Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Ben de gitarlardan birinin orta manyetiğini iptal ediyorum şu anda... Lehim vs. işleri bitince oyun hamuruyla dolduracağım, üzerine de çıkartma falan yapıştırırım... :D :LOL:

erkek adam sadece köprü manyetiği kullanır tezi ne kadar doğrudur bilemem ama çok sağlam gitaristlerin sadece köprü manyetiği ile neler yapabildiğini biliyorum (dimebag darrel,marty friedman,chuck schuldiner,alexi laiho,roope latvala,eddie van halen) :) bana çok rahatsız geliyo o sap manyetiği.gitar üzerinde binbir düğme falan.gerek yok 8)

roope single da kullanıo arasıra bkz: passage to reaper demonstration 2 =) ben sahsen sap manyetigini en asaga indirip onda calısıorum parcaları ise yarıyor baya olmasada olur sahsen ama olmasınında bi - si yok tercih meselsi tek sadece bridge kullanmayı o gitaristlerden olunca dusunuruz..

Eric Clapton zamanında sadece Telecaster'in bridge manyetiğini kullanırmış, bunu izleyen Peter Green ben de aynısını yapcam (I must do something like that... :D:D) demiş, Gibson'un neck manyetiğini sökmüş, "söktüm ve aynı şansın bende de olması için bekledim ama sanırım Eric Clapton'daki şans değildi" deyip neck manyetiğini geri takmış ama yanlış bağlamış, böylecene elektro gitar tarihindeki en etkileyici neck ve bridge/neck manyetik kombinasyonları tonuna ulaşmış şans eseri out of phase denilen olayı bularak... Yıllar sonra bi derginin röpörtajında da "what is out of phase, it sounds like a good band name, phase for what, my old Les Pauls sound wasn't magical, it was a sıradan :D :D one..." falan demiş. =)

ortadaki manyetik kaliteli olduktan sonra aslında çok işe yarıyor.Genelde fabrikasyon gitarlarda single pickup lar gürültü yapıyor.ama güsel bi manyetikle değiştirip necke doğru üst kısmı yaklaştırınca çok sert tonların yanında vintage tonlarda alınabiliyor.

masterofpuppetsasd demiş ki:
erkek adam sadece köprü manyetiği kullanır tezi ne kadar doğrudur bilemem ama çok sağlam gitaristlerin sadece köprü manyetiği ile neler yapabildiğini biliyorum (dimebag darrel,marty friedman,chuck schuldiner,alexi laiho,roope latvala,eddie van halen, tandirhed) :) bana çok rahatsız geliyo o sap manyetiği.gitar üzerinde binbir düğme falan.gerek yok 8)

1990 charvel-jackson:
resim003sn0.jpg

1991 Jackson USA:
62594106cd0.jpg

11712484ca0.jpg

Vine_Inlay demiş ki:
Eric Clapton zamanında sadece Telecaster'in bridge manyetiğini kullanırmış, bunu izleyen Peter Green ben de aynısını yapcam (I must do something like that... :D:D) demiş, Gibson'un neck manyetiğini sökmüş, "söktüm ve aynı şansın bende de olması için bekledim ama sanırım Eric Clapton'daki şans değildi" deyip neck manyetiğini geri takmış ama yanlış bağlamış, böylecene elektro gitar tarihindeki en etkileyici neck ve bridge/neck manyetik kombinasyonları tonuna ulaşmış şans eseri out of phase denilen olayı bularak... Yıllar sonra bi derginin röpörtajında da "what is out of phase, it sounds like a good band name, phase for what, my old Les Pauls sound wasn't magical, it was a sıradan :D :D one..." falan demiş. =)

Yanlış bağladığı için değil,gitar teknisyeni sap manyetiğinin mıknatısını ters takınca bu olay oldu bakım sonrası mucizesi diyelim 8)

Valla ben Peter Green'in yalancısıyım, kendisinin Ekim 2003'te Guitar Player'a yaptığı röportajından çeviri "manyetiği çıkardım ama takarken yanlış bağlamışım, sonra herkes bunun büyülü bi ses olduğunu bana kabul ettirmeye çalıştı ama basit bi bağlama hatasıydı sadece..."

hayallere visa (eheheh) diye bir dergide elektrik gitarın 70 yılı diye bir yazı okumuştum. flying pan'den super stratlara... orada da dikkatimi çeken şey çoğu buluşun kaza sonucu ortaya çıkmış olması, ya da amaçlananın dışında farklı güzel sonuçlar sağlamasıydı. mesela distortion arabadan düşürülen bir amplinin eseriymiş. peter green ve les paul olayı zira... leo fender teleyi (esquire) üretirken seri üretilebilen, maliyeti az, herkesin alabileceği bir gitar olsun die düşünmüş daha çok(mühendisliğini es geçersek...) ama ortaya çıkanı herkes biliyor:) acaba ben de birşeyleri yanlış mı bağlasam:D bir stratta ne yanlış bağlanabilir? :p

Geri