Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Guardian_of_the_Blind demiş ki:
koskoca taksimde tek bir jackson bulamadım!Hesapta kelly ke-3 alacaktım fakat zuhal müzik kellylerin gümrükte takıldığını ve 1 aya anca geleceğini söyledi,benim bekemek için hiç vaktim yok,taksim dışında istanbulda nerede jackson bulabilirim?

Eğer hiçbir yerde bulamazsam olmazsa ibanez alacam hangi modelini önerirsiniz daha çok heavy,thrash ve power ağırlıklı çalıyorum.

Lay Lay Lom Jaksonlarin Türkiye distributörüdür, oraya bakmanı tavsiye ederim, ama dikkat et fiyatı biraz şişiyorlar, kesin alacaksan vazgeçme noktasına kadar ısrar et.... kolay gelsin

Ben bir melodik death metal grubunda gitaristim ben pedal tercihimi analog pedallardan yana kullandım şimdi alma aşamasındayım ama bu konuda hiçbir fikrim yok ve ne alayım hangisini deneyeyim bilemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim. marka yada hangi pedal.

@melkor_666
diğer insanlar ne der bilmiyorum ama bence boss od-2 iyi gider. birçok tarz müziğe uyar, ki distortion ı açtın mı death metale de gayet uyar. gayet uzun sürelik bi cihaz. anlayacağın ilerde müzik zevkin değişecek olurda farklı tarzlar yapmak istersen onlara da gider.

Melkor Bende Konyadayım Sene içinde Ben sana pro cessor öneririm analog seni cok uğraştırır ama iyi bir analog set istiyorsan sana yazayım

Dunlop Cry baby + MXR Comp + boss mt2 +Sansamp GT2 +Boss Chorus Flanger+ boss dd-3 + boss rv5 = Cok para

yada

Dunlop Cry baby + MXR Comp + boss mt2 +Sansamp GT2 + Tc - Gforce (yada Behringer Dsp 24 vs) = yine cok para

Yada

Processor

Boss mt 2 en güzel drivelardan biri.. ama tek başına iyi degil onu belirtiyim Dod pedallarda iyi pedallardır ancak onlarda tek başına iyi performands vermez eger drive pedalı tek başına kullanacaksan Sansamp gt2 yi öneriririm..

C.L.

benimde bu konuda bi bilgim yok su anda tek sound bi pedal kullanıyorum,onun dısındada bilgisayarımın ses çıkışını amfime aktarıp,gitarı bilgisayarın mikrofon bölümüne baglayarak internetten indirdiğim fxbox programını kullanıyorum...
param oldugunda bi pedal alcam suanda grubum yok cünkü balikesirden bandirmaya tasınıyoruz ondan dolayı ayrıldım gruplardan...en son grubum baya iidi(kusura bakmayın konu biraz saptı)söyle sert bi sound istiyorum ne almamı önerirsiniz...???

Yaw arkadaşlar kafama takıldı. Bende bir program veya benzeri bir şeyde yok. Bu elektro gitarları bildiğim kadarıyla klasik gibi 5 5 5 4 5 şeklinde akort ediyoruz da en üstteki teli neye göre yapcam :) yani onun sayesinde herşey bozuluyor.. Bi yardım eli uzatırmısınız, bilenler için gerçekten saçma sapan bir soru fakat öğrenmem gerekli..

CrazyLead abi senin o çok para dediğin şey 700 - 800 $a halloluyo bende hepsini bir kerede almam önce lazım olanlarını alırım ozaman benim için sorun olamz para açısındakonuşuyorum tabi ama siz o kombinasyonlar iyidir diyomusunuz multi pedallara göre onu söleyin bana

furican, nota alabileceğin bir enstruman(klavye flüt, her ne varsa) yok ise telefonun çevir sesi(umarım bir çok yerde) la sesine çok yakındır. üstten ikinci tel olan la telini buna göre ayarlayabilirsin. gitar telleri yukarıdan aşağıya "mi la re sol si mi" şeklinde sıralanmaktadır. bu notaları alabileceğin enstrumanlar ile tellerini akord edebilirsin.

Mi telinin 5. perdesine bas, bak telefondaki sesle tutuşuyormu, yavaş yavaş deniye deniye yaklaş la sesine. Birtek sürekli duyarak akord edebiliyorsan telefonun ahizesini omuz ile kafan arasında sıkıştır, sol elin gitarın kulaklarında olsun, sağ elinin işaret parmağı ile 5. perdeye vur, basılı tut, bir yandan sol elin ile tune et

Fascination demiş ki:
Merhabalar ;
Boss Rv-3 ( Delay/Reverb ) kullanan var mı aranızda ?
Varsa kullanışlılık , esneklik ve kalite açısından nasıl buldunuz ?
Teşekkürler.
Bir ara ben rv-3 ü kullanmıştım güzel alet ama tek bir sample patch ile yetinmen çok saçma oluyo şarkı içinde delay/reverb setupını istedigin an değiştiremeyeceğin için bu anlamda fonksiyonel olmayan ve kullanımı zor bir alet...

Selam..ilk önce herkesten peşinen bir özür dileyeyim çünkü sorum çok ucube ve kapladığı yer ise bayağı uzun olacak:) Sorunum şu: Anadolunun resmen kuş uçmaz kervan geçmez bir yerinde Doktorluk yapıyorum ve hayatla tek bağlantım bilgisayar ve müzik..sizlerinde yardımıyla (ki çok ama çok teşekkür etmeyi bir borç bilirim..hem bu forumu hazırlayanlara hem de fikir ve bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara) İbanez bir gitar alıp manyetiklerini de zevkime göre değiştirdim; iyi de bir amfim var. Gitar bilgim orta -alt seviyede ama her pozisyondaki akorları rahatlıkla basabiliyorum ve solo konusunda da yavaş yavaş ilerliyorum. Yaşadığım yer icabı günde en az 4-5 saat gitar çalışabiliyorum ama çok önemli bir sorunum var.. o da birlikte çalacak kimse bulamamak. Bundan kurtulmak için gitarı Bilgisayara bağlıyıp önce akorları çalmak ve onları dinlerkende üzerine solosunu çalmak istiyorum ,belki o soloyu da kayıt edip üzerine de vokal yapmayı bile hayal edebilirim ancak bunu nasıl başaracağım konusunda hiç bir fikrim yok. Burada para harcayacak bir yerler olmadığı için hızlı ve güçlü bir bilgisayar alabildim ama başka nelere ihtiyacım olur. Yada bu işi bilgisayarla yapmak mümkün olabilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada en basit soruyu en karmaşık ve uzun bir biçimde sorma ödülü varsa ona da talibim:p ama kusura bakmayın çünkü bütün bayanların çarşaf giydiği ve yaşayanların% 86 sının dinci oldup, elimdeki gitarı görünce "bizim oğlanın düününde çalsana doktorum eki eki eki" diye sırıttığı bir yerde konuşabileceğim çok insan yok o yüzden dilim çözüldü.. Sevgi ..Saygı...Müzik

Selamlar gimli
Öncelikle seni tebrik ederim ki, önemli bir misyon üstlenerel doktorluk gibi bence mübarek bir meslek seçmişsin,ve tahminimce mecburi görev olarak Anadolunun kuş uçmaz kervan geçmez bir yerine gitmişsin...

Sizin derdiniz, basit olarak bilgisayarı bir nevi arkadaş yapıp onunla beraber çalmak için neler yapmanız gerektiğini bilmemeniz galiba;

Çözüm :basit yoldan ilerlemeniz gerektiğine ve internetiniz olduğuna göre, internetten Fruityloops(davulcu ve background dostunuz) , Sonic Foundry Acid Pro(kaydınızı yaptıktansonra sizin her istediğinizi çalacak sizden daha üstün olamayacak olan kankanız) Stainberg Wavelab (Kaydettiğiniz ses dosyalarını sizin istediğiniz hale getirecek olan arkadaşınız) Bu dostlarınızı internet üzerinden bularak, birlikte eğlenceli günlere başlayabilirsiniz, nasıl bulacağınız konusunda yardıma ihtiyacınız olursa emin olunki burdaki kimse sizden yardımlarını esirgemez.
Saygı ,sevgi ve bol müzikli günler dileklerimle... Kendinize iyi bakınız.

selamlar gimli, kendini geliştirmek için kullanabileceğin çok kolay bir yol var ki o da "band in a box" isimli yazılımdır. bu programa istediğin akorları yazıyorsun ve sana yüzlerce stilde bu akorlarla eşlik ediyor, altyapıyı davuluyla basıyla klavyesiyle o sana çalıyor, sen de üzerine solo çalıp kendini geliştirme fırsatı buluyorsun. grubu olan olmayan herkes için eşsiz bir yazılım bu. her an arkanda çalmaya hazır bir grup var. kayıt için çok elverişli değil ama kendini geliştirmek istiyorsan sana çok yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Geri