Çamur

eline gitarı davulu alan ve birde solist buldumu tamamdır çalın söyleyin sonra çıkın biz müzik yapıyoruz diye yakında gülben ergen de rock müzik yaparsa şaşırmayın :)

db demiş ki:
eline gitarı davulu alan ve birde solist buldumu tamamdır çalın söyleyin sonra çıkın biz müzik yapıyoruz diye yakında gülben ergen de rock müzik yaparsa şaşırmayın :)
bu söylediğinizden utanmalısınız.
Çamur gibi bir grubun geçmişini geleceğinin bilmeden,bu piyasnın zor koşullarında lbüm çıkarmış birine albüm çıkarmammış,müzikte başarısı olmayan biri olarak bunları söyleyemezsin!

db demiş ki:
yav sen sevme zaten, sen sevme ki ben sevebileyim 8)

Not: CinAli serisi okuma yazma için iyi bi kaynaktır ayrıca, bi bak istersen :p

denoktabenokta demiş ki:
Çamur gibi bir grubun geçmişini geleceğinin bilmeden,bu piyasnın zor koşullarında lbüm çıkarmış birine albüm çıkarmammış,müzikte başarısı olmayan biri olarak bunları söyleyemezsin!

utanmıyorum solistin iğrenç bir sesi , tarzı desen ne olduğu belli değil, bukadar iğrenç müzik yapılır bukadar kötü bir grup olur diyorum ...

soliste soruyorlar hangi grubu beğeniyorsun diye şöyle cevap veriyor : ben bulutsuzluk özlemi dinliyorum

bence onları örnek alında adam gibi müzik yapın :D

hem kendileri açıkladı izledim biz tarzımızı sınırlandırmıyoruz diye yani ne oldukları belli değil neyse ki rock yapıyoruz demediler rahatladım :D

güven abi onların klibini yayınlarken ben yorum yapmıyorum dedi ve güldü bende imzamı atıyorum abi katılıyorum :)

mrtea demiş ki:
db demiş ki:
güven abi onların klibini yayınlarken ben yorum yapmıyorum dedi ve güldü bende imzamı atıyorum abi katılıyorum :)
Eğer Güven Erkin böyle bişi yapmışsa ona da yazık... :evil:

:arrow:

Acaba Güven Abi'n öyle demese senin düşüncelerin ne olurdu merak ediyorum.
Ayrıca güvena bin gülüyodu da neden dergisinde 2 sayfa reportajlarını yayınladı,rodya programında cd lerini hediye verdi?

güven abinin ne dediği önemli değil lakin ben anons ederken acayip mutlu olmuştum mimiklerden ve söyleyiş tarzından beğenmediği apaçık ortaydı beni sevindirende oydu :D böyle bir grubu ayrıca kaç kişi destekliyor beğeniyor ortada müzik kanallarından :)

beğenmek zorunda değilim ayrıca ...

db demiş ki:
güven abinin ne dediği önemli değil lakin ben anons ederken acayip mutlu olmuştum mimiklerden ve söyleyiş tarzından beğenmediği apaçık ortaydı beni sevindirende oydu :D böyle bir grubu ayrıca kaç kişi destekliyor beğeniyor ortada müzik kanallarından :)
televizyon kanallarında gördüklerinin çoğu dinleyici desteğinden değil canım benim, para desteğinden ordalar :LOL: Ayrıca Güven abin sevmezse sevmesin Çamur'u banane, ben çok seviyorum :p

db demiş ki:
denoktabenokta demiş ki:

utanmıyorum solistin iğrenç bir sesi , tarzı desen ne olduğu belli değil, bukadar iğrenç müzik yapılır bukadar kötü bir grup olur diyorum ...

soliste soruyorlar hangi grubu beğeniyorsun diye şöyle cevap veriyor : ben bulutsuzluk özlemi dinliyorum

bence onları örnek alında adam gibi müzik yapın :D

hem kendileri açıkladı izledim biz tarzımızı sınırlandırmıyoruz diye yani ne oldukları belli değil neyse ki rock yapıyoruz demediler rahatladım :D

Bir müziği sevmeyebilirsin , bir müziği dinlemeyebilirsin , bir müzikten nefret edebilirsin ama oturduğun o yumuşak yastığın üzerinden ve belli ki ne müziğe ne hayata dair bi şey bimeden o müziğe veya gruba veya kişiye saldıramazsın.Ayrıca solist sadece bulutsuzluk özlemi dinlediğini söylemedi başka röportajlarına dikkat edersen orhan gencebay , neşet ertaş , kahtalı mıçı gibi isimleri de dinliyomuş iğrenç herif:))
Ayrıca Çamur , savaş karşıtı bir eylemde Nejat Yavaşoğulları'na kendisinin de ricasıyla eşlik etti.Sanırım Büyük rock simsarı Güven Abin gibi düşünmüyor Nejat Yavaşoğulları grup hakkında.

Başa dön

söylediklerinden utanmıyorsun eyvallah...ama emeğe saygısızlığından dolayı utanmalısın bence...beğenme,dinleme,albümünü alma,konserine gitme,saygılı bir şekilde yorum yap ama emeğe saygısızlık etme,kirlilik yaratma,çirkin olma...

Ya hep aynı şey olur. Biri çıkar grubun forum sayfasına gelir saçmalar, atar tutar hiç düşünmez, saygısızca ve terbiyesizce laflar söyler (ona sorsan, "ne vardır, eleştiriyodur") sonra grubu seven şahsiyetler karşı cevap yazarlar (benim gibi :)), racon mudur bu? ya da racon bu mudur? madem bu kadar sevmiyosan neden yazıyosundur? derdin nedir? amacın nedir? işin mi yoktur? Yaa şu koca siteyi dolaşın, şöle adam gibi dişe dokunur, herhangi bir grubun eleştirildiği bi yazı getirin aha dicem, tamam dicem ve sonsuza kadar susacam. 0 ve 1'ler bunun hesabını soracaklar öbür dünyada bizden sen ne yazdın diye.
Çamur'u ilk 18 Mart Savaş Karşıtı mitinginde dinledim ben. Önce sahnede Nejat Yavaşoğulları vardı ama arkasında Bulutsuzluk yoktu başka birileri çalıyodu Nejat Yavaşoğuları'na, yahu dedim Bulutsuzluğun kadro mu değişti, yok dediler bunlar Çamur. Nası yani dedim, bulutsuzluğun diğer elemanları çeşitli sebeplerden gelememiş o gün ve Nejat Yavaşoğulları'da Çamur'dan rica etmiş bana eşlik edermisiniz diye ve onlarda ediyolarmış işte, darbukalı marbukalı bulutsuzluk şarkıları dinledim o gün acayip hoşuma gitti:) Sonra Çamur'un solisti çıktı sahneye ve kendi şarkılarını çalmaya başladılar çok etkilendim. Dedim kim abi bunlar, nedir olayları. Araştırdım soruşturdum..devam abi, bilmem bu yazılanları okuyomusunuz ama siz devam, ne yapıyosanız yapmaya devam edin. Daha çoook şeyler söylenir ve de -necek size.

çamur grubu son zamnlarda dinlemekten bıkmadığım bunalım takılan insanı bile bunalımdan çıkaran bir grup.özellikle hara ve yara muhteşem.

tarzın ne oldugu belli deil...ama su tv de boy

gosteren sarkının(adını bılmıom) sadece muzigi

hosuma gitti ii cover olur...cunku ses ileri derece

arabesk....

Bikere güvenin o programda eleştirdiği çamur deil 84 idi.Ama bunu anlıycak kadar kapasite yok sende.Yazık çok yazık

Kim ne derse desin ben camuru dinlemeye doyamiyorum abi...süper sarkilari...her dinledigimde yeni bi sarkilarinin ne kadar güzel oldugunu kesif ediyorum...herkesin fikrine saygi duyuyorum ama kesinlikle camur grubunun aleyhine yazilan yorumlarin birine katilmiyom...süpppper bi grup...

Apocalyptica'nın yanına!

1990'da Metallica ile başlayan Metal/Rock müzik dinleme maceramda "En sevdiğiniz şarkıcı/grup" sorusuna "İşte bu!" (ünlem dahil) diye verebileceğim bir cevap yoktu, ta ki Apocalyptica'yı keşfedene kadar. Yıllardır tüm albümlerini büyük bir zevkle, hemen her albümünde yer alan en fazla 2 çok yavaş parça hariç, tekrar tekrar dinliyorum. Daha iki hafta olmadı Çamur'u keşfedeli ama onları da tekrar tekrar dinlemeye başladım, hem de en yavaş parçalarını bile çünkü onlarda dahi çok güzel ritmler var. Büyük ihtimalle Apocalyptica'nın gönlümdeki yerinin yanına Çamur da katılacak. O takdirde Çamur'a Apocalyptica'dan daha çok değer veririm çünkü Çamur bizden, şarkılarında ve sözlerinde coğrafyamıza kazınmış kültürün buram buram kokusu var. Zevkler ve renkler tartışılmaz, bir adamın çöpü diğerinin hazinesidir! Ben içimden geleni söylüyorum.

Re: Apocalyptica'nın yanına!

yeselcuk demiş ki:
1990'da Metallica ile başlayan Metal/Rock müzik dinleme maceramda "En sevdiğiniz şarkıcı/grup" sorusuna "İşte bu!" (ünlem dahil) diye verebileceğim bir cevap yoktu, ta ki Apocalyptica'yı keşfedene kadar. Yıllardır tüm albümlerini büyük bir zevkle, hemen her albümünde yer alan en fazla 2 çok yavaş parça hariç, tekrar tekrar dinliyorum. Daha iki hafta olmadı Çamur'u keşfedeli ama onları da tekrar tekrar dinlemeye başladım, hem de en yavaş parçalarını bile çünkü onlarda dahi çok güzel ritmler var. Büyük ihtimalle Apocalyptica'nın gönlümdeki yerinin yanına Çamur da katılacak. O takdirde Çamur'a Apocalyptica'dan daha çok değer veririm çünkü Çamur bizden, şarkılarında ve sözlerinde coğrafyamıza kazınmış kültürün buram buram kokusu var. Zevkler ve renkler tartışılmaz, bir adamın çöpü diğerinin hazinesidir! Ben içimden geleni söylüyorum.

adamlar istedikleri gibi çalıp söylüyorlar adamların meşhur olmak gibi niyetleri yok olsa 84 gibi yar illerin nirde diye bagıra bagıra şarkı sölerler ister sevin ister sevmeyin ama adamların iyi şarkıları var ve iyide söylüyorlar

eskiden desteklerdim felsefelerinden dolayı, duruşlarını beğenirdim, arabesk yapmalarına* rağmen rocker duruşları vardı fikren. ama artık o da yıkıldı piyasa için elden geleni yapmaya başladılar ve değerlerini kaybettiler.

* ne arabeski diyen varsa, taner öngür**'ün röportajını okuyabilirler :D
**taner öngür kim diyen varsa moğolların basçısının ismine bi bakıversin bi zahmet :D

Geri