Carnival - [Alternatif/Post-Punk/Rock] İzmir

bum demiş ki:
cuma ilk kez I.P. dinlemeye gittim dungeona, ilk once ayse cikti sahneye,iki parca soyledi, ikincisi portishead-roads .bu parcayi izmirde bi barda dinlicegim hic aklima gelmezdi..cok guzeldi...demeki boyle parcalarda soylene biliyormus barda..soylenemez diye bikural yokmus.
basarilar.

çok teşekkur ederim.bunları,o şarkıyı çalan arkadaşlara da Söylemek lazım tabi:)

Duyurumuz var bir adet:

Bu hafta Carnival, önceden olduğu gibi Salı değil de Çarşamba günü sahne alacak Guardian'da...

Yani 29 Mart 2006 Çarşamba günü, bu sefer saat 21:00'de Guardian'da görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalınız.

Bugün Dungeon'da çalmıyoruz efem. Yarın (1 Nisan Cumartesi) da Kemancı'da Teoman konseri var, yani Kemancı'da da çalmıyoruz bu hafta.

[Bu arada Kemancı'nın Nisan ayı konser programını takip etmenizi önerebiliriz, zira her hafta birer ikişer güzel konserler mevcut. Size uygun bir tanesi mutlaka vardır diye düşünüyorum. Replikas geliyor mesela, BaBa ZuLa geliyor... İlgilenmekte fayda olabilir.]

Saygılar, sevgiler.

mrb ,
perşembe günü Opus da aynı sahneyi paylaşmak güzeldi . Yaşadığınız sorunlar gerçekten bizi de üzdü ve gerdi. aksiliklere rağmen soundunuz başarılıydı , tebrik etmek istedim !
hepinize ii çalışmalar , görüşmek üzere...

Özcan (DENGE)

AngE demiş ki:
bum demiş ki:
cuma ilk kez I.P. dinlemeye gittim dungeona, ilk once ayse cikti sahneye,iki parca soyledi, ikincisi portishead-roads .bu parcayi izmirde bi barda dinlicegim hic aklima gelmezdi..cok guzeldi...demeki boyle parcalarda soylene biliyormus barda..soylenemez diye bikural yokmus.
basarilar.

çok teşekkur ederim.bunları,o şarkıyı çalan arkadaşlara da Söylemek lazım tabi:)

Carnival'dan meraba :p

arkadaşlar kemancı'da yine konser yoğunluğundan bahsetmişsiniz..peki programı alamayanlar(benim gibi) için hangi cumartesi yada hangi gün çıkacağınızı yazabilir misiniz?
olmadı guardian,dungeon da var ama bi de kemancı'da görmek istiorum sizi..pek başarılısınız..sürpriz şarkıları da şimdiden merak etmekteyiz..

elephantwoman demiş ki:
arkadaşlar kemancı'da yine konser yoğunluğundan bahsetmişsiniz..peki programı alamayanlar(benim gibi) için hangi cumartesi yada hangi gün çıkacağınızı yazabilir misiniz?
olmadı guardian,dungeon da var ama bi de kemancı'da görmek istiorum sizi..pek başarılısınız..sürpriz şarkıları da şimdiden merak etmekteyiz..

Kemancı için; Nisan ayı boyunca -bir ya da iki sürpriz ve olası alt grup olarak çıkma durumu dışında- sahne almayacağız. (Sürpriz diye açıklamaya çalıştığım durum bizim için de sürpriz aslında :) Hem benim şehir dışında bir toplatıya katılacak olmam, hem de Kemancı'daki Nisan konserlerinin bir kısmının Kemancı dışında kimi organizasyonlar tarafından düzenleniyor oluşu; Nisan ayı Kemancı programlarımızı sürpriz haline getiriyor.)

Dungeon'a gelince, Dungeon programımız bu ara yok malesef...

Ancak Guardian tam gaz devam. Hatta bu gece (05 Nisan 2006 Çarşamba) saat 21:00 itibarıyle sahnedeyiz efem.

Bilemiyorum, yeterince açıklayıcı olabildim mi? :)

Not: Nickinizi pek beğendim efem, Blonde Redhead bağlantılı bir nick olması mümkün gibi görünüyor, öyle midir hakkatten? :)

nieth demiş ki:
mart ayı bitti ama ben yazamayacak kadar büyülendim ve nisana kaldı söylenebilecek her şey.17 mart dungeon 18 mart kemancı karnavallarında MÜZİK dinledim CANLI.
tesadüfleri severim 1hafta konyada evimde sabahları hep aynı şarkıyı mırıldanarak uyanmıştım ve bu pj harvey-this is love idi.ve cuma gecesi dungeon da bu şarkı şok etkisi yarattı.yani sadece kendi kendinize mırıldandıınızı ve herhangi bi yerde asla duyamayacağınızı sandığınız şarkılar için de CARNIVAL!!sonra belki küçümsediğniz dalga geçtiğiniz bi şarkının muhteşem cover ı için de carnival örneğin vega-tamam sustum.yıllar geçti artık bar repertuarlarından çıktığını düşündüğünüz ama yine de içinizi titreten creep için de CARNIVAL.80lere nası döneceğinizi düşünürken like a prayer coverı için de.
Britanya'nın John Lennon ve Oasis dahil tüm rekorlarını kırarak en iyi satan başlangıç albümü unvanını alan "arctic monkeys"bu grubu da duyabileceğiniz grup CARNIVAL!
salsapunkrock bile denilebiliyo türlerine mars volta'dan söz ediorum ve 2000 sonrasında yapılmış en güzel şarkı widow ama onu bixler zavala 'dan çok daha iyi söyleyen bi vokal için de CARNIVAL.
eskitemediiniz seven nation army yada sizin için bi tane daha white stripes şarkısı hadi o da sürpriz olsun:)
dans etmek istedin franz ferdinand ve hot hot heat dinleyebilirsin,rioda uyanabilirsin belki
big in japan vazgeçmezsin ne kadar çok çalınsa da CARNIVAL farkıyla dene!
no doubt özlemiştim hem de ençok just a girl ü özlemişken ska dolu lise günlerine saygı duruşu için CARNIVAL
canınız should i stay or should i go çekebilir eskiyemeyenlerden CARNIVAL ingiliz punk atalarını unutmaz
muse,placebo,moby de duyacaksın CARNIVAL dan ama diğer duyduklarına benzemeyecek emin ol.
"are you gonna be my girl"radyolarda,reklamlarda karşılaşmış olma olasılığınız yüksek "jet" şarkısı CARNIVAL onu da çalıyo.
bu repertuarı izmirde carnival dışında bulamayacağınız kesin.ama en önemlisi bu kadar iyi 5 müzisyenin cover hissi vermeyecek güzellikte müzik yapmaları.
izmirdeysen hâlâ şanslısın,cuma dungeon,cumartesi kemancı sanıyorum artık guardian da eklendi.
başarılar carnival ve AYŞE

takdir ettim seni sevgili kardeşim..bilinçli dinleyici gibisi yok...yalnız değilmişim demek geliyor insanın içinden... bak yaa, mutlu oldum şimdi...

gerek repertuarları gerek sahne performansları süper..carnivali biçok kez dinledim kesinlikle çok rahatlar ölee kasmıolar yani.ayşenin sesi ve şarkıları kendine has yorumlayışı da ayrıca süper..bian önce izmire gelip dinlemek istiorum sizi..sadece ayşe yakın arkadaşım olmasına rağmen hepinizi çoook sewiyorum size bol carnivalli günler arkadaşlar tam gaz dewam..

efem nacizane olarak placebo'nun meds albümünden repertuara katmayı düşündüğünüz şarkı var mı?aklıma takıldı da sorayım dedim..hatta meds'in kendisi olsa tadından yenmez kanaatindeyim..saygılar..

placebo meds'den meds çalın mümkünse..hatta pek mümkün görünmüosa da lütfen biraz zorlayın..sizden dinlemek güzel olur eminim hem bildiim kadarıyla daha kimse çalmıo o albümden..ilk göz ağrımız olun bi kez daha :LOL: bir de yeah yeah yeahs - phonemena yada maps.. stellastar'dan da lost in time ya da son albümden herhangi bi parça.. olur mu dersiniz? saygılar sunuoruz..çarşamba guardian'da buluşabilmek dileklerimizle

elephantwoman demiş ki:
placebo meds'den meds çalın mümkünse..hatta pek mümkün görünmüosa da lütfen biraz zorlayın..sizden dinlemek güzel olur eminim hem bildiim kadarıyla daha kimse çalmıo o albümden..ilk göz ağrımız olun bi kez daha :LOL: bir de yeah yeah yeahs - phonemena yada maps.. stellastar'dan da lost in time ya da son albümden herhangi bi parça.. olur mu dersiniz? saygılar sunuoruz..çarşamba guardian'da buluşabilmek dileklerimizle

Efenim, grup ilk kurulduğundan beridir, tercihen program açılış ve kapanışlarında, Yeah Yeah Yeahs'ten Maps'i mutlaka ve keyifle çalmaktayız. Date With The Night da çalıyoruz elbette, Yeah Yeah Yeahs'ten. Ancak Phenomena konusunda ben birazcık ikircikliyim her nedense, bakalım, denenebilir elbette! (Meds de hiç fena fikir değil bu arada.)

Ayrıca, bu satırları size Zonguldak'tan yazıyorum sevgili arkadaşlar. Haftaya döneceğim bakalım, hayırlısı.. Çok özledim grubumu, çalmayı. Fırk... :)

Geri