği forum ve ahlak kurallarına aykırı olduğundan silinmiştir.. Lütfen bu mesajı "edit/değiştir" butonuna basarak, kurallara uygun bir biçimde tekrar yazınız...

swangsong hem demir pentagramda başarısızdı diyo ondan sonrada :
''Anlama kıtlığı yaşıyorsanız herşeyden önce bunu tedavi edebilecek kişi ben değilim... Ben nerde Demir Demirkan hakkında kötü gitaristtir demişim, ben nerde dönektir demişim veya herhangi başka kötü anlamda birşey kullanmışım? '' diyo .Bu ne demek demir iyi değildi ...bi dediği bi dediğini tutmuyo .sen git önce önce ne yazdıklarını oku sonra cevap ver Swangsong.ayrıca ben trail blazer den beri pentagramı dinliyorum.

arkadasım neden cogul konusuyorsunki burdaki arkadaslar belki kuruldugundan beri takip ediyorlar grubu..yani kimseyi özel kılmaz bu bence=)

Metin Türkcanla Demiri kıyaslayıp Demirin daha iyi olduğunu söyleme en azından demirin iyi bir gitarist olduğunu başka bir şekilde açıkla çünkü bunun tartışmasını çok yaptım ve yaparımda.Yavuz Çetin, Demir Demirkan, Metin Türkcan,Hakan Utangaç ... Bu isimler en iyiler.bu kişiler hakkında kıyaslama yapmak yersiz ve anlamsız bence.hepsi çok iyidir.yok Demir atıyo Metin atamıyo falan çok saçma olduğu gibi sadece polemik yaratır o kadar!!

metafor demiş ki:
''Anlama kıtlığı yaşıyorsanız herşeyden önce bunu tedavi edebilecek kişi ben değilim... Ben nerde Demir Demirkan hakkında kötü gitaristtir demişim, ben nerde dönektir demişim veya herhangi başka kötü anlamda birşey kullanmışım? '' diyo .Bu ne demek demir iyi değildi ...bi dediği bi dediğini tutmuyo .sen git önce önce ne yazdıklarını oku sonra cevap ver Swangsong.ayrıca ben trail blazer den beri pentagramı dinliyorum.

Metin Türkcanla Demiri kıyaslayıp Demirin daha iyi olduğunu söyleme en azından demirin iyi bir gitarist olduğunu başka bir şekilde açıkla çünkü bunun tartışmasını çok yaptım ve yaparımda.Yavuz Çetin, Demir Demirkan, Metin Türkcan,Hakan Utangaç ... Bu isimler en iyiler.bu kişiler hakkında kıyaslama yapmak yersiz ve anlamsız bence.hepsi çok iyidir.yok Demir atıyo Metin atamıyo falan çok saçma olduğu gibi sadece polemik yaratır o kadar!!

Swansong demiş ki:
metafor demiş ki:

Ya sen anlamıyorsun, ya anlamamakta ısrar ediyorsun...

Gına geldi anlamsız tartışmalarınızdan artık yeter be, şu foruma geldiğim 1 seneden beri sizin gibi anlama kıtlığı yaşayan, müzik hakkında zerre birşey bilmeyen zırva tiplerle uğraşıyorum...

Ben Demir'e nerde kötü demişim diyorum gösteremiyorsun, anca laf ebeliği yapıyorsun, bana göstersene nerde kötü gitaristtir demişim, Pentagram'da başarısızdı bile demedim... Dediklerimin yazılışı da anlamı da şudur: Demir Demirkan Pentagram'ı başka çizgiye çekmeye çalışıyordu, bunun da göstergesi Anatolia'dır... Popüler soundda bir albümdür, Demir'in yapmaya çalıştığı buydu, kendi solo albümlerinde izlediği yol gibi... Buna bile kötü demedim, sadece Pentagram'a uymuyordu dedim.

Ona buna sataşıp, tartışma yaratmaksa, ortamı karıştırmaksa amacınız kusura bakmayın ben buna alet olmayacağım. Baştan beri her yazdığım şey ortada, okursunuz anlarsınız, sizin zırvalıklarınızla uğraşacak vaktim yok...
ozür dileriz swansong senin o değerli vaktini aldık ama bana kalırsa popüler sound anlayışında biraz yalnışlık var!.........

kesinlikle çok iyi bir gitarist
dönek diye nitelendirilmesi ve özellikle para için flm gibi sebepler gösterilmesi üzücü
ilgilenenler için www.demirdemirkan.net
işleri yoğunlaşmadan önce forumda muhabbetlere de katılırdı
hayat felsefesini de iyi kötü sitesinin forumunda paylaşmış bi insan ve para için kariyerini feda edebilecek son watandash
sert bi albüm geliyo doorudur
ayrıca konserlerinde gitarını kendinden beklendiği gibi konuşturur
8O

hiç bir albümünü almadım ordan burdan dinledim..şimdi belki yorum yapma hakkım yoktur ama şu pentagramın kaybı olayına katılmıyorum..öyle bir şey olsaydı pentagram bitmişti şimdi..bitmediğine göre kayıp değildir..pop olma konusuna katılıyorum..başka da bir şey demiyorum..haa bir de forumda konusunun geçmesine şaşırdım açıkçası..

İyidi, hoştu hala da iyi gitarist. Ah bir de tarz değiştirmeseydi. Gerçi değişmeyen tek şey değişimdir derler ama... Bak Tayyip de değişti :))))

demirin pentagrama katkısını görmezden kimse gelemez. ama onun bu tarz müziğe yönelmesi üzücü. evet türkiyenin en iyi gitaristlerinden bir oldugu dogru.

Geri