Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

alibabaexpress yurtdışı sitesinden ht5r için joyo vintage aldım,yola çıkmış ama henüz gelmedi, 63 tl ye aldım üstelik kargo ücretsiz...Ekonomik sıkıntısı olan arkadaşlar sanal kartla güvenilir bir biçimde alışveriş yapabilirler.Daha önce Belçika ve Estonya yurtdışı sitelerinden masa tenisi malzemesi aldım hiçbir sıkıntı olmadı.PTT kargo kapına kadar getiriyor.Üstelik Türkiye fiyatlarının yarısında aldım ürünleri.Ama dikkat edin 75 euroyu geçmeyin gümrüğe takılabilir.İyi çalışmalar

Bu başlık altında konuşuldu diye buraya yazayım istedim.
@bozo1453 ; Green Mile geldi. Aynı setup'ta denemedim açıkçası ama Joyo'nun nasıl bir karakteristiği olduğunu biliyorum.

Green Mile genel olarak bir Joyo'dan epey farklı geldi açıkçası bana fakat zaten aynı pedallar baz alınarak üretilmemiş. Bu bilgiyle birlikte farklarını şimdilik yazayım, ileride kesinleştiririm;

Öncelikle bu pedal Joyo'ya göre daha az gain içeriyor. Fakat bu booster için kullanılacaksa bence bir avantaj, çünkü minimum gain'de Joyo'ya göre çok daha tonu dağıtmadan boostluyor, daha tight, daha kontrollü. Ha isteyen gain'i açar dilediği kadar. Ancak Joyo'da minimumu biraz olsun geçmeye imkan yoktu bence. Bunun dışında ne yalan söyleyeyim aklıma kazınan Ts9 tonunu -booster olarak değil, baya overdrive olarak-, çok yalapşap bir denemeyle de olsa hissettim. Ve bence bu pedalın içerdiği gain'in daha az olmasından kaynaklı. Bu açıdan hoşuma gitti.

Yine midlerimiz öne çıkıyor bunda da, bence tona çok güzel bir karakter katıyor bu açıdan Joyo gibi. Daha detaylı betimlemek için yan yana denemek lazım tabi ama.

Hot modu hiç hiç hoşuma gitmedi. Black Sabbath'ın meşhur kirli -muddy deniyordu sanırım- tonu gibi oluyor ton her türlü ki hiç sevmem, rahatlıkla başka şekilde alınabiliyor zaten o sesler. Güzel bir 'sıcak'lık katmıyor bence açıkçası. Warm modu ise gayet hem overdrive olarak hem booster olarak gayet versatil.

Sonuç olarak clean üzerine yalnızca açtığım Joyo ile çok güzel 'since i've been loving you' çalarken, bunda o keyfi alamadım çünkü dediğim gibi daha az bir kazanç miktarı var bana göre. Bunun dışında booster olarak bence gayet başarılı, Joyo'ya göre daha transparan bir boost seçeneği sunuyor. Ayrıca neredeyse hiç gürültü yapmadan çok hafifçe boostlamak mümkün bu sunduğu 'az gain' sayesinde. Şahsım adına, eğer ben ritm gitar kaydedeceksem booster olarak böyle bir ayar tercih ederim. Ancak lead'lerde de az geldiyse ne de olsa gain'i daha fazla açmak mümkün :)

Alacaklara son sözüm, bence, overdrive'da Joyo daha önde; boost için ise tercihe göre Mooer daha geniş bir alan sunuyor. İkisi de kullanıcıyı pişman etmeyecek pedallar bana göre.

Yakın zamanda bir video ile de desteklemeyi düşünüyorum :)

Herkese saygılar.

Merhaba joyo vintage için adaptör ne olmalı? 9 Volt 300 ma denedim ama çalışmadı ürün..Siz kaç volt kullanıyorsunuz.Birazdan bir pil alıp deneyeceğim.Teşekkürler

yani ben bu konuları pek bilmiyorum,bu bahsettiğiniz olay pedalla ilgili mi yoksa adaptörle mi ilgili eger adaptörle ilgili ise yeni adaptör alayım mı alırsam 9 volt mu alayım.elimdeki 9 voltluk 300 ma adaptör başka şeyleri çalıştırıyor...ama pedalı değil...

zsp7C.png

hangisi yazıyor adaptörün üzerinde?

Hadi ya.off.bir sey olmadığına cok sevindim.tesekkur ederim.iki tane adaptor vardi.birinden kokular geldi ve baktim adaptör erimis.ikisi de pozitifmis.mydukkandan alsam standart pedal adaptoru olur dimi.birde add nin coklusu var onu mu alayim

Eğer çok pedalın var ise düzgün bir güç kanağı al, en basitinden Joyo. Yoksa tek uçlu bir adaptör al fakat tam regüleli olmasına özen göster yoksa gürültü yapar.

pozitif soldakı gibi
Kabloyu kesip, uçları ters bağlaman gerekiyor. Yeni bağlantıları güzelce yalıt.
Hadi ya.off.bir sey olmadığına cok sevindim.tesekkur ederim.iki tane adaptor vardi.birinden kokular geldi ve baktim adaptör erimis.ikisi de pozitifmis.mydukkandan alsam standart pedal adaptoru olur dimi.birde add nin coklusu var onu mu alayim
Mydukkan'daki standart pedal adaptörü gayet iyi. Gürültüsüz.

Tek pedalım var ht5 ile kullanıyorum,şuan başka pedal düşünmüyorum.Kabloyu kes bağla işini yapamam.Standart bir adaptör alayım ben.Add+ nın varsa sorayım onlara teklisini oradan alayım.Teşekkürler yardımızınız için

Konudan önce metal muff vardı aklımda. Şu an aklımda maxon var ama biraz pahalı. Bunları denemek istiyorum aslında ama fırsat olmuyor işte. Şimdi line 6 über metal çıktı bir de. O da vardı unutmuşum. :D Gözümü karartıp birini almazsam alamayacağım sanırım.

Geri