Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

JediMaster-Revan demiş ki:
2005 yapımlarında edge pro III var.Hangi yıl üretimi olduğuna bak.Zaten gitarın yanında kitpçığı falan varsa eğer (ben ellenmemiş alırım da hep) orada yazar köprüsü.edge pro III, edge pro II'ye nazaran daha iyi diyorlar, ben hiç görmedim bilemiyorum.

Gidip adamlara ben depodan temiz istiyorum desem dövmezler mi beni :LOL: :?:

Aravil demiş ki:
JediMaster-Revan demiş ki:
2005 yapımlarında edge pro III var.Hangi yıl üretimi olduğuna bak.Zaten gitarın yanında kitpçığı falan varsa eğer (ben ellenmemiş alırım da hep) orada yazar köprüsü.edge pro III, edge pro II'ye nazaran daha iyi diyorlar, ben hiç görmedim bilemiyorum.

Gidip adamlara ben depodan temiz istiyorum desem dövmezler mi beni :LOL: :?:

2005 japonlarda da edge pro var
üretim yılı için seri noya bakabilirsin
japonlarda örneğin F04..... şeklinde ise 2004 üretim demek oluyo yani ilk iki rakam yıl
koreler C ile başlıyor yıl konusuda benzer şekildedir muhtemelen

selam
ben de araville beraber alıcam gitarı ama kararsız kaldım çok.
İlgilendiğim gitarlar RG320FM ve RG350DX. En olmadı Jacksonın JS30 ama ibanez öncelikli artık.

aradım Kıvılcımı Dx yokmuş 320'nin fiyatı 630 dolar.
TNT'yi aradım DX 2005 modelmiş 800 YTL dedi.
yine tnt rg320fm'ye 550 dolar dedi.ama rg320fm'de edge 3 yokmuş.

şimdii asıl olay şu ki music123'de 2003'te atılan bir mesaj edge II'li bir gitar için akoru %99.9 aynı tutuyor diyor,bunun gibi birkaç mesaj daha var.Ben rg320fm'yi daha çok seviyorum ama hangisini alayım kararsız kaldım,edge 2ye orda güzel demişler burda millet kaçın diyo.3 hakkında ise bi yorum yok ama 2'den daha iyi olduğu söyleniyo. Bi yardım lütfen!

ya bu EDGE III muhabbetini ben bilmiyorum benim bildiğim şu andaki modellerin hiçbirinde yok böyle bir şey
Edge Pro Ive II var
bunlardan Edge Pro nun II'ye göre daha iyi olduğu söyleniyor ben II'yi denemedim ama gitarımda Edge Pro var çok memnunum akort kaçmıyor 0'a düzgün dönüyor vs.

Stormcrow demiş ki:
ya bu EDGE III muhabbetini ben bilmiyorum benim bildiğim şu andaki modellerin hiçbirinde yok böyle bir şey
Edge Pro Ive II var
bunlardan Edge Pro nun II'ye göre daha iyi olduğu söyleniyor ben II'yi denemedim ama gitarımda Edge Pro var çok memnunum akort kaçmıyor 0'a düzgün dönüyor vs.

İbanez edge II lerin hüsranınından sonra 2005 modellerinde III kullanmaya başladı ve II nin hatalarını kapatmaya çalıştı ne kadar başarılı olduğunu deneyip görecez :LOL: 8)

Norton_Antor demiş ki:
ben de bir manyetik sorusu sormak istiyorum.benim gitarım washburn w1-24 ve ben buna jb takmayı düşünüyorum.pek birşey değişir mi?(seneey yeni gitar alacağım ancak bir süre daha idare etsin istiyorum bu) ağacı hardwood diye geçiyor sitesinde oldukça vasat yani.

cevap gelmeyince kızmışsın herhalde ,

bence o gitara yeni manyetik elıpta takma.Tonunda elbette değişiklik olur,tonları güzelleşir ama manyetiğin karakteristik özelliklerini tam olarak alamazsın.

Senin anlayacağın hiç değiştirme.

talhasayar demiş ki:
gitarın rengi nasıl değiştirilebilir ?? bu işlemin gitarın sesine ve sustain ine bi etkisi olur mu , ??
ayrınlı bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Bu biraz ayrıntılı karışık bir iş!

Kullanılan boyanında etkisi vardır tabiki tona,çok fazla olmasada.

Bu işlemlerde kullanılan boyanın kalitesi,boyanın uygulanışı,uygulayan ustanın işçiliği çok önemli hususlar.

Fender lerde poliüretan kullanılır genelde,buda sana referans noktası olsun.

50. yıl üretimi herhalde.

üstünde fenderin ayrı bir logosu var.Arkadaki plakadada özel bir 50.yıl logosu vardır.

Diğer Stratlara göre biraz değişiklik yapılmış bunlarda.

evet 50. yıl, asıl merak ettiğim modifiye olayı klasik strat tonunu nasıl etkiler, yoksa alet uçuk görünüyo, en azından buradan bakınca öyle.

manyetik ve pedal almak istiyorum ama karar veremedim
gitarım Jackson WRMG (emg hz manyetik, alder gövde, maple sap, rosewood klavye)
amfim Marshall30dfx
sert ama insanı rahatsız etmeyek kadar metallica gibi

Sansamo GT-2 yada Metal zone
EMG 81&85 yada Duncan(modellerini pek bilmiyorum)

yardımcı olursanız sevinirim

GKN demiş ki:
manyetik ve pedal almak istiyorum ama karar veremedim
gitarım Jackson WRMG (emg hz manyetik, alder gövde, maple sap, rosewood klavye)
amfim Marshall30dfx
sert ama insanı rahatsız etmeyek kadar metallica gibi

Sansamo GT-2 yada Metal zone
EMG 81&85 yada Duncan(modellerini pek bilmiyorum)

yardımcı olursanız sevinirim

ne tarzla uğraşıyorsun?söyle ona göre yardımcı olalım!

01 demiş ki:
split demiş ki:
evet 50. yıl, asıl merak ettiğim modifiye olayı klasik strat tonunu nasıl etkiler, yoksa alet uçuk görünüyo, en azından buradan bakınca öyle.

Bu aleti alıp birde modifiye etmeyimi düşüüyorsun yoksa :) ??

tabi ki hayır :) aletin kendisi modifiye ve bu da klasik strat tonunu ya da, belki daha da iyisini alabilir miyim sorusunu uyandırıyor kafamda.

yoksa fazladan modifiyeye ne gerek var bu gitarı aldın mı bırak modifiyeyi çalmaya kıyabilir miyim diyorum.

Geri