Les Paul

'Elektro Gitarlar' forumunda chadkroeger tarafından 11 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu aralar bir Les Paul almak istiyorum ama hiç tecrübem olmadı bu gitarlarla.Araştırmalarım sonucu Gibson Les paul studio ve faded olanı,epiphone lp standard ve plustop pro.Hangisi fiyat/performans olarak en iyisidir.Ya da Gibson Les Paul Studio için biraz daha mı biriktiriyim çok fark varsa arada.

2. Gibson tabiki daha iyi,ama ben olmus olsaydim Standart Plus Top alır yanınada saglam bir amfi çakardım :)

3. Su an bende marshall cfxr 15 watt var yetersiz mi kalir?

4. Yetebilir ama daha üst modellerle daha güzel soundlar elde edebilirsin cok para cok köfte :)
    En güzeli müzik dükkanina gidip alacagin gitarla marshall 15w denemek ondan sonrada diger yuksek amfi leri.

5. Ne bileyim hocam gibson'un verdigi hissiyat br baska oluyor.

6. Gibson al o zaman hissiyatı başka oluyorsa git bir de dene bence. Her gitar farklı çünkü neredeyse aynı gözükseler de.

7. Faded'ı denedim o kadar eden bir gitarmış gibime gelmedi acaba fark var mıdır studio'yla arasında fazla

8. Şahsen Studio yu denemiş olarak konuşuyorum, bana da o kadar değer gibime gelmedi ki şu an da fiyatı çok abartı verilecek gibi değil o paralar.

9. 2000-2200 etmez mi sence

10. Benim denediklerim hep 4000 civarlarındaydı ki 5000-6000 e Studio lar da var. Senin 2000 dediğinin Faded olması lazım eğer hatam yoksa. Yine de ben studio ların pek hayranı değilim onun yerine bir Plus Top alabilirsin bunu da düşün.

11. Faded'in sifiri 2500 falan olmasi lazim,ben ikinci ellerini kastetmistim. Plus top dedigin epiphone olan mi?

12. Studiolar genelde fiyatı abartılı gitarlar bence. Bir de problemli çıkma ihtimalleri yüksek. Gibson 2014'te Studiolar'da düzeltmelere gitti ama yine de memnuniyet az. Keisnlikle denenmeden alınacak gitar değil.

Epiphonelar içinde de ya costom (Custom Pro denilen uyduruk seri değil) ya da bulursan Elite-Elitist serisi. Vereceğin paraya bunlar değer sadece. Sıfırlarına da gitme, ikinci el takıl. Diğerlerini boş ver.

uvidinli, tunckk ve Grimreaper21 bunu beğendi.
  13. Amfi olarak da, gitarı değiştirmeye niyetli isen, çalım konforunu ön plana alıyorsan ayrı bir sayfa aç, ayrı bir zaman ve bütçe oluştur.

14. Epiphone Lp Custom kullanıyorum. Gitar gibi gitar diyebilifim. Dezavantajı çok ağır olması. Ama bendeki ağıe belki başka moddeli hafiftir. Şahsen kullandığım en güzel gitar.

hackeiommi bunu beğendi.
  15. Hem de Kore üretimi. Bak ben diyeyim, satıyor da ha. 2. el Studio'nun da yarı fiyatı.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2016
    Grimreaper21 bunu beğendi.
  16. Tam modeli ne hocam?

17. Epiphone Les Paul Custom. Tahmini 2000'lerin başında üretilmiş bir model. Üretim yeri kore.

18. Daha once gibson kullandiniz mi karsilastirabilirmisiniz?

19. Daha önce sahibi olmasam da ödünç olarak gibson lespaul traditional ve les paul studio elime geçti. Studio moddlinde lespaulden soğudum böyle bir sustain eksikliği olamaz. Gitarda sustain diye bir şey yok. Akustiği de kötüydü. Manyetikleri halliceydi. Sırf gibson etiketi var diye aldı arkadaşım. Ama tabi traditipnal kadar olamaz bendeki. Traditionalın ağacı epey eskiydi belli. Amfisiz gitarın sesi nerdeyse semi hollowbody kadar güçlüydü. Orjinal gibson manyetikli dehşet bir gitar ama minik bi servet gerekiyor onun içinde. Ha bu gitarında gibson emsali yine gibson lespaul customdur. Ama o minik değil büyük bir servet gerektiriyor. Şu an ki hayatımda sadece resimlerine bakabilirim o gitarın :D

20. Biraz daha para biriktirip Edwards ya da Tokai bakmanızı öneririm. İkisi de bahsi geçen modellerden daha üstün.

Bu Sayfayı Paylaş