Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

soulwalker demiş ki:
nası resim konuyo buraya.bende yeni seri dkmg nin resmini koyacamda bi kaç haftaya kadar.bi bilen var mı?
www.imageshack.us adresine gir, orada gözat butonuna basarak yüklemek istediğin resimi seç.Gözat' ın altında yer alan çözünürlüklerden birini seç (VGA, E-mail olan tercihen) sonra Host it seçeneğini tıkla ve bekle.Karşına yükleme bittikten sonra linkler gelecektir.O linklerden "Direct link to image" kutusunda yazan linki kopyalayacaksın.Sonra forumda mesaj yazma yerine
yapacaksın ve mesajını göndereceksin. ;)

İlk gitarımda (Washburn BT4-BK) bir takım değişiklikler yaptım.

-HSS manyetik düzeni H-S'e çevirildi (orta manyetik çıkarıldı)
-Köprüye Bill Lawrence L500XL takıldı.
-Köprü manyetik çerçevesi ProLine metal çerçeve ile değiştirildi.
-Ses ve ton potansları CTS 500K Audio'larla değiştirildi.
-5 yollu anahtar, 3 yollu Fender anahtarla değiştirildi.
-Speed knob'lar dome knoblarla, eski strat tipi anahtar knobu tele tipi Fender knobla değişti.
-Jack girişi Switchcraft ile yenilendi...

img0467mo8.jpg

img0468gp8.jpg

img0472ak6.jpg

gogostar demiş ki:
İlk gitarımda (Washburn BT4-BK) bir takım değişiklikler yaptım.

-HSS manyetik düzeni H-S'e çevirildi (orta manyetik çıkarıldı)
-Köprüye Bill Lawrence L500XL takıldı.
-Köprü manyetik çerçevesi ProLine metal çerçeve ile değiştirildi.
-Ses ve ton potansları CTS 500K Audio'larla değiştirildi.
-5 yollu anahtar, 3 yollu Fender anahtarla değiştirildi.
-Speed knob'lar dome knoblarla, eski strat tipi anahtar knobu tele tipi Fender knobla değişti.
-Jack girişi Switchcraft ile yenilendi...

img0467mo8.jpg

img0468gp8.jpg

img0472ak6.jpg

Güzel olmuş, tebrikler. Amfinin üstündeki arabaya bayıldım ama :LOL:

manyetik_porecesi demiş ki:
Arkadaki duvarla çok güzel kontrast yakalamışsın. Resimler süper hakkaten... 8)

Eyvallah, tripod sağolsun... :LOL:

Aslında fotoğrafların böyle çıkmasına ben de şaşırdım. Akşam üzeri, bulutlu hava vardı dışarıda. Perdeyi açtım. Amfinin solunda biraz gölge yapan yüsek bir çalışma masası vardı. Üstten de simit florHasan'ı yakıp makineden 3-5 ayar yapıp çektim...

Tripod olunca pozlama süresiyle rahatça oynanıyor...

Eveet, sonunda Fatih ustaya yaptırtmakta olduğum RR-SV kırması gövdem bitti. Geçen pazartesi başlandı ve dün saat 6 itibari ile bitti. Oldukça hızlı oldu =)

Gövde ıhlamur ağacından 2 parça halinde yapıldı. Jackson Js30'umun sapı tesviyeden geçti, adam edildi ve yeni gövdeye oturtuldu. Bolt-on olan sap, Fatih abi sayesinde yekpare oldu. Sap-gövde arasındaki geçiş ve eğim Fatih abinin tasarımı ve oldukça rahat. Ayakta veya oturur halde çalarken son perdelere erişimde hiçbir zorluk çıkmıyor. Gene Js30 dan çıkma Floyd Rose'da tesviyeden geçti ve yeni gövdeye takıldı. Manyetikler Fatih abinin sırrıymış =) markasını bende bilmiyorum :D ama sonuç itibari ile dillere destan bir ses veriyor bu yeni kara kuzu =) Gövdenin boyasını aslında parlak siyah yapacaktık. Daha sonra içimize şeytan mı girdi ne olduysa artık gitara haşince giriştik ve biraz vintage tarzı yaptık. Aynı zamanda da renk opaklaştı =) Askılıklar oldukça dengeli oldu. Genel sorun olan ayaktayken sapın aşağıya düşmesi giderildi. Ayaktayken gitarı ne şekilde bırakırsam o şekilde kalıyor. İster yere paralel ister dik =) Kablo girişi fender tarzı fakat gitarın alt kanadında ve ters şekilde yerleştirildi. Bunun 2 sebebi var. 1.si, sahnede veya stüdyoda çalarken kanattan sarkan dandik bir kablo görüntüsü yok. 2.si, ters yerleştirildi çünkü çalarken kabloya basınca kablo çıkıp yere düşmüyor. Giriş hafif gövdeye yatay olduğundan dolayı da çalarken hiçbir rahatsızlık vermiyor.

Şu an oldukça mutluyum. Fatih usta'ya tekrar tekrar teşekkür ederim =)

karakuzuuufb3.jpg

img5124dc8.jpg

img5123yq2.jpg

child_of_chaos demiş ki:
Eveet, sonunda Fatih ustaya yaptırtmakta olduğum RR-SV kırması gövdem bitti. Geçen pazartesi başlandı ve dün saat 6 itibari ile bitti. Oldukça hızlı oldu =)

Gövde ıhlamur ağacından 2 parça halinde yapıldı. Jackson Js30'umun sapı tesviyeden geçti, adam edildi ve yeni gövdeye oturtuldu. Bolt-on olan sap, Fatih abi sayesinde yekpare oldu. Sap-gövde arasındaki geçiş ve eğim Fatih abinin tasarımı ve oldukça rahat. Ayakta veya oturur halde çalarken son perdelere erişimde hiçbir zorluk çıkmıyor. Gene Js30 dan çıkma Floyd Rose'da tesviyeden geçti ve yeni gövdeye takıldı. Manyetikler Fatih abinin sırrıymış =) markasını bende bilmiyorum :D ama sonuç itibari ile dillere destan bir ses veriyor bu yeni kara kuzu =) Gövdenin boyasını aslında parlak siyah yapacaktık. Daha sonra içimize şeytan mı girdi ne olduysa artık gitara haşince giriştik ve biraz vintage tarzı yaptık. Aynı zamanda da renk opaklaştı =) Askılıklar oldukça dengeli oldu. Genel sorun olan ayaktayken sapın aşağıya düşmesi giderildi. Ayaktayken gitarı ne şekilde bırakırsam o şekilde kalıyor. İster yere paralel ister dik =) Kablo girişi fender tarzı fakat gitarın alt kanadında ve ters şekilde yerleştirildi. Bunun 2 sebebi var. 1.si, sahnede veya stüdyoda çalarken kanattan sarkan dandik bir kablo görüntüsü yok. 2.si, ters yerleştirildi çünkü çalarken kabloya basınca kablo çıkıp yere düşmüyor. Giriş hafif gövdeye yatay olduğundan dolayı da çalarken hiçbir rahatsızlık vermiyor.

Şu an oldukça mutluyum. Fatih usta'ya tekrar tekrar teşekkür ederim =)

karakuzuuufb3.jpg

img5124dc8.jpg

img5123yq2.jpg

hayırlı olsun. vidalı sistem sapın yekpareye uydurulduğunu ilk defa görüyorum. gövdeye girdiği kısım çok hoş olmuş.
manyetikler gerçekten sır mı abi? söylemiyo mu fatih usta? bi de sesli bi kayıt koysana bi ara merak ettim sesini. nasıl bir tını çıktı acaba.?

Hayırlı olsun dostum, yalnız birkaç sorum olacak.
Ben de soracağım tonunun nasıl olduğunu? Hacim ve tokluk olarak, en azından eski JS30'unla karşılaştırırsan nasıl akustik tınısı? Gerçi henüz okudum baya güzel oldu demişsin ama en azından diğer ıhlamur ağacından gitarlarla karşılaştırabilirsen çok makbule geçer. Bir de işçilikle manyetik ortalama nasıl bir değer tuttu söylersen bir fikir edinmemiz açısından çok iyi olur.
Güle güle kullanman dileğiyle,

Geri