Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Her elektro gitarın bir köprü sistemi mevcuttur
buu köprü sistemi dediğimiz şey ise FLOYD ROSE HAKKINDA HERŞEY isimli konu başlığında mevcuttur
biraz bakarsan biraz araştırırsan daha iyi fikir sahibi olacaksın. Onun dışında sabit köprü denilen bişey war
şimdi sana bir sabit köprü birde floyd rose'lu gitar ornekleri vericem
000007972.jpg

Cok basit bir örnek
Bu da Floyd rose'lu bir gitar
Jackson_Randy_Rhoads_JS20-6.jpg

Umarım anlamana biraz da olsa yardımcı olmuştur

Şimdiye kadar Cort Z42 vardı yeni bir gitar almak istiyorum. 1200 tl civarı bütçem var. Tarz olarak da yelpaze oldukça geniş. Ne tavsiye edersiniz? Ben ibanez s470 düşünüyorum.

Zalimus demiş ki:
Şimdiye kadar Cort Z42 vardı yeni bir gitar almak istiyorum. 1200 tl civarı bütçem var. Tarz olarak da yelpaze oldukça geniş. Ne tavsiye edersiniz? Ben ibanez s470 düşünüyorum.
bende bir ibanez s470 kullanıcısıyım :D
acıkcası gitar kaliteli ve güzel ama istediğin tarza gelince manyetik amfi ve pedal gibi faktörlerin tamamını kullanırsan kullanışlı ve iş yapar bi gitar olduğunu soyleye bilirim.
Örneğin hem death metal hemde rock tarzı çalacaksan birbirinden bağımsız iki farklı manyetik gerekecek sana.
yani gitarın yanında alacagın şeylerde gitar kadar maliyet getirebilir sana

Arkadaslar gitarımın köprüsünde floyd rose kolunun girdiği delikte bir yalama meydana gelmiş. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi tecrubesi olan varsa paylasabilirmi?

Ekipman : Jackson RX10D Japon
Lisanslı floyd rose tremolo

yeni almak istersem kac liraya alabilirim? Original Floyd Rose ile Lisansli arasında peroformans ve ton farkı nasıl?
Schaller mi yoksa floyd rose original mi onerirsiniz İzmirde nerden edinebilirim?

Tesekkurler

chuck11 demiş ki:
Cort M600 gitar hakkında bilgi edınmek ıstıyorum.Saygılar

Geçen yıl almayı düşünüyordum,neredeyse tünelde m600 satan her dükkana girdim ve hepsini denedim :) Bende uyandırdığı kanaat rock müzik türevleri, blues,jazz gibi türler için uygun olduğu.metal müzik için çokta umut verici değil.
oldukça rahat ve kullanışlı bir gitar.klavyesi biraz etli yalnız :)

RG320EX
RGT42
RG320FM

Tarzım oldukca genis alternatif-pop rocktan sert riffli (pentagram,duman,mötesi vb...) sarkılara kadar her tür parca calıyorum.Sizce bu gitarlar tarzıma uygunmudur? Uygunsa hangisini önerirsiniz ?

yutup123458 demiş ki:
Aktif EMG , S.D , yada sert bi pasif S.Duncan ikilisi takarsan neden olmasın :)

adamım hangısını onerırsın bu gıtara fıyatta pek fark olucagını sanmıyorum aktif emg mı ıyı gıder sert pasif SD mi?ben okumustum bı forumda burasıda olabılır emgler gıtarın agacının kalıtesını pek etkılemedıgı yanı agathis bir ağaçtakıyle maun dakı gıbı bı ses aynımı olur ?Pasif SD ler daha mı ıyı gıder yoksa aktif EMG mi maun gıtarın agacı.Teşekürler

ben agathistede 81-85 denedim.sustain konusunda maun da kullandığımın yarısı bile olmadı,ama ton olarak aralarında dağlaaar kadar bir fark olmadı.evet aktiflerin ağaçtan çok fazla etkilenmediği doğru.ben aktif emg kullanıcısı olarak EMG derim.ve kendi kullandığım 81/60 setini tavsiye ederim :)

Geri