Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

japon jackson randy rhoads ps-37'nin ağacı nedir acaba??

internette çok aradım ama hep almanca veya ispanyolca siteler çıktı :( anlamadım
modifiye etcem ama ağacını bilmeden karar veremiyorum.. verdim aslında tb4 takcam ama malüm tb4 her gitarda farklı tını veriyor o yüzden bunun ağacı nasıl gider.. ortaya nasıl bişey çıkar bir fikrim yok :roll:

Ibanez S470DX BLM aldım. rgt42 düşünüyordum ama s470 de clean tonlar çok hoşuma gitti ancak 22 perde bi bu dezavantajı var bi de biraz ağır. renk olarakta metalik gri aldım ama boyası bi acayip ama çok hoş :) 980ytl ye aldım. sizce rgt42 le kıyaslarsak iyimi yaptım kötümü?

cavo demiş ki:
arkadaşlar bir arkadaşım aracılığı ile amerikadan gitar getirticem.ama karar veremedim.bir bar grubunda calıyorum.muse kurban gun n roses red hot.... kendi başımada metal calmaktan hoslanıyorum.bu tür müziklerin hepsini kaldırabilecek amerika fiyatı maximum 600 700 dolar olan bir gitar önerirmisiniz.artık bıktım şu külüstür gitarımdan.gitarın yapısından ağacın özelliğinden anlamıyorum.ben sadece cıkıp calıyorum.o yüzden gerçekten yardıma ihtiyacım var.marka model verirseniz burda da dener alırım.şimdiden teşekkürler

lütfen yardım

Re: Gitar ve Ekipmanı Hakkında Herşey

Ben gitarda yeniyim işimi çok seviyorum ve iyi bi gitarist olmak istiyorum ilk başladığım zaman gecemi gündüzüme katarak çalışıyodum ama bu sene ÖSS ye hazırlanıyorum.Ve bi elektro gitar parası denkleştiremedm henüz.Ama bilgisayar programlarıyla ugraşıyorum.Bana hangi programları önerirsiniz(free)?...Bi de uzun süre dijital ses kayıt yapabileceğim bi program var mı(free)?Nerden bulabilirm?...Şimdiden saolun...

cavo demiş ki:
cavo demiş ki:
arkadaşlar bir arkadaşım aracılığı ile amerikadan gitar getirticem.ama karar veremedim.bir bar grubunda calıyorum.muse kurban gun n roses red hot.... kendi başımada metal calmaktan hoslanıyorum.bu tür müziklerin hepsini kaldırabilecek amerika fiyatı maximum 600 700 dolar olan bir gitar önerirmisiniz.artık bıktım şu külüstür gitarımdan.gitarın yapısından ağacın özelliğinden anlamıyorum.ben sadece cıkıp calıyorum.o yüzden gerçekten yardıma ihtiyacım var.marka model verirseniz burda da dener alırım.şimdiden teşekkürler

lütfen yardım

Dedik ya:
rastansaga demiş ki:
Schecter C-1 blackjack. Burda bulup ta deneyemezsin ama.

fender stratocaster usa alacağım fakat kendi icinde aynı modellerde olan farklılıklar nasıl anlaşılır?stratocaster nasıl test edilir ve fenderden baska hangi modeller onerilir?saygılar!!!

Reeve demiş ki:

internette çok aradım ama hep almanca veya ispanyolca siteler çıktı :( anlamadım
modifiye etcem ama ağacını bilmeden karar veremiyorum.. verdim aslında tb4 takcam ama malüm tb4 her gitarda farklı tını veriyor o yüzden bunun ağacı nasıl gider.. ortaya nasıl bişey çıkar bir fikrim yok :roll:

o gitarın japon olduğundan eminmisin?
ps serisinin kore olması lazım ağacından fazla hayır bekleme bence (ismi ne olursa olsun)

gogostar demiş ki:
GKN demiş ki:
eskiden sesi gayet iyiydi şimdi abuklaştı
gitarın sesinde bir anda bir boğukluk olmaya başladı neden olabilir?
tahminlerim;
1.gitarın potları paslanmıştır?(sanmıyorum gitar yeni)
2.kablo ezilmiştir?
3.elektrik problemi vardır?
Amfi Marshall MG30dfx, gitar Jackson EMG wr ,kablo uyduruk birşey.
Edit: Jacksonun J sini ufak yazmışım düzelltim ;)
Manyetikler aktifse pili değiştirip dene. Ton potu 0 değerinde olabilir. Manyetik yükseklikleri değişmiş olabilir? Switchte temassızlık olabilir. Kablo ezilmesi pek bişey yapmaz. Pot paslanmasına oksitlenme dersek genelde sadece çevirirken hışırtı yapar. Sabitken akımın iletileceği bir iletken kısım mutlaka bulunur. Hışırtı kontak spreyi ile çözülür. Ya da kablonda temassızlık, kopukluk vardır. Ya da ben bilmiyorum...

manyetikle oynadım biraz ama tellere yaklaştırdım tam zıt etki yapması gerekmez mi?

Slaytanic demiş ki:
Reeve demiş ki:

o gitarın japon olduğundan eminmisin?
ps serisinin kore olması lazım ağacından fazla hayır bekleme bence (ismi ne olursa olsun)

srv müzikten aldım..

bana japon dendi. acaba kazık atmış olabilir mi özlem abla 8O

molotovla saldırırım valla eğer öyleyse :evil:

cavo demiş ki:
cavo demiş ki:

lütfen yardım

Jackson MG serisi (Jackson olduğuna bakma bridge pick upla trash metal neck pick upla pop-jazz-blues yaparsın,ağacıda Alder parlak tonlu her şeye gider) Deniz(kurban)'de de görmüştüm bir tane jackson hemde bundan çok daha uyduruk bişiydi
600$

buarada gitarımın ağacını öğrendim.. "rastansaga" saolsun :)

şimdiki sorum:

gitarlarda kullanılan tüm ağaçları, özellikleri ile birlikte nereden bulabilirim?

mesela;(sallıyorum)
basswood........orta kalite, tiz manyetikler gider..
rosewood........çok kaliteli, tok sesli manyetikler gider.. metal için uygundur.... gibisinden..

ya da bilgili bir arkadaştan elektro gitar yapımında kullanılan tüm ağaçların bilgilerini istesem.. :roll:

bir ara böyle bir site linki verilmişti forumda, ağaçlar ve özellikleri diye, hatta ayrı bir başlık vardı galiba, ama ne zaman hatırlamıyorum :roll: , bir arama yap belki bulursun :?:

Ibanez S1625 hakkında bilgisi olanlar varmı ?Yaklasık 1100 euro ya getiriyorlar(zuhal muzikten).Bu fiyat iyi mi sizce ? Gitarın kalitesi nasıl ? 24 perde sanırsam ?Manyetikleri nasıl ? Ayrıca Rg2550ex de seceneklerim arasında yer almakta . Size hangisi gercekten blues dan metale kadar ses tonuna hakim olabilir ve ihtiyaclarımı karsılayabilir. cevap yazarsanız sevinirim

slm arkadaslar yeni aldığım gitarda bir sorun cıktı
2.perde ye basınca ince mi ve si tellerinde sanki tel başka bir perdeye değiyor gibi çirkin bir ses cıkıyor ama sadece 2.perde de var
yapabileceğim bir sey mi , başka bir gitar bakmaya başlayım mı??
lutfen yardım ve acil!!!
şimdiden saolun

Geri