Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Tahminimce shecterin blackoutslu modellerine bakabilirsin. Emg ve blackouts kullanan biri olarak kesinlikle blackouts diyorum.daha derli toplu daha modern bir soundu var. Herhangibi gitar alip dilersen blackouts da takabilirsin metalin zirveletine cikarir seni. Sey biraz blackouts hastasıyımda :)

Basswood, metal ve türevleri için tam da 'cuk' oturan ve superstratlarda iyi manyetikle metal için son derece ideal bir ağaç. Bass ve mid tonları sapasağlam, tizleri çook gerilerde değil.

Metal ve 80's rock tarzlarında Ibanez basswood/DiMarzio-IBZ kombinasyonunda premium serisi RG gitarımı her zaman maun/ Seymour Duncan kombinasyonundaki Schecter LP tarzı gitarıma tercih ederim.

Basswood'un tonalite olarak maundan geride olduğu düşüncesi oldukça klişe ama bir o kadar da tutarsız. O nedenle metal müzik için gitar alacaksanız ki bütçeniz de iyi, güzel bir gitarı ağacı basswood diye gözardı etmeyin.
Merhabalar :) Fark ettiyseniz tahta daha iyidir gibi bir yorum yapmadim :) Maun basswood dan iyidir gibisinden de bir yorum yapmadim :) Sadece birisi alt seri bir gitar digeri ise orta ust seri bir gitar. Sadece kullanilan malzeme kalitesinden bahsetmeye calistim. Ancak bu yorumu yaptiginiz guzel oldu bir bilgi daha eklenmis oldu basliga :)

Tahminimce shecterin blackoutslu modellerine bakabilirsin. Emg ve blackouts kullanan biri olarak kesinlikle blackouts diyorum.daha derli toplu daha modern bir soundu var. Herhangibi gitar alip dilersen blackouts da takabilirsin metalin zirveletine cikarir seni. Sey biraz blackouts hastasıyımda :)
Yorumunuz icin teşekkürler :) bu fiyat araliginda onerdiginiz bir modeli varmidir shecterin ve mumkunse ltd ec1000 ile kiyaslama yapabilirmisiniz?

Basswood, metal ve türevleri için tam da 'cuk' oturan ve superstratlarda iyi manyetikle metal için son derece ideal bir ağaç. Bass ve mid tonları sapasağlam, tizleri çook gerilerde değil.

Metal ve 80's rock tarzlarında Ibanez basswood/DiMarzio-IBZ kombinasyonunda premium serisi RG gitarımı her zaman maun/ Seymour Duncan kombinasyonundaki Schecter LP tarzı gitarıma tercih ederim.

Basswood'un tonalite olarak maundan geride olduğu düşüncesi oldukça klişe ama bir o kadar da tutarsız. O nedenle metal müzik için gitar alacaksanız ki bütçeniz de iyi, güzel bir gitarı ağacı basswood diye gözardı etmeyin.
Hocam teşekkürler yorumunuz icin :) Acikcasi ağaçların tona etkisi hakkinda pek bir bilgim yok. Daha oncede sadcee baslangic gitari olan ec10 kullandim. Ama artik yeni bir gitari hakkettigimi dusunuyorum ve butceyi de toparlayica alacagim gitar icin simdiden arastirma icine girdim. Bu konularda (agacin tona etkisi, hangi manyetik iyidir, su marka daha kaliteli vs.) pek bilgim olmadigindan forumdaki abilerime sormak istedim. Sagolun cok yardimci oluyorsunuz :) Dedigim gibi basswood diye gecistirmek degil sadece daha dusuk kalite oldugunu ogrendigim icin boyle dedim. Sizin de benim butceme uygun ikinci el/sifir onerilerinizi bekliyorum :)

Yorumunuz icin teşekkürler :) bu fiyat araliginda onerdiginiz bir modeli varmidir shecterin ve mumkunse ltd ec1000 ile kiyaslama yapabilirmisiniz?
Schecter Blackjack ATX Solo 6 Elektro Gitar Elektro Gitarlar Schecter
MyDukkan.com :: Schecter BlackJack ATX C-1 :: Elektro Gitar
Not denemiş biri olarak söylüyorm cidden taş gibi gitar ikiside.
Emin ol LTD EC-1000 e kafa tutar.
inceleyebilirsin ağaç olarakda cok iyiler abanoz klavye maun gövde metal için yapilmis sağlam gitarlar.

Schecter Blackjack ATX Solo 6 Elektro Gitar Elektro Gitarlar Schecter
MyDukkan.com :: Schecter BlackJack ATX C-1 :: Elektro Gitar
Not denemiş biri olarak söylüyorm cidden taş gibi gitar ikiside.
Emin ol LTD EC-1000 e kafa tutar.
inceleyebilirsin ağaç olarakda cok iyiler abanoz klavye maun gövde metal için yapilmis sağlam gitarlar.
Hocam gitarlar gercekten cok guzel. Fark olarak manyetik farki var sanirim. Birde ltd de esp akort burgulari var shecter de grover burgu var. Onun disinda görebildiğiniz farklari nedir? Kiyaslama yapabilir misiniz iscilik ton klavye acisindan?

İkiside kore üretimi yanılmıyorsam. Agaclar ikisindede kaliteli grover burgular bence daha iyi manyetik farkı en önemli segment bence ama bu biraz zevk meselesi kimisi emg sever kimisi baska manyetik. Ama ben blackouts seviyorum netten demolarına bakıp fikir edinebilirsin. Ltd de güzel schecterda dene hangisi daha rahatsa daha güzelse senin için onu al burda karar senin ben sadece alternatif sundum.:)

İkiside kore üretimi yanılmıyorsam. Agaclar ikisindede kaliteli grover burgular bence daha iyi manyetik farkı en önemli segment bence ama bu biraz zevk meselesi kimisi emg sever kimisi baska manyetik. Ama ben blackouts seviyorum netten demolarına bakıp fikir edinebilirsin. Ltd de güzel schecterda dene hangisi daha rahatsa daha güzelse senin için onu al burda karar senin ben sadece alternatif sundum.:)
Teşekkür ederim :) En yakın zamanda denemeye calışacağım.

Hocam işçilik kalitesi nasıl gitarın? Manyetik uyumu ve klavye rahatlığı(size göre) nasıl? Ayrıca shecter kilitli burguları merak ediyorum akort problemi yaşatıyor mu? Başka gitarla ilgili söylemek istediklerinizi söylerseniz sevinirim. Teşekkür ederim :)

İşçilik konusunda kusursuza yakın diyebilirim. Fret işçiliğinde sorun yok, inlayler bindingler yani klavye üzerindeki ve gövdenin çevresindeki işlemeler de çok güzel. Manyetikler emg 81tw 89r bölünebilir manyetikler. Humbucker hallerinde çok sert tonlar. 81i bölmek çok cılız bir ton veriyor ama 89u bölerek çok temiz tonlar alınabiliyor. Sap ne kalın ne ince kişiden kişiye rahatlığı değişir denemeniz gerekiyor. Akort kaçırma konusunda çok net konuşabilirim öyle bir sorun yok. Bendeki sabit köprü olan model bir de kilitli burgular olunca uzun süre akort gerektirmiyor. Bunlar dışında biraz da görselliği hoşuma gitti gitarın.

Bendeki model şu : Guitars : Hellraiser C-1

Alırken Blackjack Atx C1 ile kıyasladım Hellraiser bana biraz daha yakın geldi ama dediğim gibi bunlar göreceli. Rica ederim :)

Hellraiserlarda cok güzel. Emg manyetik var onlarda onlarada bakabilirsin gidip dene hellraiser ve blackjack serisi gitarlar schecterin amiral gemileridir. Bizzat dorede denemiştim sağlamlık hissiyatı veriyo insana. Tonlarida gayet tatminkar.

Bilginiz olsun bu arada, LTD'nin Kore'de üretilen modelleri, PRS SE'ler, Kore yapımı Dean'ler, Schecter'ler vs. hep aynı fabrikada üretiliyorlar. Fabrika gerçekten büyük ve kaliteli gitarlar yapıyor. Chapman gitarları da bu fabrikada yaptırıyorlar, fabrika turu videoları vardı orada izlemiştim. Denemek tabii ki gerekir, ancak hangisi tarzınıza daha uygunsa onu tercih edin.

Bilginiz olsun bu arada, LTD'nin Kore'de üretilen modelleri, PRS SE'ler, Kore yapımı Dean'ler, Schecter'ler vs. hep aynı fabrikada üretiliyorlar. Fabrika gerçekten büyük ve kaliteli gitarlar yapıyor. Chapman gitarları da bu fabrikada yaptırıyorlar, fabrika turu videoları vardı orada izlemiştim. Denemek tabii ki gerekir, ancak hangisi tarzınıza daha uygunsa onu tercih edin.
Bu konuda haklisiniz. World Musical Instruments fabrikanin adi. Ve cikan gitarlar hemen hemen hep ayni kalitede uretiliyor. Arada kalan tek fark uzerindeki logo ve hardware secimine kaliyor bence

Geri