Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

http://whiplash.net/instrumentos.mv

Rhinehart%20-%20Bar%20Fly.jpg

Gitar için desen arayanlara yardımcı olacak bir site ;) .
harika desenler var(hatta oyma işçiliği falan).

haklısın ben yavuz cetinin gitarını caldım yuksek seste ötmüyordu gercekten demekki rahmetli modifiye ettirmiş
neyse peki ben mini hum bucker alsam single yerine taktırsam gitar kaldırırmı cunku ska punk calıorum cleanda onemli bnm için distortion da

skate_punk demiş ki:
haklısın bn yavuz cetinin gitarını caldım yuksek seste otmuyordu gercekten demekki rahmetli modifiye ettirmiş
neyse peki bn mini hum bucker alsam single yerine taktırsam gitar kaldırırmı cunku ska punk calıorum cleanda onemli bnm için distortion da

:D neyse...

ska ysa yapmak istediğin müzik humbucker takman yersiz..

Athena gibi ünlü bir grup (ben sevmem) squıer le bile ska yapıyordu. ;)

hayır sadece ska değil punk skate punk punk rock fln hepsi genel yani onun için otmeten bir single yada kablo modifiyesi bana kaca patlar bide bi squier kaldırırmı bu modifiyeleri teşekkur ederim bu arada cevapların için

skate_punk demiş ki:
hayır sadece ska değil punk skate punk punk rock fln hepsi genel yani onun için otmeten bir single yada kablo modifiyesi bana kaca patlar bide bi squier kaldırırmı bu modifiyeleri teşekkur ederim bu arada cevapların için

Kablo modifiyesi için bişey diyemem ama squıer in standart startocasteri
kalitelidir o modifiyeyi kaldırabilir onun dışında salla gitsin..

seni bilmiorum ama ben su ana kadar squier tele kullanan gormedim ama telecester ı manyak derecede seviyorum fenderini almak için biraz gencim yani o kadar param yok bu squier i kurtarmak için bişiler yapılabilir bnce ama genede saol onerilerin için başka onerileride goz onunde bulundurucam

arkadaşlar yurtdışından yeni gitar alıcam da
-- Esp Ltd MH-400 mü alsam,
-- Jackson DXMG alıp üzerine emg aktif set mi taksam?
bu gitarlar hakkında bilgisi olan,denemiş olan var mı?Tavsiyelerinizi bekliyorum...

arkadaşlar 3 haftalık washburn wr154 floyd rose lu gitarım var.akordlarını ince ayar kısımlarına dokunmadan yapıyorum ,saptan yani..ama sanırım dropped d olayı için saptan yapmak çok uğraştırıyo..çünkü mi telini düşürünce diğer tellerin de akordunda oynama oluyo yük değişimi ıvır zıvır..ne yapmam gerekiyo..çok önemli değil aslında dropped d yapmak (ukalalık gibi oldu re ye düşürmek :).acaba ince ayar yerinden mi yapmak daha pratik olur..bide birisi bana f.rose a ucuz bi alet takıldığını ve düğmeye basınca re ye düşrüdğünü söylemişti bu sistem ibanezin çoğu modelinde var diye biliyorum ama takmak biraz kro olmaz mı?olursa maliyeti nedir?kısaca bilgi istiyorum..biraz basit bişey çoğu bilen insan için ama bn bilmiyorum valla :)

arkadaşlar yurtdışından yeni gitar alıcam da
-- Esp Ltd MH-400 mü alsam,
-- Jackson DXMG alıp üzerine emg aktif set mi taksam?
bu gitarlar hakkında bilgisi olan,denemiş olan var mı?Tavsiyelerinizi bekliyorum...

BLUES01 demiş ki:
skate_punk demiş ki:
arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim
squier telecester almam uygunmu sizce bide single manyetikler yuksek seste oter mi her zaman ? teşekkur ederim

Ben usa strat dışında ötmeyenini görmedim,belki arkadaşlar biliyordur....
Distortion, drive gibi efektlerde USA stratlarda gayet ötüyor (Bende Diamondback Humbucker, Texas Special, TEx-Mex kombinasyonu var). Bu manyetiklerle alakalı gerçi ama...

Roth-Azad demiş ki:
BLUES01 demiş ki:
skate_punk demiş ki:
arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim
squier telecester almam uygunmu sizce bide single manyetikler yuksek seste oter mi her zaman ? teşekkur ederim

Ben usa strat dışında ötmeyenini görmedim,belki arkadaşlar biliyordur....
Distortion, drive gibi efektlerde USA stratlarda gayet ötüyor (Bende Diamondback Humbucker, Texas Special, TEx-Mex kombinasyonu var). Bu manyetiklerle alakalı gerçi ama...

Dediğin gibi distortıon özelliklede sert dıstortıonlarda özellikle arpejler birbirine karışır ,ötedebilir fakat benim bahsini ettiğim olay temiz saundtur!

Temiz parlak tonlarda stratın üstüne yoktur ve kesinliklede ötmezler.Ama yok ben sert müzik yapacağım bu gitarla derse vatandaş manyetiklerini değiştirmek zorunda ben bunu anlatmaya çalıştım..

yardım edin?*

1 senedir klasik gitar çalıyorum
fakat enbaştan beri amacım elektro gitar'a geçmekti
fakat şimdide elektro gitar çalamamaktan ,yanlış çalarak manyetikler bozmaktan korkuyorum....
akorların çogunu biliyorum
5 - 6 tane..ritm biliyorum
bare basabiliyorum
notam da iyi derecede
fakat pena teknigim yok
sizce elektro gitara geçiyim

bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Re: yardım edin?*

tutuncus demiş ki:
1 senedir klasik gitar çalıyorum
fakat enbaştan beri amacım elektro gitar'a geçmekti
fakat şimdide elektro gitar çalamamaktan ,yanlış çalarak manyetikler bozmaktan korkuyorum....
akorların çogunu biliyorum
5 - 6 tane..ritm biliyorum
bare basabiliyorum
notam da iyi derecede
fakat pena teknigim yok
sizce elektro gitara geçiyim

bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Yanlış çalmakla manyetik filan bozulmaz!
Elektrogitar a geçipgeçmemen kimseyi bağlamaz elektrogitarıseviyorsan ona geçer ve çalmak için uğraş verirsin!
Pena tekniğine gelince bir gitar metodu alırsın hepsinde pena tekniğiyle ilgilibilgi vardır otur çalış!

Geri