Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Kaish demiş ki:
daha gelmedi :) alışınca farketmez heralde farkeder mı yoksa??

Her gitara her şeye alışır insan ona kalırsa :) Ama kişisel beğeni işte. Klavyesi bildiğim kadarıyla rosewood, ve o inlayler klavyenin geneline göre daha kaygan olacaktır, ayrıca verdiği his de farklı olacaktır. herhangi bir ağaca göre daha sert bir hissi olur kanımca :)

aslında fingerboard ı tam kaplamıyor ama en ince mi yi etkiler diye dusunuyorum onun dısında ucgenlerde baya kaplıyor klavyeyı neyyse gelınce gorcez işallah rahattyır

Kaish manyetiklerden memnunum tabi. Özene bezene taktım onları :) Çok değişik tonlar elde ediyorum. Varyasyonu fazla gerçekten.

Washburn WI 24 Elektro gitar 350 YTL

Fender Squier Affinity Fat Strat Elektrogitar 325

Cort M200 Elektro gitar 330 YTL

BU 3 gitar arasında kaldım hangisini alacağıma bir türlü karar veremedim.ne tür bir müzik yapacağımı soracak olursanız rock.Rock diyince pek profesyonel değilim 6 aydır elektro gitar çalışyorum.Yavaştan yavaştan birşeyler kapmaya başlıyorum.Gitardan beklentim sadece ritim atacak olmam.daha önce oscarshitmdt/washburn vardı acaba satmakla iyimi yaptım.
yukardaki 3 gitarın detaylı özeliklerini yazabilirim

Bana sorarsan squier den uzak dur derim. Daha yenisin madem genelde ritm atarsın ama single manyetikler pek tatvermez ama cleanda iidir. onun için sen m200 alabilirsin. Humbucker lı olsun

Ama sen fat strat demiştin dimi olsun sen yine uzak dur m200 al. Kişisel görüşüm

Aslında onuncukat ritm atcaksın washburn wr154 gibi bi gitar alsan oldukça iyi olur gibi geliyo bana 200$ fiyatları var o gitarların ve bence o fiyata alınabilcek en iyi gitarlar. yada biraz zorlayıp cort x6 alabilirsin.

ya ben 15 yasındayımm.3 yıldır klasik gitara gittim.ama artık elektroya baslamak istyorum..yeni gitar arıyorum max. 300 dolar werebilirimm 2.l olabilir

benım gitarım var 190 dolar slammer by hamer sert tonlarının yanında clean tondada başarılı 2 hm 1 single dusune bılırsın ayrıca anfi de alacaksın onuda hesaba kat

Lutfen acele yardim

Beyler cok acelem var hemen cewap lazim ben bi elekto gitar alicam bugun veya yarin metal ve hmetal calmak istiyorum 600m kadar param var fakat amfide alicam wasburn x20,cort x6 ibanez rg370 felan dediler sizce ne almaliyim(gitara yeni basliyacagim)chatte metal calicaksan kesinlikle jackson al dediler ikinci el felan fakat ben tokatda oturuyorum burada ikinci el yada sifir jackson bulmam imkansız ayrica gitardan perk anlamiyorum ve tanidikta yok yani kazık yemektande korkuyorum sizce ne yapiim.

wasburn x20,cort x6 ,ibanez rg370 demişsin..
bu 3 gitar içinden rg370 i önerebilirim fiyatına göre güzel gitardır. sanıyorumki 400€ civarında geziniyo fiyatları. yani anfi olayı biraz zorlaşıyo senin için ama yinede bi araştır. kolay gelsin.

galiba rg370 alicam amfi yerinede simdilik vcd yi kullanicam bide ikinci el jackson ps4 al diolar ama dedigim gibi kaziklanmaktan korkuyorum bide tokatta bulmam imkansız bu gitarı yani mecburen netten lazim jackson alirsam ama buyuk ihtimal rg370 alicam

beyler şu gitarlar hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi seçilmeli?
metal ağırlıklı çaldığım için sert tonlu birşey istiyorum.

cort x2
cort g210d
cort g210
j&d jd-st2
washburn xz1

bunların içinden hangisini önerebilirsiniz bana fiyatları aşağı yukarı aynı zaten...

Geri