Cangöz Müzik'ten Inciler

Tavsiyeler için sağolun, ben gerçekten pickguard'ın derdinde değilim. Yoksa zaten almamalıydım gitarı. Gitarın tonundan epey memnunum ve bu gitarı alarak çok şey öğrendim gitarlarla ve aradığım tonla ilgili.

Bu arada ben Laney Cub 10'u yandaki senkop'tan aldım ve tam fiyatları hatırlamıyorum ama 550'ye falan aldım, galiba ellerinde son kalmıştı. Cangöz'e yukarıda bahsettiğim gitarı aldığım gün bende Laney Cub 10 var dediğimde "bizden alsaydın daha ucuza olurdu, biz distribütörüyüz" dediler ama hem o gün verdikleri fiyat hem de Laney'i alırken verdikleri fiyat senkop'tan aldığım fiyattan daha yüksekti. Bunu da tutturamadılar.
Ben olsam daha aşağı aldığımı söylerdim daha da aşağı çekiyorlar çünkü :D

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Yeni Laney Ironheart rack ve mini amfilerinden getirmişler ama bu adamlardan hiç bir şey alınmaz belli ki. Penna getirmiyor mu acaba bu yeni Ironheart modellerini ?

Ordaki y*vşaklarla benim de münasebetim oldu. Epiphone Special 2 vardı, 700 lira fiyat biçtiler. İnternetten araştırıp gelmiştim, ama salağa yattım. Ne özelliği var falan diye. Adam saymaya başladı işte special bu, özel üretim, Gibsonun alt seviyeleriyle kafa kafaya oynar diye. 700 lira en son oluru mu gitarın dedim, evet dedi. Peki dedim, internette aynı marka model gitar neden 400 lira? 2 dakika bocaladı, önce bu renk fazla bulunmuyor(cherry burst) dedi, daha sonra ya şu amfiyle beraber set onlar diyerek amfi gibi birşey gösterdi. Ayrıca exp. pedalı bozuk prosesör satmaya çalıştı. İlk önce 2. el olarak tanıttı, tam el sıkışacakken ama bunun burası böyle, ama önemli değil zaten gereksiz birşey dedi. Akşam gidip camlarını indiresim geliyor.
Ordaki y*vşaklarla benim de münasebetim oldu. Epiphone Special 2 vardı, 700 lira fiyat biçtiler. İnternetten araştırıp gelmiştim, ama salağa yattım. Ne özelliği var falan diye. Adam saymaya başladı işte special bu, özel üretim, Gibsonun alt seviyeleriyle kafa kafaya oynar diye. 700 lira en son oluru mu gitarın dedim, evet dedi. Peki dedim, internette aynı marka model gitar neden 400 lira? 2 dakika bocaladı, önce bu renk fazla bulunmuyor(cherry burst) dedi, daha sonra ya şu amfiyle beraber set onlar diyerek amfi gibi birşey gösterdi. Ayrıca exp. pedalı bozuk prosesör satmaya çalıştı. İlk önce 2. el olarak tanıttı, tam el sıkışacakken ama bunun burası böyle, ama önemli değil zaten gereksiz birşey dedi. Akşam gidip camlarını indiresim geliyor.
Beraber indirebiliriz, neyse dukkana bisey olsa bizden bilcekler :). Gözlüklü eleman mıydı? O bayagi profesyonel isinde :)

Çağımız: 21. yy.
Bazı esnafların(!) yaşadığı dönem: 4. yy.

Yazık, çok yazık! Cangöz dünkü çocuk değil oysa ki. Özellikle köklü kurumlara hiç mi hiç yakışmıyor bu gibi durumlar. İnsan bir düşünür, "İnternetin girmediği ev kalmamış, ben hala şark kurnazı takılmaya kalkışıyorum, acaba doğru mu yapıyorum?"

Yazık, çok yazık! Cangöz dünkü çocuk değil oysa ki. Özellikle köklü kurumlara hiç mi hiç yakışmıyor bu gibi durumlar. İnsan bir düşünür, "İnternetin girmediği ev kalmamış, ben hala şark kurnazı takılmaya kalkışıyorum, acaba doğru mu yapıyorum?"
Bahsettigi cangöz degil sevgili abim , bizim antalyadaki bit yavrularından :)

-NE CANGOZ MU!!!! HUAAMMIII..
:D

Kafalar yerine geldiyse kimden bahsediliyor net konuşsak?
Cangöz Tünel mağazası mı konu?
Ben muhtelif alışverişler yaptım, son derece efendi ve saygılı insanlar. Size denk gelmiş bir denyo varsa o zaman daha yetkili birini isteyin. Ben haddini bilmez elemana denk gelirsem ya patronu muhattap alırım ya da çıkar bir süre sonra gelirim.
Suçlama yapmak, cam çerçeve indirecem demek kolay da....neden ???
Bundan çok daha büyük o. ç. 'luğu yapan NTV ve Habertürk'ü taşlamadıysak, iş bilmez satış elemanları yüzünden de müesseseleri de taşlayamayız :)

Son düzenleme:
Elbet farklı insanlara farklı kişiler ve muameleler denk gelecektir, bundan daha normal bir şey yok. Ben sadece kendi deneyimimi yazdım. Başkaları da kendininkileri yazsın. Ben tüketici olarak seçim yapmakta özgürüm. Salak yerine konulduğum bir dükkana bir daha gitmem, olay bundan ibaret.

Gitarda pek halledecek bir durum yok benim için. Gitar dükkanı olan arkadaşıma götürdüğüm zaman da herhangi bir tamir önermedi. İşçiliği sorunlu ama daha çok kozmetik sorunlar. Tonundan memnunum. Bu paraya bu kadar.

Ben muhtelif alışverişler yaptım, son derece efendi ve saygılı insanlar. Size denk gelmiş bir denyo varsa o zaman daha yetkili birini isteyin. Ben haddini bilmez elemana denk gelirsem ya patronu muhattap alırım ya da çıkar bir süre sonra gelirim.
Bundan çok daha büyük o. ç. 'luğu yapan NTV ve Habertürk'ü taşlamadıysak, iş bilmez satış elemanları yüzünden de müesseseleri de taşlayamayız :)

hocam olay kıyaslamanıza hayran kaldım.cangöz'ün o denyoları barındırması bile kaliteli bir işletme olmadığının belirtisidir.arkadaşların da sinirlenmesi gayet doğal ki ben de sinirlendim arkadaşa yapılan muameleyi okuyunca.tabi cam çerçeve indirecek kadar da delirmedik.

Yok, birinin siyah dediğine ben beyaz demek icin atlamıyorum. Heryerde mal eleman var, müesseseleri suçlamadan biraz daha sakin düşünmek lazım. İyi işyeri dediğin gibi uzun vadede barındırmaz onları zaten. O yüzden ters ornek verdim.

İyi eleman'a denk gelmek kolay değil çünkü az maaş alıyorlar, mal geldi-gitti bir sürü amelelik, yerler ve tuvalet temizliği, patron çalışsınlar diye sıkıştırır üstüne bir de satışla uğraşıyorlar ki müşterininde denyosu çok fena olur.

Yapılanı elbette savunmuyorum bence çok ayıp ama biraz daha geniş bakmak lazım, herşeyin o da farkında ama maaşlı biri ve büyük olasılıkla bunu yapmasına patronu zorluyor. Böyle şeyleri e-mail'la bile olsa mutlaka şikayet edin başka türlü kendilerini toparlamazlar yoksa.

Cangöz her müşterisine aynı davranmıyordur. zaten eğer öyle olsaylı bir firma bunca yıl tiracet yapamazdı. Ancak buradaki şikayetten sorunları çözme ve satış sonrası hizmetlerde duyarsızlıkları var gibi görünüyor.

Kötü muamele gördüğün yere tekrar gitme azmine saygı duyuyorum ancak bu sadık müşteri tipi eskide kaldı. günümüzdeki müşteri en ufak problemde terk etme, kötü izlenimi çevresine yansıtma eğilimindedir. Bu da firmaların elindeki müşteriyi iyi hizmet sunan başka yerlere kaptırmasına sebep oluyor. bunun bilincindeki işletmeler para kaybetmemek için çalışanlarını eğitir ve vizyonunu güçlendirmek zorundadır.

Çalışanlar firmalarını temsil ederler Sunuşu ve davranışlarıda o firmanın imajıdır. diğer yandan ben patrona gitmem. müşteriysem o bana gelecek.

Kötü muamele gördüğün yere tekrar gitme azmine saygı duyuyorum ancak bu sadık müşteri tipi eskide kaldı. günümüzdeki müşteri en ufak problemde terk etme, kötü izlenimi çevresine yansıtma eğilimindedir.

Öyle bir azmim yok. Demek istediğim denyoya denk gelirsem ne bozacam asabımı, uğraşmam gider başka işimi halleder az sonra geri doner ve baskasından ilgilenmesini isterim.
Yok tek denyo varsa ya da patron da artistlik yapıyorsa ben de çıkar aynen dediğin gibi o mekanı yerden yere vururum her ortamda...
Ayrıca elemanın çalışma koşulları ne kadar kötü olursa olsun (keşke olmasa) yine de bunu müşteriden çıkartmaya zerre hakkı yoktur. Sapla samanı karıştırmayalım.

Bu sorunu Tünel piyasasının ortamından da ayrı düşünmemek lazım. Tünel esnafı, halen internet üzerinden herşeyi öğrenen müşteri tipine alışamadı. Yıllar önce orada çok tanınmış bir satış elemanı vardı (adını vermeyeceğim), her türlü malı herkese kakalardı bu arkadaş. İyi gitar çaldığından yeni yetmeleri de çabuk etkilerdi. Bir seferinde bir arkadaşa single manyetikli gitarı satmak için "bunun altında bu manyetikten bir tane daha var" demiş ! Mini humbuckerı başka türlü icat etmiş yani şark kurnazı !

Bu adamın kafası ile, kendisinden 20 sene sonra pickguarddaki deformasyonun "pena koyma yeri" olduğunu iddia eden şark kurnazının bir farkı yok. Yani aynı zihniyeti farklı kuşaklarda tekrar tekrar üreten bir ortam söz konusu. Gerçek bir rekabet ortamı yok o piyasada , "sen ben bizim oğlan" tarzı bir tekel var. Tekeller müşteriyi umursamaz, çünkü müşterinin alternatifi yoktur. İstanbul'da olup da Tünel'den hiç bir şey almamış kaç kişi vardır aramızda ?

Ama işler değişiyor. 25 senedir Tünel'e gidip gelen bir gitar fanatiği olarak söyleyebilirim bunu:) En çok çaldığım iki gitarımı Tünel'den almadığımı fark ettim. Biri bu forumdan, öbürü Kadıköy yakası TNT Müzik'ten... Bundan sonra da Tünel'den gitar almayacağım muhtemelen...

Netice olarak, bize daha fazla alternatif lazım.

Arkadaşlar burada demişsiniz çalışanın yaptıklarını.Şöyle komik bir durum var olaylardan çoğu zaman patronların haberi oluyor,eğer müşteri patrona iletirse çıkan sıkıntıyı haberi yokmuş gibi yapar ve yanında çalışan elemanı yıllardır orada çalışsa da emin olun dakikasında satar.Buna çok şahit oldum ve çalışan olarak da çok başıma geldi.Hepsi aynı b.kun farklı tonları anlayacağınız.Aynı kafa yapısında forum sitesinde de var sadece ticarethanelerde değil.Bu forumdan milleti dolandıra dolandıra ev,araba sahibi olmuş kişiler tanıyorum ;) İsim versem tanıyacağınız kişiler de var.Bir kısmı ise artık yaşını başını alıp daha ciddi işlerle uğraştığından foruma girmeyi bıraktı.

Geri