Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Denemis olan birisinin olup olmamasi onemli degil... Ozellikle akustik gitar alirken deneyip almak cok onemli.... Yani almayi dusunuyorsan git bir yerden bul kendin dene... yorumunuda buraya yazarsin :)

elektronik gitara yeni başlıyacam 200-250$ civarı birikmişim var ne tavsiye edersiniz tabi bide distortion almam lazım

Önceki mesajların birinde kx custom lafı geçmiş.
Tek diyeceğim bu gitarı alırken düşünmenize bile gerek yok.Çok çok iyi bir gitar.Fiyat performans oranı çok yüksek.Alan pişman olmaz.Ama benim gibi satan pişman olur.En yakın zamanda alıcam aynısından gene.

Not:Yukardaki mesajı okuyunca sanki satıyomuş havasında,ama ben gitarı 1 sene önce sattım.Yanlış anlaşılma olmasın :)

arkadaşlar 3 senedir elektro çalıyorum ve hersene ekipmanımda belirli değişiklikler yapıyorum.Geçen sene gitarımı değiştirdim ve bir gt-8 aldım.1 sene processorle haşır neşir oldum ama artık bana yeterli gelmiyor.Lise hayatımın da şu günler itibariyle sona ermiş olması ve seneye üniversitede olacağımdan yavaş yavaş adamakıllı bir setup kurmaya karar verdim.Bunun için ilk iş olarak tabi gt-8 i satmaya karar verdim.En az 2x12'' lik bir combo yada daha da zorlarsam 4x12'' bir half stack edinmek istiyorum.Şu anda nakitim olsaydı direkman ''Hellhound'' ın sattığı tsl100 alırdım.

Öncelikle aklıma takılanlar nerden nasıl başlayacağım ve nasıl bir araştırma yapacağım.. Yardımlarınızı bekliyorum..

Epiphone G400 deluxe 2. eline 700 ytl fazla diil mi sizce ey ahali?gitar temiz olmasına temiz ama,700 ytl biraz abartı gibi geldi bana,bi yorum yapabilirmisiniz acep?

LuciferioN demiş ki:
arkadaşlar 3 senedir elektro çalıyorum ve hersene ekipmanımda belirli değişiklikler yapıyorum.Geçen sene gitarımı değiştirdim ve bir gt-8 aldım.1 sene processorle haşır neşir oldum ama artık bana yeterli gelmiyor.Lise hayatımın da şu günler itibariyle sona ermiş olması ve seneye üniversitede olacağımdan yavaş yavaş adamakıllı bir setup kurmaya karar verdim.Bunun için ilk iş olarak tabi gt-8 i satmaya karar verdim.En az 2x12'' lik bir combo yada daha da zorlarsam 4x12'' bir half stack edinmek istiyorum.Şu anda nakitim olsaydı direkman ''Hellhound'' ın sattığı tsl100 alırdım.

Öncelikle aklıma takılanlar nerden nasıl başlayacağım ve nasıl bir araştırma yapacağım.. Yardımlarınızı bekliyorum..

Alacagin amfiyi oncelikle ne icin kullanacagina, ne kadar paran olduguna ve muzik tarzina gore tavsiyeler degisecektir. Amfi dunyasi pek genis.

arkadaşlar benim 600 ytl civarı param var yani verebileceğim para o kadar. Ben punk-metal türü müzik yapıcam "cort x 11" alsam uygun olurmu yada o fiyatlarda istediğim müzik tarzına uygun gitar öneriniz varmı

Punk Metal türü istiyorsan Seymour Duncan Hum. manyetikli bir gitar alman iyi olur... Cort'larla birlikte gelen manyetikler de gayet güzel ama seni punk için idare eder mi bilmiyorum. Ne bileyim daha bir Metal'e kayıyorlar.

Gitar kadar amfi de önemli. Yarısını olmasa da %40'lık bir bölümünü amfiye harcamalısın. Roland Cube olabilir.

amfinin yelpazesinin geniş olması tercihimdir.Gerçi gitarım metalde yana sert müzik yapmak istiyorum ağırlıklı olarak,down tuning olarak çalıyorum gitarı.2.el bir 2x12'' alltube combo tercihim olur.. Örneğin peavey classic serisi sadece vintage tonar için midir onu çok merak ediyorum yoksa sert olaylara da girilebilir mi bu amfi ile..?

LuciferioN demiş ki:
amfinin yelpazesinin geniş olması tercihimdir.Gerçi gitarım metalde yana sert müzik yapmak istiyorum ağırlıklı olarak,down tuning olarak çalıyorum gitarı.2.el bir 2x12'' alltube combo tercihim olur.. Örneğin peavey classic serisi sadece vintage tonar için midir onu çok merak ediyorum yoksa sert olaylara da girilebilir mi bu amfi ile..?
valla peavyle her türlü olaya girilebilir.peavy olarak jsx serisini öneriyorum her yola gelen bi amfi hafif 5150 karakteri var , görüntüsüde güzel :D

Olaya evde ya da barda girmeyi düşünüyorsan kesinlikle alltube bir amfi tavsiye etmiyorum, lambalı power katını verimli kullanamayabilirsin, ayrıca çok güvenilir aletler de değiller. onun haricinde classic serisi tonal renk olarak her yola gelecek bir amfidir. Yine de bence iyi olan hybrid amfileri bir düşün. Sonra "bu kadar para saydım alltube aldım aldığım tondan tatmin olamıyorum" dememek için. Lamba sıcaklığını hissetmek istiyorsan hybrid amfiler de işini görecektir.

selam millet ben uzun süredir cort x6 almayı düşünüyordum ama floyd rose yeni başlayanlar için pek kullanışlı olmayacağını ilerde sorun çıkartabileceğini söylediler ve bende vazgeçtim acaba bana floyd rose köprü kullanmayan yeni başlayanlar için önerebileceğiniz gitar varmı?çalacağım tarz heavy metal , hard rock olcak bu arada cort kx5 benim için kaliteli ve uygun bi gitarmı? diğer gitar önerilerinizi de bekliyorum şimdiden teşekkürler

yakında yeni bir amfi almayı düşünüyorum fender FM 65R ve Fender FM 210 R arasındayım ne gibi farkılıklar var ton açısından. 210 r nin daha tok tonlar vereceğini düşünüyorum çift hoparlör olduğu için, aslında aklımda o var . kullanan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler ise sevinirim bir de sitede bir arkadaş Fender Princeton 65 satıyor aklımda oda var.

beyler ben kx custom alıcaktım elime aldım çaldım falansonra bi de kx1fe baktım benim gibi bi amatör için ii olduğunu düşündüm ve sipariş verdim sizce nasıl bi gitar yakında geliyo kullanan var mı aranızda?

demonsuck demiş ki:
beyler ben kx custom alıcaktım elime aldım çaldım falansonra bi de kx1fe baktım benim gibi bi amatör için ii olduğunu düşündüm ve sipariş verdim sizce nasıl bi gitar yakında geliyo kullanan var mı aranızda?

Ehe ehe nasılsa siparişi verdin, şimdi gitarı kötülesek içini kıpır kıpır ettirip ulan iade mi etsem diye kıvrandırmak vardı ama ....

İster amatör ol ister üstad alabildiğinin en iyisini al, yeni başlayana kötü gitar felsefesine karşıyım.

Çalmadım açıkçası ama özelliklerine bakarak KX1 ilk tercihim olmazdı ama fena da değil gibi duruyor.

merhaba arkadaşlar acaba bunlardan hangisinin alsam acaba;ibanez js100,ibanez rg4242dx,ibanez s470dxqm,epip lp standart plus-top,epip lp ultra,epip lp 1956 goldtop,epip lp standart solid body,epip lp custom.sizce hangisini alsam?teşekkkürler

canonof_d demiş ki:
merhaba arkadaşlar acaba bunlardan hangisinin alsam acaba;ibanez js100,ibanez rg4242dx,ibanez s470dxqm,epip lp standart plus-top,epip lp ultra,epip lp 1956 goldtop,epip lp standart solid body,epip lp custom.sizce hangisini alsam?teşekkkürler
ne tarz çalacaksın, bu gitarları düşünmenin nedenleri nelerdir? Sonuçta yakın tarzlarda gitarlar değiller.

Geri