Umay Umay

pishmaniye demiş ki:
Yüreklerinin en düşsüz yerinde
Öyle apansız kalakaldım.
Ben kötüyüm, erdem kimin adı?
Bir bıçakla rüzgar sokarım içime,
Sonra iyileşeceğimi söylerim.
Cam kırıklarının üzerinde sevişmekten bıktım derim.
Az acıyı arıyordum, kendi kanımı içiyordum derim....

Dışarıda birileri ölüyor dedi arkadaşım.
Hayır sadece kar yağıyor dedim
Bana bu iyi bir nedenmiş gibi geldi
Çünkü gidenler her zaman bir fotoğraf bırakıyor
Nefes alan gökyüzünün ortasındalar
Şarkının en güzel yerinde kopan bir tel gibi
Bir çığlıktan başka bir şey değil arkalarında uzanan
Öylece bırakılıyorlar dışarıya
Kimsenin elini uzatamadığı
Kimsenin sözünün aşk olmadığı yerde duruyorlar...

umay umay zuperdi bea mavi sakala pirim yaptırdı farkındamısınız:) haluk leventin araklamaları meshurdur mesela piyasada sunu sundan alms adını yazmıs altına bunu bundan almıs die dönüp dolasır bi albumu cıktıgında ama bide umayla maviyi birlikte dinleyin bence

Kitaplarını bilmem kaçıncı kez okuyuşum.Hiç sıkılmadan ve canımı yaksa bile...

Albümlerinden bıkmak mümkün değil,alıp götürüyo her defasında...

Umaydan bi alıntı;

Gri geriliyor gökyüzüne
Utancım geriliyor
Boynumdaki kolye camdan kelebeklerini düşürüyor
Uzaklardan yüzümü sökecek kadar güçlü bir hortum geliyor
O bile düşüremeyecek arsızlığı
Öyle boka battık
Öyle güçlendik ki
Bir kez daha güçsüz kalacağımız kışa hazırız
Bu kaçıncı ve son değil ki
Ama ne....

Kıyaslanması bile çok saçma bir durum diye düşünüyorum...

Umay Umay ın hiç bir şarkısını hiç bir kimse Umay kadar güzel seslendiremez.Tıpkı başka bir insanın şarkısını Umay ın söyleyipte asıl şarkı sahibi kadar başaralı olamayacağı gibi...

Hareket vaktini Barlas ta seslendirdi fakat Emre Aydın kadar başarısız değildi(fikrimce)...

ve Umay Umay Cem Adrian ın yeni albümünün tanıtım gecesinde,Cem le sahneye çıkıp "Bana özel" isimli şarkıyı beraber söyleyecekler.Nerelerde bu kadın diyenlere duyurulur..

14 aralık Balans.

hareket vaktini emra aydından duyana -daha ii söylemiş emre- diyebilir ama yıllar önce umay umaydan dinlediğimde şarkıyı feci bir duruma düşmüştüm.. hala daa sıkılmadan dinliyom.. emre aydın sadece kendi yorumuyla hızlandırmış şarkıyı.. o şarkının slow havası bambaşkadır..

albüm için rap tarzı denmiş.. umaya gitmez bence.. en azından geçmişte yaptıklarına saygısızlık eder kanımca.. ÖZÜNE GERİ DÖN UMAAYYYY....

yelkenim_dusoldu demiş ki:
hareket vaktini emra aydından duyana -daha ii söylemiş emre- diyebilir ama yıllar önce umay umaydan dinlediğimde şarkıyı feci bir duruma düşmüştüm.. hala daa sıkılmadan dinliyom.. emre aydın sadece kendi yorumuyla hızlandırmış şarkıyı.. o şarkının slow havası bambaşkadır..

albüm için rap tarzı denmiş.. umaya gitmez bence.. en azından geçmişte yaptıklarına saygısızlık eder kanımca.. ÖZÜNE GERİ DÖN UMAAYYYY....
Açıkçası Emre Aydın resmen şarkının içine etmiş..
Yeni albüm ise rap tarzında falan değil,böyle bir şeye inanabiliyormusun:)
Sadece Rashitle çalıştıkları falan söylendi.Bakarsın bir şarkıda olsa değişik bir şeyler yapmış olabilirler.Umayın son albümünü dinlediysen eğer orada "yok yok"isimli bir şarkı var.Yani rap tarzında bir şarkı gibi.Biraz alaycı,yani sanatsal kaygısı olmayan bir çalışma.Ama yinede müthiş bir şarkı.Umay ne yapsa yakışır.Yeter ki albüm yapsın..

dönsün artık
"düşmedim daha" şarkısı beni çok etkiler ve kazım koyuncu ile söylediği "kalbim acıdı" ..... farklı...

Buzdan_kanaT demiş ki:
ve Umay Umay Cem Adrian ın yeni albümünün tanıtım gecesinde,Cem le sahneye çıkıp "Bana özel" isimli şarkıyı beraber söyleyecekler.Nerelerde bu kadın diyenlere duyurulur..

14 aralık Balans.
biletix'ten baktm 14 aralıkta balansta sadece cem adrian var. umayla ilgili bişe yok.. eminmisin çünkü ona göre istanbula gidicem,dımdızlak kalmıyalım 8O :)
saygılar.....

antipiriz demiş ki:
Buzdan_kanaT demiş ki:

14 aralık Balans.
biletix'ten baktm 14 aralıkta balansta sadece cem adrian var. umayla ilgili bişe yok.. eminmisin çünkü ona göre istanbula gidicem,dımdızlak kalmıyalım 8O :)
saygılar.....
Belirttiğim gibi sadece "bana özel"adlı şarkıyı seslendirecekler birlikte.Yani tutupta,Cem Adrian ın yeni albümünün tanıtım gecesinde,Umayla Cem bana özel şarkısında düet yapıcaklar diye bi yazı olmaz dimi:)
Sonuçta bu bi konser değil..
Saygılar bizden:)

Geri