Çoğumuz gitara bu amaçla başladık

Vallaha bu araştırmalar Türkiye'de yapılsa gitarı bırakıp Türk kızlarını incelemeye alırlardı. Yakın bi kız arkadaşıma Dream Theater'dan the best of times'in solosunu dinlettim ben o soloda duygu patlaması yaşarken, kız bu ne ya iğrenç ıykkkk vik :Sss gibi tepkiler verdi, gitarı suratına yapıştıracaktım.

Bu ülkede gitara kendin için, gerçekten bir şeyler başarmak için başlayacaksın. Türk kızlarının algısı ve beyni gitarın duygusallığını taşıyacak kapasitede değil
Guzel tabi ama sona dogru kopup gidiyor beyim o solo, kiz mimikleri ile takip etmeye kalksa maymuna doner...Ote yandan Turk gencinin bu umutsuz kiz gitar iliskisine en guzel BB King'in thrill is gone sarkisi tercuman olur. Kral diyo ki; The thrill is gone It's gone away for good. Yani diyor ki icimi kuruttun kezban hos iyi de oldu simdi kicina kina yak...

Jeff Loomis kız tavlamak için 15 yaşında o kadar sweep kastıysa bugün başlıyorum ben sweep çalışmaya.

Abi simdi insanina gore degisiyo, hafif capkin bir arkadas klasik gitari eline alip 'ikdiniggggz' diye baslayinca zaten dunden razi olan karsi tarafa son darbeyi vurmus oluyor. Baska bir deyisle aktivasyon enerjisini dusuruyor. Ama benim gibi hafif odun bir arkadas kiciyla sweep atsa bile (ki ben elimle de atamiyorum) pek birsey degismez.

Beatles çalın Beatles. %100 etkili. Eşek olsan etkiler zaten....

Biraz konu dışı ama okuyanların işine yarayacağını düşündüğüm için paylaşıyorum. Öğrenen ve öğretenlere tavsiyem aptal pop parçaları yerine bunlarla akorları öğrensin/öğretsinler.

Verdiğimde çocuklar biraz gık-mık edebiliyorlar ama nasılsa evde dinlemeyeceklerini bildiğim için ders diye zorla dinletiyorum :) güzelliği hem zor değil hemde işin kabaca "beste" hali bugünün müziğini şekillendirmiştir, bence gitar kadar müzikte öğretmek lazım...

Aynaya bakmıştım gitara başladığımda, dedim ben gitarın suyunu sıkayım öyle de yaptım kendimce çok şükür sıkıntım derdim yok :D Ama karı kız için başlasaydım büyük hüsran yaşardım çünkü onların ilk baktığı yer erkeğin yüzü :D

zaten ses yok bende kızlar da gitara baktıktan sonra "bu ne 4 teli var kocaman bişey kazık mı yedin?" dediği için çıldırıyorum *** gidin diyorum

IMG_20151212_150827.jpg

Dün bir arkadaşa gitar satarken bir bayan vardı yolun kenarında bekleyen gitarı görünce ki V kasa filan Ninja 600 yüz ifadesini görmeliydiniz :)
Kadınara genel anlamda üzülüyorum. İyi ki kadın olarak dünyaya gelmemişim. Özgür olmaları kendilerini gitara bizim gibi vermeleri yada hayatın gerekli fonksiyonları dışında tutkular geliştirmeleri çok daha zor onlar için. Her zaman ya ailesine anne babasına yada eşine çocuğuna bir sorumluluk taşıyorlar. E bizde ama onlar kadar değil. Zira onları özgürleştiremeyen bu zorunluluklar artık doğaları haline gelmiş ve bunlar olmadı mı da kendilerini üzüyorlar. Bilmem belki de gitar çalan yada bir sanatla tutkuyla uğraşan adamlar bu yüzden onlara çekici geliyordur. Çünkü imreniyorlardır çoğu böyle bir özgürlüğe sahip olamadıkları için.

Açıkçası evde pratik yaparken veya daha çalamadığınız gitarı dinleyen hiçbir kız arkadaş/sevgili/nişanlı/eş olaya pozitif bakmaz. Hele tam onlar kafa dinleyecekken cayır cuyur lamba yakacam derseniz ayvayı yemeniz içten bile değil. Ha bu gitar çalmak ne zaman işe yaramaya başlar? Adam gibi bir grubunuz olur, biraz dinlenebilir biraz da hoşlarına gidecek şarkılar çalmaya başlarsanız işte o zaman namınız yürümeye başlar :)

Yazlıkta 3 erkek bira içerken 2 yan şezlongda "Ben bir karağaç gölgesi buldum" çalan elemanın etrafı baya garı gız doluydu. Sonra gitarı biz elimize alınca kimse kalmazdı. :D Ne çaldığında önemli.

Bu arada şarıkının sadece bu sözünü hatırlıyorum. Eleman her akşam çaldığı için aynı şarkıyı beynimde yankılanıyor. Aynı eleman kuzenim ile evli. :D

Geri