Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Eheheh aynen öyle ya, herkesin bir yoldaşı vardır ya, ille de ibanez derim ben valla, başka gitarı elime alınca o tadı vermiyor. Neden bilmiyorum ama motive ediyor ibanez yazısı. Daha iyi çalıyorum soloları onunla. Oysa piyasada aynı fiyata yine fıstık gibi cortlar var ama ne yaparsın bendeki ibanez aşkı. 3 ay her gece rüyama girsin de sevmiyim :p

Eh evet renkler ve renkler tartışılmaz :) Belki bi'gün ben de Ibanez severim (Biri bana şu yeni MTM1ler'den hediye etse severim valla :D:D çok güzeller :p ) bilmem öyle işte :)

Elektro çalan Bası haydi haydi çalar sözüne katılmıyorum. İkisi farklı enstrümanlar belki klavye hakimiyeti kosunda sıkıntı yaşamazsın sıfırdan başlayan kadar ama eline aldığın ilk bas gitarla çat çat slap koyamazsın yada sen aşmış yeteneklisindir bilemem ama normal bir insan yapamaz.

Me_ThuS katılıyorum bazı konularda...
Demek istediğim şey zaten orda hakkıyla çalan diye bahsettiğim üzere yani elektroyu iyice halletmiş olanlar için. Bakma bana ben aşmadım tecrübeli değilim yani orta kalite diyim. Hatta demo çıkarabilmem için senin kadar ii çalmam lazım... Saygı duyarım

Kastettiğim şey biraz yanlış kelimelerle olmuş. Herneyse elektro çaldıktan sonra biraz aşina olmak demek istedim. Tabii ki çat çat slap koyamam ama mesela hiç çalmamış birinin bass'ta ii birşeyler çalması için 6 ay sürerse önceden çalan birisi hemen birkaç günde parça çalabilmeye başlar. Tabii biraz yanlış tabir oldu da elimde elektro olsa da bass parçalar üzerine bir yoğunluğum var. Ondan da olabilir. Tabii birçok şey farklı. Kusura bakma yani yeteneği küçümsemek falan değil sadece biraz da arkadaşa destek olmak için söyledim. Bassla başlayıp elektroya geçeceğine elektroyla başlarsa bass ı çalmakta tersindeki gibi çok zorlanmaz anlamında söylemiştim.

İyi akşamlar

arkadaşlar gitarımın floyd rose'unda ki telleri taktığımız yerdeki vidalı parçalardan bir tanesinin vidası kırıldı telleri değiştirirken..acaba bu parçalar tek tek satılır mı? ve floyd rose fiyatları nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Schaller ve Floyd Rose köprüler sanırım 250 Dolar civarıydı.. Emin değilim sonuçta uçuk fiyatlar :D

Bu arada @maniaq Planet Waves'in kendi sitesinde ikisi de aynı seride yani bi' farkları yok gibi gözüküyo'.. Tek fark dik açılı olması.. Uzun olanı al bence :) Benim de almam lazım bi'tane bunlardan ya :?

ya biz gitiik bi gitarcıya adam dedi 3 ay bedava kurs var dedı bız ıstemedık kursu ındırım yaptı 150 dolar a aldık ama markası fln yok adam bizi iyi bi napmıs :D

Beyler ufak bişey için vaktinizi çalıcam ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Ev için bi amfi almaya karar verdim ve Marsall MG15 CDR(reverb ü olan) almayı düşünüyodum. Amfiyi denedim ve bilmiyorum belkide amatörlüğümden dolayı sesi hoşuma gitti. Sizlerden öğrenmek istediğim:
1-Amfide FDD diye bi özellik var bu dijital bi ayar mı yoksa analog bi olay mı? Daha doğrusu bu amfide dijital olan bişey var mı?(dijital bişey istemiyorum çünkü)
2-Yapım kalitesi ve dayanıklılık açısından nasıldır? İyi bakılırsa 20 yıl bile olsa dayanır mı?
3-MG15 CD modeli reverbü olmaması dışında MG15 CDR ile tamamen aynı mı?
4-Benzer kalite,ton ve fiyatta önerebileceğiniz başka amfiler var mı?
Yardımınız için şimdiden çok sağolun

abi hiç düşünme git roland microcube al =) marka çığırtkanlığı yapmak sitemem ama mg15dfx sattıktan sonra bunu aldım inanılmaz memnunum benden söylemesi ;)
fiyatıda 130 doalr bişey galiba

abi hiç düşünme git roland microcube al =) marka çığırtkanlığı yapmak sitemem ama mg15dfx sattıktan sonra bunu aldım inanılmaz memnunum benden söylemesi ;)
fiyatıda 130 doalr bişey galiba

slave demiş ki:
Beyler ufak bişey için vaktinizi çalıcam ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Ev için bi amfi almaya karar verdim ve Marsall MG15 CDR(reverb ü olan) almayı düşünüyodum. Amfiyi denedim ve bilmiyorum belkide amatörlüğümden dolayı sesi hoşuma gitti. Sizlerden öğrenmek istediğim:
1-Amfide FDD diye bi özellik var bu dijital bi ayar mı yoksa analog bi olay mı? Daha doğrusu bu amfide dijital olan bişey var mı?(dijital bişey istemiyorum çünkü)
2-Yapım kalitesi ve dayanıklılık açısından nasıldır? İyi bakılırsa 20 yıl bile olsa dayanır mı?

1- dijital bir şey mi bilmiyorum ama tonunu daha sıcak hale getiriyor fdd özelliği. benim bu konuda bilgim bu kadar.
2- Amfi 20 yıl dayanır tabii ki iyi bakarsan, ama çok zorlamaman , bi yerlere çarpmaman lazım. yoksa dayanır niye dayanmasın. Ama unutma ki İngiliz yapımı bir marshall kadar dayanıklı değil, biraz şans işi bu amfilerde, çünkü endonezya yapımı mı ne mg serileri bende de vardı, güzel amfiler bence.
3- evet, R sadece reverb ü belirtir.
4- ona yakın fiyata ondan iyi amfi zor gibi, ama eğer gitarın squier, meksika fender veya benzeriyse fender in küçük amfilerini önerebilirim. ibanez, cort vs humbuckerlı gitarsa marshall mg serisi evde çalışmana gayet yeter, tatmin edici olur.

slave demiş ki:

1- dijital bir şey mi bilmiyorum ama tonunu daha sıcak hale getiriyor fdd özelliği. benim bu konuda bilgim bu kadar.
2- Amfi 20 yıl dayanır tabii ki iyi bakarsan, ama çok zorlamaman , bi yerlere çarpmaman lazım. yoksa dayanır niye dayanmasın. Ama unutma ki İngiliz yapımı bir marshall kadar dayanıklı değil, biraz şans işi bu amfilerde, çünkü endonezya yapımı mı ne mg serileri bende de vardı, güzel amfiler bence.
4- ona yakın fiyata ondan iyi amfi zor gibi, ama eğer gitarın squier, meksika fender veya benzeriyse fender in küçük amfilerini önerebilirim. ibanez, cort vs humbuckerlı gitarsa marshall mg serisi evde çalışmana gayet yeter, tatmin edici olur.

slave demiş ki:

slave demiş ki:

1 - benim de dijital mi diye bir bilgim yok, ama o kadar guzel bir ton veriyor ki o ozellik kapali hic calmiyorum bile. :)
2- 20 yil icinde zaten yeni amfiler alacaksindir. dayanir mi bilmem ama 20 sene gibi bir surede zaten seni tatmin etmeyecektir :) ben yalnizca evde kullandim bir sIkIntI yok simdilik... ayrica iscilik temiz gozukuyor uzerinde
3- benim fikrim reverb olmayan modelini dusunmeye degmez. ne olursa olsun reverb olmali en azindan di mi? :)
4- bunun eslenigi olarak fenderin modeli var diye biliyorum. caldigin ture aradigin tona gore tercih yapabilirsin. micro cube'um da var, gercekten cok guzel amfi, o boya ve bu kadar fiyata bu efekler ve cesitli amfi emulasyonlari (dogru kelime mi ? ) vs. guzel bir olay. ama sesler dogal degil. hep merak ederdim dijital ne kadar fark ederki pedal vs. de, burada gorme sansim oldu... micro'nun da kullanimi baska, cok memnunum gece evde cok rahatsiz etmeden etrafi calabiliyorsun falan. ama yine de marshall'i calmak istedigim zamanlar da oluyor, tadi farkli neticede

selamlar

Geri