Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

dostum 850 uçuk bir fiyat...

Piyasası en fazla 500 ytl olan ve kullanıcılardan hep üst seviye not alan bir gitardır.Birçok tarza gelir.

Görüntüsüde ayrı bir güzeldir..

Ben satıyorum Viva, hatta eski ve kalitelilerinden. Ama dediğin rakamla alakası yok :)

Gayet kaliteli gitardır, köprüsü gayet kalitelidir, akort stabilitesi süper. Sapı da gayet ince...

Arkadaşlar, arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak gitar almayı düşünüyorum. daha önce hiç elektro çalmadı sayılır. ama yine de rock ağırlıklı çalar.

bütçem oldukça sınırlı. buna göre bi şeyler önerirseniz sevinirim. amfi olmasa da olur. onu da o alsın artık.

Düşük bütçe ile öyle ahım şahım bir "rock" gitarı bekleme, ama yeni başlıyorsa ve sıfır alacaksan washburn x10 alabilir, klavyesi rahattır, floyd rose yoktur uğraştırmaz.

x20 satan var 2. el ama güvenemiyorum işte. ufak da olsa vuruğu falan varmış. deneme şansım olmayacağı için sesini etkileyecek bi şey mi bilemiycem alana kadar.

keşke güvenilir satan olsa da hemen alsam

Goga demiş ki:
x20 satan var 2. el ama güvenemiyorum işte. ufak da olsa vuruğu falan varmış. deneme şansım olmayacağı için sesini etkileyecek bi şey mi bilemiycem alana kadar.

keşke güvenilir satan olsa da hemen alsam
hediye alacaksan ve gitardan fazla anlamıyorsan 2.el almanı önermem.gözle görülmeyen ama çok önemli kusurları olabilir.squier larada bakmanı öneririm.

Amerika'da meğersem bir tanıdık varmış :D Ek masrafsız bir gitar alacağım büyük ihtimalle ancak ne alacağımı şaşırdım :roll:

Aslında Les Paul kasa hayranıyım ama özellikle Meksika Fenderler'in oldukça ucuz olması nedeniyle bu yöne de kaymıyor değilim. Hele bir de Epiphonelar'ın artık Çin'de üretildiğini düşünürsek... Gibson da alacak kadar birikimim olmadığına ve olamayacağına göre... :) Yani kısacası Standard Fat Strat'a yönelmiş durumdayım.

Ama iki endişem var: Birincisi alacak kişinin gitarlar hakkında bilgisi olmadığı için diğerlerine nazaran daha vasat bir gitara denk gelme ihtimalimiz (Yüksek midir? veya ne kadar "daha vasat" olabilir?)

İkincisi ise gitarın yanında kutusu olmadığı için taşıma sırasında olabilecek bir aksaklık (Uçakta bagaj bölümünde)... Uçak yolculuğu hiç yapmadığım için bilemiyorum, var mıdır vöyle bir risk?

Ve son olarak bu iki endişemde haklıysam başka baharları bekleyip case içinde bir American Strat mı alsam :twisted: Evet dediğinizi duyar gibiyim, ancak biraz daha realist yaklaşmak istiyorum olaya, o kadar süre de beklemek hoş olmayabilir, zira gitarımı satınca o kadar zaman beklenir mi yahu?! :?

Arkadaşlar clean ve çok hafif rock için ibanezimin yanına bir telecaster düşünüyorum sizce bu seçeneklerden hangisi sizce(güzel tele soundu da almak istiyorum)
Bu gitarların hepsine de musiciansfriend ten baktım.
1)squier vintage modified thinline telecaster(semi-hollow)
2)squier affinity telecaster

3)BUNA MYDUKKANDAN BAKTIM Squier master tele thinline

sizce hangisi iyi sustain istiyorum ve güzel clean tonları ve boğukta olsa rock.
sizce hangisi?

@__DaRkNeSs__

Bence Ibanez AEG8E son derece güzel bir gitar, hem istediğin gibi kasası küçük. Alırsan pişman olmazsın bence. Bütçem daha fazla dersen de Ibanez AEG10E yi tavsiye ederim.

arkadaşlar gitara yeni başlıyan biri olaraktan
fender american standart stratocaster almayı düşünüyorum ucuz bir şeyle başla diyebilirsiniz ama elime tekrar geçmeyecek bir fırsat var(elimde para var artı abd den alıcam) şimdi soruma gelelim ben ağırlıklı olarak grunge,alternatif rock çalmak istiyorum bu yüzden bu gitarı tercih ediyorum yanlız arada nadiren metalde çakmak isterim(megadeth vs.) bu gitarla bunlarıda çalabilirmiyin ucuz yollu bir processor alsam metal çalabilirmiyim? birde meksika alsam aralarında çok fark varmı?

apolloturk demiş ki:
arkadaşlar gitara yeni başlıyan biri olaraktan
fender american standart stratocaster almayı düşünüyorum ucuz bir şeyle başla diyebilirsiniz ama elime tekrar geçmeyecek bir fırsat var(elimde para var artı abd den alıcam) şimdi soruma gelelim ben ağırlıklı olarak grunge,alternatif rock çalmak istiyorum bu yüzden bu gitarı tercih ediyorum yanlız arada nadiren metalde çakmak isterim(megadeth vs.) bu gitarla bunlarıda çalabilirmiyin ucuz yollu bir processor alsam metal çalabilirmiyim? birde meksika alsam aralarında çok fark varmı?

humbuckerlı bir model alırsan metal de çalarsın(2 single 1 humbucker) ya da üç single alırsın ilerde ben metal yapacam arkadaş dersen single görünümlü humbucker takarsın. Çok abartmadıktan sonra her sound alırsın diyorum ben.)

Paran varsa Amerikan al ama hevesim çabuk kaçabilir diyorsan Meksika da iyi gitar ama Amerikan kadar kalite ve ömürlük parçaları olmaz.

Şimdiki tarzını devam ettireceksen ilerde, American Standart HSS Stratocaster uygun gibi geliyor bana. Ama benim Amerika'dan o fiyat aralığında gitar alma imkanım olsa ( ah ah işte arkadaş gitmekten vazgeçti Amerika'ya :( ), Jackson SLSLMG alırdım. Manyetikleri biraz sert kaçabilir tarzına göre ama eğer manyetikleri değiştirebilirim dersen SLSMG tavsiye ederim.

SLSMG googleda arattım şimdi h-h dizilimli nette videolarına falanda baktım ama h-h manyetikli bir gitarla grunge çalınabilirmi yani nebiliyim genelde hep s-s veya s-s-s gibi telecaster-stratocaster kullanıyorlar arada bi tane single olsaymış aslında gayet alınabilir olurdu benim için. Birde manyetik modifiyesi dediğiniz şey basit bişeymi benim asıl hayalimdeki gitarlardan biri jem7v ama amerika fiyatı bile çok uçuk başka bir gitar alıp manyetik değiştirerek jem taklidi yapılabilirmi yapılırsa ne kadar performans verir? mesela meksika fender alıp üzerine jem7v deki manyetiklerden çakabilirmiyiz h-s-h gibi bir strat varmı onuda bilmiyorum gerçi.

sonuç olarak jem den jackson dan o kadar bahsettikten sonra sırf o clean tonu için yine s-s-s strat alıcam galiba youtube da baktımda s-s-s dizimli olanlar h-s-s olanlara göre daha hoş ses veriyo sanki köprü manyetiği s olmazsa o strat sesi tam çıkmıyor gibi yada sağır duymaz uydururda olabilir tabii :)) kaç günlük müzik kulağım varsa sanki :))

Geri