Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar clean ve çok hafif rock için ibanezimin yanına bir telecaster düşünüyorum sizce bu seçeneklerden hangisi sizce(güzel tele soundu da almak istiyorum)
Bu gitarların hepsine de musiciansfriend ten baktım.
1)squier vintage modified thinline telecaster(semi-hollow)
2)squier affinity telecaster

3)BUNA MYDUKKANDAN BAKTIM Squier master tele thinline

sizce hangisi iyi sustain istiyorum ve güzel clean tonları ve boğukta olsa rock.
sizce hangisi?
:roll:

Herkese selam.

arkadaşlar ben 250 ytl ye elektro gitar almak istiyorum.yeni başlıcam bundan önce klasik çalıyodum.bu fiyata ikinci alabileceğim tonları felan güzzel bi gitar varmıdır.ben ibanez sa120 düşünüyorum.ama ikinci elini bulamaadım.

track5 demiş ki:
Herkese selam.

arkadaşlar ben 250 ytl ye elektro gitar almak istiyorum.yeni başlıcam bundan önce klasik çalıyodum.bu fiyata ikinci alabileceğim tonları felan güzzel bi gitar varmıdır.ben ibanez sa120 düşünüyorum.ama ikinci elini bulamaadım.

Ne tür ton elde etmek istediğine bağlı. Daha sıcak overdrive'lı ton istiyorsan ve aynı zamanda güzel clean'ler de elde etmek istiyorsan single coil manyetiği bol olan bir gitar (örneğin Squier) alman, sert tonlar istiyorsan humbucker manyetikli gitar (örneğin Ibanez) alman daha iyi olur.

peki bu fiyata düzgün bir ibanez bulabilirmiyim.istanbulda ikinci el elektro gitar satan dükkan varmı ya.srv müzik var biliyorum.başka varmı.250 ytlye ibanez bulabilirmiyim.ne önerirsiniz.

track5 demiş ki:
peki bu fiyata düzgün bir ibanez bulabilirmiyim.istanbulda ikinci el elektro gitar satan dükkan varmı ya.srv müzik var biliyorum.başka varmı.250 ytlye ibanez bulabilirmiyim.ne önerirsiniz.

http://www.turkrock.com/ftopic87876.html

Dostum bir bak istersen, 250 YTL'nin üzerinde biraz ama kesinlikle seni fazlasıyla tatmin edecek bir gitar. Bu arada ilanın sahibiyle hiçbir bağlantım yok, Alım-Satım'da gördüm, sana önereyim dedim :)

herkese slm yaz sonuna dogru mexika bi tele almayı düşünüyorum... kullananlardan tavsiyelerini bekliyorum.... su an elimde bi special2 war gitar iyi ama hayalim bi tele kullanmak ve maddi acıdan anca meksika alabiliyorum....

valla arkadaşlar yaz geldi wat la falan abd ye giden bir sürü öğrenci var komisyon verirseniz elbet gitar getiren birileri çıkar sonuçta öğrenci adamın her zaman paraya ihtiyacı var :D mekika fenderler netten baktım 1300 lira diyor abd de 400 dolar falan 600 dolar vericem diyin elbet biri getirir. 1300 liraya amerikan standart satıyolar abd de hardcase ile birlikte öğrencilerin yanında dönerken o kadar para olurmu bilmem ama olursa 200-300 komisyonla onuda sipariş edersiniz.

google da wat diye aratın forum sitelerine yazın derim mutlaka getirecek birileri çıkar.

zaten herkes müzisyen bu sitede bi kişiy ibile duymadım daha 300 tane pedal denedim 1 tane pedalla dunyaları seviyorum (anlayana) sahnede dedemi yan cevirsem gitar diye çalarım diyen herkes evinde gül gibi müzisyen ulan çıkında azcık gösterin kendinizi az çok çalın biyerlerde nedir bu pedal prosesör sevdanız çalın artık yeter yahu bırakın alım satımı üretim icra kısmına geçin korkmayın yanlış hatalı çalarsanız küsmeyiz kızmayız size çalın artık yeter of ulan =D

Arkadaşlar LP tarzı gitarda tercihimi Stagg den yana kullandım.Stagg L500 modelini aldım.Özellikleri:
- Quilted Rock "L" electric guitar
- Pickups: 2 x Humbucker w/ gold-plated nickel cover
- Controls: 2 x Volume + 2 x Tone
- Pickup Selector Switch: 3-way
- Arch Top w/ binding
- Body: Solid Alder
- Neck: Hard Maple set neck, 628 mm, (24.75 in.)
- Fingerboard: Rosewood, 22 frets
- Bridge: fixed Tune-O-Matic-style
- Machine heads: Diecast, gold-plated nickel
- Colour: Flamed Cherryburst.

Şöyle birde resmi mevcut

Ayrıca diğer stagg modellerine burdan bakabilirsiniz: http://www.staggmusic.com/products/products_list.php?catid=175&langue=uk&INITQUERY=0

Gitar hem görünüş hemde ton olarak gayet tatmin edici. Uzun süre mağazada çeşitli amfilerle denedik ve gerçekten hoşumuza gitti.Stagg marka LP kullanan başka arkadaşlar varsa onların da yorumlarını duymak isterim.Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Herkese selamlar,
Bu yaz Amerika'dan bir adet gibson custom shop, les paul custom almayı düşünüyorum. :twisted:
Ancak fiyatı bilindiği üzere 3000 dolar civarı bir gitar kendisi ve aklımda tilkiler dolanmaya başladı; :roll:
"bu paraya bu gitar! hakkaten değer mi?!", "boşver custom'ı al bi deluxe tele, bi tanede bfg, bide tube rack preamp" vs..
yani diyeceğim şu; custom shop gitar sahibi olanlar, kullananlar; bu parayı bu gitara vereyim mi yoksa başka seçenekleri düşüneyim mi? :roll:

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar clean ve çok hafif rock için ibanezimin yanına bir telecaster düşünüyorum sizce bu seçeneklerden hangisi sizce(güzel tele soundu da almak istiyorum)
Bu gitarların hepsine de musiciansfriend ten baktım.
1)squier vintage modified thinline telecaster(semi-hollow)
2)squier affinity telecaster

3)BUNA MYDUKKANDAN BAKTIM Squier master tele thinline

sizce hangisi iyi sustain istiyorum ve güzel clean tonları ve boğukta olsa rock.
sizce hangisi?

Sanırsam squier master tele thinline da 2 tane duncan desinged humbucker vardı, ayrıca neck trough diye hatırlıyorum. Hoş ve maliyetine göre uygun bir gitara benziyor -yine de denemek lazım- ama senin istediğin tele sound'unu iki adet humcuker dan alman biraz zor gibi. Klasik tele konfigürasyonlarına bak. Ayrıca bir arkadaşın belirttiği gibi ben de hss stratocaster hatta direk stratocaster almanı tavsiye ederim.

sinan3002 demiş ki:
Ben gotich-power metal yapacagım sizce hangi gitar daha iyi gider.genelde sert tonlar ve sololar icin vs.. nedenleriyle birlikte lutfen..

jackson gitarlar sanırsam ton ve görüntü açısından seni tatmin eder manyetik takviyesiyle dahada iyi tonlar alabilirsin gerçi manyetik modifiyesi gerektirmeyen birçok modeli mevcuttur kendilerinin

jackson gitarları hakkında bilgi birikime sahip olmamama rağmen bu gitarın senin için biçilmiş kaftan olacağını zannetmekteyim =D

ilerleyen günlerde gelen yorumların bu doğrultuda olacağını hissetmekle beraber bende o tarzda bir müzik yapsam jackson gitar tercih ederdim

iyi bir araştırma sonucu kafandaki gitarı bulacaksındır eminimki ancak önemli olan gitarın marka modeli değil bununla beraber kullanacağın anfi ve efektördür

saygılar, iyi forumlar.

sinan3002 demiş ki:
Ben gotich-power metal yapacagım sizce hangi gitar daha iyi gider.genelde sert tonlar ve sololar icin vs.. nedenleriyle birlikte lutfen..

hemen hemen her gitarla her müzik yapılabilir ama eğer can canlı olsun gümbür gümbür olsun diyorsan şekilede önem veriyorsan dean , esp , bc rich , jackson modellerine bakabilirsin.çift hm olan gitarlar sanırım senin için daha iyi olacaktır.bu gitarlarının hepsinin çok iyi modelleri olduğu gibi çok dayama modelleride var.markadan çok özellikler doğrultusunda hareket etmeni öneririm.forumda bazı arkadaşlar ne ibanezi hocam jackson varken yada jackson alcağıma esp alırım taş gibi gitar gibi yorumlar yapıyor.bence markadan çok model üzerinde yoğunlaşmak lazım.sonuçta bu markaların hepsinin çok iyi gitarları mevcut.

Geri