Davul öz geçmişiniz

maple custom diyorum yahu.. :) tamam pearl iyi de..
kafamı karıştırıyosun :D bilmiyorum hele bir parayı bulalım..

bir hayalim vardı Mapex orion.. çok kasarsam onu gerçekleştiririm..

Bronx demiş ki:
__Noorion__ demiş ki:
Yalnız şöyle bir durumda var. Twin pedala alışmış kişiler çift krosta çok zorlanır. Veya tam tersi.. Bİlmiyorum konuyla fazla alakası olmadı heralde :? YAni çift kroslar ii çalar die bi durum söz konusu deil onu söylemeye çalıştım...

Kendi alışmana bağlı , ikisinde de çalarsın çift cross'un bir açık özelliği single pedallarla çalıyor olman , daha sert daha atik daha hafif kalabiliyor twinin yanında.Bu söylediklerim 2000'den önceydi :D şimdi iyi twinler var kayışlısı zincirlisi kemlisi ...

Nabza göre şerbet

Eet hakılısın aslında ama yinede deişik gelio insana :D Twin pedaldan çift krosa geçmiş bateristlerde hernekadar üstünde çalışılmış olsada az bi performans düşüşü yaşanıyo. Eyw yorumun için :)

bu ne bicim bi davul be.buyuk davulcuların kurduklarına benzetilmeye calisilmiş ama bir arpa boyu gidilememş.hatta bayada bi yüklenilmis haliyle :D bu alet edevattan davul,bu arkadastan da davulcu olmaz :p

slm arkadaşlar ben bu golden seviye nasıl oluyo onu öğrenmek istedim bir yerden kurs alıpmı golden seviye olunuyo (bu arada ciddi soruyorum dalga deyil yani yanlış anlaşılmasın)

neyse cnm öleyim diyosan öylesindir :D bende bi bronz alırım heralde :LOL: neyse izmirde ikinci el sağlam twin pedal satan varsa haber etsin

evet arkdasım davulun guselmıs valla ben ocalıkle zıl alamaya karar varmıstım konserlerde mılletten zıl dılenmekten bıkmıstım 1 yıl para bırıktırdım kurudm zıl setını sonunda

14'' ziljian z series hi-hat
8'' jildjian z series splash

16'' paiste rude serise crash
18'' ride-crash

20'' power ride
14'' light china

chinadan pek menın kalmadıım dogrusu ama hayelerımı gerceklersırıdım sımdıde bi pearl forum star dusunuyom bıkere kullanmıstım bı konserde cook sarmıstı davul bilmiyorum 6 sene oldu calmaya baslıyalı ama haal buyuduugumu hıssetmıyoom derek roddy nın vıdeolarını ızledıkce moralım bozuluyoo

ankesorariza demiş ki:
-maJestY- demiş ki:
1150341971.26763400.jpg

Supersound'daki resimlerden gözüme çarptı da , cidden altoların arasında baya mesafe var ve cross'lar arasında açı yok denecek kadar az bilmiyorum belki böyle alışmışsındır ama garip gözüküyor... Birde demolarınızı dinledim de çift cross kullanıyor musun ki bu kadar kastın yoksa görüntü olsun diyemi ?
biri mikrofonlanmış sadece:)

1 mikrofon ne ?

DuMaNiST-HaLiMiZ-DuMaN demiş ki:
ankesorariza demiş ki:
-maJestY- demiş ki:
1150341971.26763400.jpg

Supersound'daki resimlerden gözüme çarptı da , cidden altoların arasında baya mesafe var ve cross'lar arasında açı yok denecek kadar az bilmiyorum belki böyle alışmışsındır ama garip gözüküyor... Birde demolarınızı dinledim de çift cross kullanıyor musun ki bu kadar kastın yoksa görüntü olsun diyemi ?
biri mikrofonlanmış sadece:)

1 mikrofon ne ?

kicklerden sadece biri (soldaki) mikrofonlanmış demek!

Sanırım bu da kicklerden aslında birinin kullanıldığının göstergesi, diğeri görsel anlamda orada olsa gerek. Ya da eldeki mikrofonlar yetmediğindendir. :LOL: Ne de olsa böyle bir setup'ı mikrofonlamak kolay iş değil. ;)

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
Sanırım bu da kicklerden aslında birinin kullanıldığının göstergesi, diğeri görsel anlamda orada olsa gerek. Ya da eldeki mikrofonlar yetmediğindendir. :LOL: Ne de olsa böyle bir setup'ı mikrofonlamak kolay iş değil. ;)

Sevgiler...

Evet "silent_guitar" söyledigi gibi ben davulu kurdum saten sahne uygun degildi onun icin sıkıs pıkıs kurmak zorunda kaldım ve zil ayaklıgı oldugunu söylediler 17 zilden 5 tanesini götürüp 3 ünü kurdum ayrıca davulun tek altosu tomtom ve 2. hi hat 'ı mikrofon yetersizliginden dolayı kuramadık yani baterinin yarısı oluyor setup hakkında bir kac sey söylenmis arkadaslar sahne uygun degildi yani yerlerin tasları sökülmüs kum haline dönmüsdü benim bekledigim sahne o degildi ve mecburiyetten ne kurabildiysek kurduk ben nekadar duoble cros kullansmda orada mecburiyetten tivin bagladım tek crosa ama benim tvin 3 tokmaklı oldugu icin fark etmiyor saten yani davulun setupu bu degil o sahneye o sekilde kurmak zorunda kaldım ve adamların elinde saten mikrofon yokdu vokalin söyledigi mikrofonda dügün mikrofonuydu biz saten bir okula hayır icin yaptık o konseri baska bi amacımız yokdu...

saygılar

-maJestY- demiş ki:
1150341971.26763400.jpg

ha bu arada benim görüntüyle isim yok tvin kullanmak yerine duoble crosu kasmayı terch ettim ve genis bir setupda davul calmak hosuma gitti ayrıca ben 6 senedir davul calıyorum bu sahnede görüntü yaratma olayları bana göre zaten mantıksız kim hangi setupla kendini basarılı hissediyorsa onla calar buda kimsenin derdi olamazki ben onu gösteris icin kursam bile bu ne seni nede bir baskasını ilgilendirrir.Ben duoble crosu 3 seneden belli kullanıyorum yani sonucda bos kalmıyor kullanıyorum egerki bir kanıt istiyorsanız.Ankarada oturuyorsanız gerci hos kanıtlamaya mecbur degilim ama davulun tam setup'uyla ''3o eylül Anatolia showland ana sahnesindeyiz'' gelir izler ve görürsünüz ozaman yorumlarınızı yaparsınız böyle atıp tutmakla birsey elde edilmiyor malesef :D.

Sevgili DuMaNiST-HaLiMiZ-DuMaN, "Sahne uygun değildi." diyorsun da, orada sahne bile yok ki. Varsa da ben göremiyorum. :LOL: Sahnesi bile olmayan bir organizasyona bu kadar kasıp da kurmasaydın hiç double cross vs.

Sevgiler...

Belirttim ya orada zaten ben acikcasi bu sahneyi beklemiyordum daha iyi bir sahne bekliyordum ama bir özürlü okulu hayrina oldugu icin birakip gelemedim.Elimden ne geldiyse onu yapdim hatta loby deki halıyı sökdüm altına koydum baterinin resmen bir kum yiginı var orada..

selamlar.. ben de 3 senedir çalıyorum bi maxtone davulum var ama evde çalmaya kalkınca komşular da dahil oluyor provaya, salonda güzel güzel yatıyor o yüzden.. bir de söylemeden edemeyeceğim arkadaşın kurduğu gibi çalsam davulu elim kolum uyuşur dizim kitlenir.. son olarak cidden golden seviye ne??? :?

Geri