Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar gitar alıcam,naktim yok kredi kartı ile alıcam bazı gitarlar hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var.

1-)LTD M-100FM

2-)B.C. Rich Standard Warbeast Warlock SWBSTO

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6849&gid=243

3-)Kramer Striker FR-422SM

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=7344&gid=2058

4-) Ibanez XP300FX,Ibanez RG370DX,Ibanez RG350EX-BK,Ibanez RG7321

yorumlarınızı bekliyorum solo ağırlıklı çalıyorum bunuda göz önünde bulundurun,yazmaktan çekinmeyin,gitarları şimdilik deneme şansım yok ,istanbula gidersem denerm,bi de naktim yok kredi kartı ile almak durumundayım.

teşekkürler şimdiden :)

ya arkdaşlar kimse bişey yazmamış :S

ben lt m100 ile ibanez xp300fx arasında kaldım deneme şansım da yok ne yazık ki!2 gitarın çok farklı özellikleri olduğunu biliyirorum ama benim için önemli olan klavye rahatlığı,lütfen yardımcı olun yoksa yarın aklıma hangisi eserse alıcam internet yolu ile :D

Cort g200 gitarım var (resimdeki).Ortalama 300 liralık bir gitar.Tonları bana uymadığından ve "dandik" bir gitar olduğundan en azından orta seviyeli bir gitar almak istiyorum.200 garanti gerekirse 300'e esneyebilecek kadar da para biriktirdim.
Şimdi bu g200'ü bir gitar mağazasına satmayı düşünüyorum.İzmir'de o tarz alım yapan yerler vardı.1 yıllık gitar olduğundan 200-240 arası satarım diye de düşünüyorum.
Elime 400-500 lira para geçecek.Şimdi çalacağım tarz ağırlıklı olarak thrash ve heavy metal, death de çalarım yerine göre.Gerçi düşük bütçede metal olduktan sonra türü pek etkilemiyor neyse, yani metal çalacağım.Biraz araştırma yaptım bulduğum gitarları koyayım;

*Cort kx5 en çok dikkatimi çeken gitar.Tam distortion için bir gitar gibi gözüküyor ama clean konusunda yetersiz gibi.Coil tap falan artık ne kadar idare ederse.

*Cort X6 bu gitar da çok tercih ediliyor ama floyd rose kafamı kurcalıyor.

*Cort x5 bunu pek düşünmüyorum/

*Ibanezi pek incelemedim ama grg170 i biraz biliyorum.O da aklımın köşesinde duran bir gitar

Evet benim incelediklerim bunlar, cort kx5 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yukarıdakilerden biri ya da başka ne gitar önerirsiniz?

2.ele pek yaklaşmak istemiyorum çünkü elimdeki gitarı mağazaya satacağımdan yeni gitarı da aynı mağazadan almak zorunluluğu oluşabilir.Yani gitar satmadan , 2.el gitar almayabilir mağaza.

not: Boss mt-2 pedalım ve 10wattlık amfim var.Parayı amfi için biriktirmiştim ama gitar almanın daha iyi olacağına karar verdim.Okulda grupla birlikte okulun sistemleriyle çaldığımızdan amfi 2.planda kalıyor.

Arkadaşlar bugün cort m 700 aldım gerçekten harika bir gitar.. Sanırım birsüre evvel üretimi durdurulmuş yada sınırlı sayıda üretilmiş bu gitar

Yurtdışında bir takım sitelerde 1.200 dolar gibi bir fiyatı var e bayde 1 adet var oda açık arttırmada fiyatı şuanda 700 dolar. Bence gitar almayı düşünen arkadaşlar cort m 700 ü kesinlikle düşünsün çok sıcak tonlar yakalanıyor gitarda.

googlede aratınca 200-500 dolar arası fiyatı bence Ülkemizde bu gitara hakettiği değer verilmiyor :) arkadaşlar birçok gitar deneyimim oldu fiyat performans açısından çok etkiledi beni elimden düşürmüyorum :)

Umarım bu gitarı deneme fırsatınız olur.. Cort a karşı önyargımı bu gitardan sonra yitirdim :)

nirvanair demiş ki:
Elime 400-500 lira para geçecek.

*Cort kx5 en çok dikkatimi çeken gitar.Tam distortion için bir gitar gibi gözüküyor ama clean konusunda yetersiz gibi.

*Cort X6 bu gitar da çok tercih ediliyor ama floyd rose kafamı kurcalıyor.

*Cort x5 bunu pek düşünmüyorum/

*Ibanezi pek incelemedim ama grg170 i biraz biliyorum.O da aklımın köşesinde duran bir gitar

cort kx5 ile x6 arasında cok büyük bir fark yok köprü dışında. tonu etkileyebilecek tek faktör manyetiklerinin farklı olması. Ben bu gitarların uzun süreli kullanışı olduğunu düşünmüyorum. eger ne yapacagın yönünde bir tafsiye istersen paranı biriktirip daha iyi bi gitar almanı tafsiye ederim. bu gitarlar arasından öneri istersen eger sana KX5 i tafsiye ederim. çünkü bende bir zamanlar x6 kullandım. eminim zamanında x6 kullanan arkadaşlar da sana aynı şeyi tafsiye eder.

ErenimooO demiş ki:
ben lt m100 ile ibanez xp300fx arasında kaldım deneme şansım da yok ne yazık ki!2 gitarın çok farklı özellikleri olduğunu biliyirorum ama benim için önemli olan klavye rahatlığı,lütfen yardımcı olun yoksa yarın aklıma hangisi eserse alıcam internet yolu ile :D
bende senin acından bakınca arada kaldım ikisinide çaldım diyemem ama eminim ikisininde klavyesi rahattır bu durumda senin istediğin özellikler önemli. mesela ibanez gitarın tonları sert olacaktır. ltd nin ise daha yumuşak

arnatuile demiş ki:
ErenimooO demiş ki:
bende senin acından bakınca arada kaldım ikisinide çaldım diyemem ama eminim ikisininde klavyesi rahattır bu durumda senin istediğin özellikler önemli. mesela ibanez gitarın tonları sert olacaktır. ltd nin ise daha yumuşak

yardımın işin teşekkürler "arnatuile",son olarak sabit köprülü bir gitarda kesin olarak karar kıldım.seçenekler şöyle;

1-)rg321fx;forumda var bi tane 350 liraya

2-)cort kx5;yine forumdan satılık.

şimdi maddi olarak cort daha uygun benim için ama sapı konusunda bi bilgim yok cort kx5 in sapı hakında yorum yapabilecek olan varsa paylaşsın lütfen,sololarda nasıldır?

ek olarak alacağım gitara zw set düşünüyorum,mesela kx5 e zw set nası gider,değer mi sizce?

İkinci el cort kx1-f buldum.Temiz bir gitar 350$.Alacağım artık.Yanına da micro cube...

Yalnız bu gitaron seri numarasından falan orjinalliğini anlayabilir miyim? manyetikleri falan değişmiş mi anlar mıyım?

cortun sahtesi olacağını sanmam zaten çin de fabrikaları var. çin den başkada sahte gitar üretecek ülke olduğunu sanmam. genelde yüksek model çin dışında üretilen ibanez jem gibi modellerin sahtesini üretiyorlar.

cort kx5 nası bi gitar,solo açısından?EMG Zakk Wylde set takmaya değer bi gitar mı,sustain konusunda sorun olmaz snaırım ama benim için önemli olan klavye rahatlığı bi değerlendirme yaparsanız sevinirim,aciliyeti var :D

Şahsen cortun x6'ya kadar olanlarını hiç sevmediğim için bişey diyemem. Ama ibanez rg350dx yada ex yada 370 bulursan zw set manyak olur. Tabi birde pil yuvası açtırcan pickguardı değiştircen filan ama çokta kasıntı işler değil. Sadece ibanez rg350dx çok ağır bir gitar. Onun dışında pek bir kusur bulamadım. Sahnede 7 parça sonra omuzun çökebilir :D

metalcafe demiş ki:
Şahsen cortun x6'ya kadar olanlarını hiç sevmediğim için bişey diyemem. Ama ibanez rg350dx yada ex yada 370 bulursan zw set manyak olur. Tabi birde pil yuvası açtırcan pickguardı değiştircen filan ama çokta kasıntı işler değil. Sadece ibanez rg350dx çok ağır bir gitar. Onun dışında pek bir kusur bulamadım. Sahnede 7 parça sonra omuzun çökebilir :D

ilgilendiğin için sağol.

xp300fx alıp önce köprüde emg81 daha sonra da sapa başka bi emg takmaya karar verdim umarım vazgeçmem :D

Arkadaşlar ben Epiphone Les Paul Custum Plus la Gibson Studio arasında gidip geliyorum. Ben aslında tam olarak Gibson la Epiphone arasındaki farkları öğrenmek istiyorum. Bir Epiphone alıp manyetiklerini değiştirsem bir Gibson custom kalitesi yakalayabilirmiyim? :D

bir seneye yakın gitar çalmaktayım ve bu süre boyunca ilk gitarım olan cort x10 u kullandım. güzel bir gitar ama artık isteklerimi karşılamıyo pek, sert bir tonu var sıkıntı yaratabiliyo bazı durumlarda :) önerinizi almak isterim. 1000$ dolara kadar çıkabilirim fiyatta. beni 1-2 sene götürücek bir gitar önerirseniz sevinirim. çok çeşitlide bir müzik zevkim var her yöne gelebilecek bir gitar arıyorum

forumda ibanez jem555 var. tavsiye ederim,her yola gelen bi gitar ve fiyatı da uygun bayaa,sahibi paraya sıkışmış galiba, 1100 lira oldu en son,param olsaydı gözümü kırpmadan alırdım walla :D.bunu düşün istersen

Arkadaşlar selam.

İbanez ART320 almayı düşünüyorum yaklaşık 850tl civarı.Sizce bu paraya değer bir les paul mu?yoksa epiphone mu almalıyım?

Merhaba arkadaşlar,

Acaba aranızda Line 6 POD Studio UX1 ve "guitarport online" kullanan var mıdır? Özellikle merak ettiğim, bu cihazı aldığım takdirde guitarport online'a bağlanabilir miyim, yoksa guitarport, POD xt, POD x3 cihazlarından birini almam şart mıdır?

Peşinen teşekkürler

Geri