Anima

SONY BMG & PASAJ MÜZİK

TurkRock best of album

Şebnem Ferah, Duman, Mor ve Ötesi, Manga, Aylin Aslım, Hayko Cepkin, Çilekeş, Ferudun Düzağaç,Gripin, Badem, Athena,Anima, Redd, Vega, Kurban, Ogün Sanlısoy, Seksendört, Teoman gibi bir çok isimin de şarkıları albümde yer almakta.

1. DUMAN - SENİ KENDİME SAKLADIM
2. MOR VE ÖTESİ - CAMBAZ
3. ŞEBNEM FERAH - CAN KIRIKLARI
4. OGÜN SANLISOY - BİLMECE
5. maNga & GÖKSEL - DURSUN ZAMAN
6. KURBAN - YİNE
7. VEGA - ELİMDE DEÐİL
8. REDD - FALAN FİLAN
9. ANİMA - JOKER
10. ATHENA - ÇATALYÜREK
11. SEKSENDÖRT - AFFET
12. AYLİN ASLIM VE TAYFASI - GÜLYABANİ
13. RASHIT - TEKER TEKER
14. FERİDUN DÜZAÐAÇ - DELİ
15. ÇİLEKEŞ - KENDİMDEN GERİYE
16. GRİPİN - ELALEM
17. HAYKO CEPKİN - YARASI SAKLI
18. BADEM - ALA GOZLERİNI SEVDİGİM DİLBER

yurt dışında olmam nedeniyle albümlerine ulaşmadım. ulaşamadım ama arkadaşlarımın bir kaçı bir kaç şarkısını gönderdi ve şarkıları müziği süper hatta bir gün TV de bi müzik bi ses duydum. Tv'nin karşısına geçtim ve Allah Allah bu grupta kim diye merak etmeye başladım. galiba yanlış hatırlamıyorsam dream Tv deydi, bir de baktım Anima....
aha işte bu grup dedim. en sonunda kendilerini görme şansım oldu dedim.
valla ben beğenerek dinliyorum. gerisi hikaye.... ;)

monk demiş ki:
zor arkadaşlar
beyin cerrahı da zor bir iş yapıyor
hammal da
şair de
ressam da
çöpçü de
orospu da
kasapta

ve müzisyende...

gerçek kasap gerçek orospu gerçek şair GERÇEK MÜZİSYEN!

amatörüm
amatör ne?
amor dan gelior
yani "sevgiyle yaklaşan"
profesyoneller; geri dönüşsüz adamlar

:idea:

canımsın ya düşüncelerine sağlık....

grubun ismini sorduğumda '-onlar kim?' denen gruplar her zaman takdir ettiğim gruplardır..bir arkadaşın söylediği gibi'kütleye değil,kitleye hitap eden bi grup'..
takdir bu grubun hakkı...

Grubu pek beğendiğimi söyleyemem. Slow şarkılarda iyiler. Canlı performanslarını izledikten sonra ise kesin yaparım sanırım. Çünkü benim için albümün bi değeri yok hiçbir zaman. Rockçıyı asıl gösteren sahnedeki durumudur benim için...

anima nın basçısı makina da çalıyo galba.bence okan bayülgen bir klip arkası yapsın. ne o klip abi ööle yaa.hadi canım sende

albümü dinledim baştan sona ve dinlemeye de devam ediyorum. monk arkadaşın sesine hastayım. iyi vokal neme lazım.

deneysel olduğundan mı sevdim birazda nedir :oops: :D

sanki biraz vik vik bi sese sahip solist çok ciyaklıyor.. aman allahım! gerçi ben bu yorumu sadece joker şarkısını dinleyerek yapıyorum diğer şarkılardaki durum nasıldır bilemem fikirlerim değişebilir diğer şarkılarını dinlemedim çünkü

zombilirkisi demiş ki:
sanki biraz vik vik bi sese sahip solist çok ciyaklıyor.. aman allahım! gerçi ben bu yorumu sadece joker şarkısını dinleyerek yapıyorum diğer şarkılardaki durum nasıldır bilemem fikirlerim değişebilir diğer şarkılarını dinlemedim çünkü

Ne kadar güzel, kaliteyi yok sayıp mesajlarımızı düşünmeden atıyoruz. Ama ne yazık, bir kere dahi okumadan geçiyoruz kuralları. Efendim burada gruplara/kişilere hakaret boyutunda mesajlar atmak yasak. Eleştirileri "kabul etmiyoruz" demiyoruz ancak, bu şekilde gerçekten seviye düşürücü görünüyor ve ne yazık ki eleştiri ve sohbet seviyesini oldukça düşürüyor.

Belki yorum yapmak gereksiz size ve ya bana düşmeyecek ama piyasadaki çoğu "cırlamadan" haberdar olmadığınızı düşünüyorum, en azından kalite anlayışını değiştirecek daha "eğitimli" kişiler müzik icra etmeye çalışıyorken. Ayrıca yapıyorken yine bence...

Geri