Çizgi Filmler

Çizgi film izliyormusunuz?

• Evet

Oylar: 0 0.0%
  • Hayır

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    0
"Finding Nemo" da çok güzeldi...Çizimler falan harikaydı.Çok eğlenmiştim izlerken
blink_1.gif

Ben küçükken ismini tam bilmediğim bi çigi film vardı. Futbol konulu, "Benjamin" adlı ana karakterin etrafında dönen Japon yapımı 1 şey..Ama aşırı komikti; kilometrelerce hava topuna yükselen elemanlar,gene kliometrelerce koşulan bir saha, ağlarda deli gibi dönen top (gol olayının abartılışı)...:):)
Tam bir Japon çizgi Filmi... Kesin çoğu kişi biliyordur...

Zythum demiş ki:
Ben küçükken ismini tam bilmediğim bi çigi film vardı. Futbol konulu, "Benjamin" adlı ana karakterin etrafında dönen Japon yapımı 1 şey..Ama aşırı komikti; kilometrelerce hava topuna yükselen elemanlar,gene kliometrelerce koşulan bir saha, ağlarda deli gibi dönen top (gol olayının abartılışı)...:):)
Onu hatırladım, bir tane de Benjamin'in arkadaşı vardı Eric diye sarı birşey. Hatta bu eleman ayağını kırmıştı, kız arkadaşı falan vardı. Önceden Benjamin'le dişe diş rakiptiler sonra dost oldular.
Bir de benzeri vardı Tsubasa, herşey neyse de Genzo Makabayashi ismine taparım. O nasıl bir endam öyle, nasıl bir isimdir. Bir de şapkası var ki.
Böyle futbol çigi filmlerinin hep klişeleri vardır:
-Saha o kadar uzaktır ki dünyanın yuvarlak olduğunu anlarsın, koş koş bitmez. Önce üst direk görünür ve geri kalanı yavaşça gelir.
- Topa hızla vurulunca mutlaka oval bir şekil alır.
-Özel vuruşlar vardır: magnum vuruşu, kartal vuruşu gibi... Mesela bazıları o kadar hızlıdır ki kaleciyle beraber içeri girer. Ya da kalecinin ellerinde döner, döner ve en sonunda merkez kaçtan fırlar ve gol olur
- Kaleciler önemli bir top kurtarıcaksa mutlaka son anda, ve vücutlarının bir yerlerini kırarak, kafasını gözünü yararak kurtarır.
-Direkten dönen top rövoşatayla tamamlanır.
- Ana kahramanın kız arkadaşının abisi mutlaka karşı takımda oynar. Ve bunlar finalde karşılaşır. Kızın abisininde kalp hastalığı vardır, maçı yenemezse ölme şansı vardır. Ana kahraman arada kalır. Maç başlar kızın abisi tam gol atıcakken ekran siyah beyaz olur ve aptal rock/pop karışımı ince hatun vokalleriyle iğrenç japonca bir şarkı girer ve biter...

Üzerine yorum yapamıyorum..Anılarım canlandı...Küçüktüm top oynadım acıktım...
-Bir türlü gol olmaz bi de pozisyon uzarda uzar... :)

Dediklerinin hepsini hatırladım..Vayy beaa.. Yaşlandık :)

simpsooonsssssssss....yeni sezon iyi değil ama yine de izliyorum vazgeçemem!!!spider man ve ninja turtels izleyen kaç kız vardır bilemiyorum ama ben izliodum!ayrıca geçenlerde gördüm ki spider man evli barklı adam olmuş şaştım kaldım!!!rugrats,catdog süper!şirinleri hiç kaçırmazdım ortaokuldayken!finding nemo da çok eğlenceliydi!ice age'i izleyemedim bi türlü:(red kitin bi ara starda yeni versionu vardı çok eğlenceli olmuştu!of ben sırf çizgi film izliomuşum bea:)

Roth-Azad demiş ki:
Zythum demiş ki:
Onu hatırladım, bir tane de Benjamin'in arkadaşı vardı Eric diye sarı birşey. Hatta bu eleman ayağını kırmıştı, kız arkadaşı falan vardı. Önceden Benjamin'le dişe diş rakiptiler sonra dost oldular.
Bir de benzeri vardı Tsubasa, herşey neyse de Genzo Makabayashi ismine taparım. O nasıl bir endam öyle, nasıl bir isimdir. Bir de şapkası var ki.
-Saha o kadar uzaktır ki dünyanın yuvarlak olduğunu anlarsın, koş koş bitmez. Önce üst direk görünür ve geri kalanı yavaşça gelir.
-Özel vuruşlar vardır: magnum vuruşu, kartal vuruşu gibi... Mesela bazıları o kadar hızlıdır ki kaleciyle beraber içeri girer. Ya da kalecinin ellerinde döner, döner ve en sonunda merkez kaçtan fırlar ve gol olur
- Kaleciler önemli bir top kurtarıcaksa mutlaka son anda, ve vücutlarının bir yerlerini kırarak, kafasını gözünü yararak kurtarır.
- Ana kahramanın kız arkadaşının abisi mutlaka karşı takımda oynar. Ve bunlar finalde karşılaşır. Kızın abisininde kalp hastalığı vardır, maçı yenemezse ölme şansı vardır. Ana kahraman arada kalır. Maç başlar kızın abisi tam gol atıcakken ekran siyah beyaz olur ve aptal rock/pop karışımı ince hatun vokalleriyle iğrenç japonca bir şarkı girer ve biter...

Evet ya bir zamanlar hiç kaçırmazdım onu.Ben Tsubasa'yı hatırlıyorum ordan.bi ara bizim geyikti ;arkadaşlara hep Tsubasa derdik..
-hey gidi günler yaşlandık mı ne

-kızlar bilir Şeker kız Candy vardı bi de...

"gölgelerin gücü adına Hi-man " ,Voltran,şirinler,Tom&Jerry,
-pokemonu unutmamak lazım."pikaçu" süperdi ya <pika pika>

canım çizgi film çekti şimdi

Yenilerde Rugrats'e hastayım.Ice age izledim güzel oldukça.
Diğer yandna voltran deli giz izlerdim!Hatta kafasının üerinde "V" harfi olduğu için voltran dediğim ama Voltran'la alakasız bir robotum bile vardı.
Ayrıca Ninja Turtlkes için sayfalar dolusu yazabilirim.Küçükken sokakta arkadaşlarla oynadığmız oyundu çok iyi hatırlıyorum.Ben paso Donetello olurdum.Zaten o tip oyunlarda hep bilgin tipler oluırdum :) :)
Ayrıca annemin kafasını şişire şişire aldığım kaplumbağa setini de hiç unutmuyorum..Hatta araarbası felan vardı bunların..ama benim hiç olmadı :( :( :( :p

Zythum demiş ki:
Yenilerde Rugrats'e hastayım.Ice age izledim güzel oldukça.
Diğer yandna voltran deli giz izlerdim!Hatta kafasının üerinde "V" harfi olduğu için voltran dediğim ama Voltran'la alakasız bir robotum bile vardı.
Ayrıca Ninja Turtlkes için sayfalar dolusu yazabilirim.Küçükken sokakta arkadaşlarla oynadığmız oyundu çok iyi hatırlıyorum.Ben paso Donetello olurdum.Zaten o tip oyunlarda hep bilgin tipler oluırdum :) :)
Ayrıca annemin kafasını şişire şişire aldığım kaplumbağa setini de hiç unutmuyorum..Hatta araarbası felan vardı bunların..ama benim hiç olmadı :( :( :( :p
Bende hep Raphael olurdum. O tür oyunlarda da hep sessiz sakin, efendi, ama karizmatik :twisted: eleman olurdum.

Benim aklıma çoook küçükken izlediğim bir çizgi film geldi; adını tam hatırlayamıyorum ama galiba "Civciv Calimero" idi. Küçük siyah bir civciv vardı başına sürekli kötü şeyler geliyordu ve her bölüm Calimero'nun
"Ama bu haksızlık değil mi?" demesiyle bitiyordu!

South Park kesinlikle muthis, ve tabii ki Tom ve Jerry hala izlerim. Simpsons kesinlikle muthis Homer'a bayiliyorum zaten..

Bu arada Cnbce Mayis ayi dergisinde Homer'in beynini gosteren mukemmel bir resim var. Mutlaka gormelisiniz..

Roth-Azad demiş ki:
Zythum demiş ki:

:D
Birseyler de ben ekliyim..
-Kaleciler top sag tarafa gidiyor ise topu saga giderek kurtarmaz, once sol direge kosar, direkten guc alip saga atlar ve topu oyle tutar.
-Her takimin bir ozel oyuncusu vardir, bunlar topa vurunca kaleci topu 10 tane gorur ve topu kurtaramaz.
-Top mutlak suretle takimin ozel oyuncusuna atilir. Diger elemanlar cok nadir gol atabilir.
-Bir mac nadiren bir bolum icerisinde biter. Hele final maci ise 3-4 bolume kadar uzayabilir.
-Bu ozel oyuncularin ozel vuruslari (Kartal vb..) mutlaka gol olur. Ama bir mac icinde en fazla bir kere kullanirlar bu vuruslari.
-Sut atinca top yaklasik 1 dakika hava suzulur. Bu surec icinde kaleci sutu atanla ilgili sacmasapan seyler dusunur, en top burnunun dibine gelince hirs yapar, oyle topa hamle yapar..

- Bazı takımın özel oyuncuları ikizler olur, genelde bunlarda züppe tipi olur ve manyak paslarla gol atarlar.
- Çok nadir (2000'de bir ihtimal) özel vuruş girmez kalicide patlar. O anda ekran siyah beyaz olur, çizgi film donar, kare kare seyirciler gösterilir, sonra topu atanın şaşkınlık içindeki hali.
- Önemli biri sakatlanıcaksa ya karşı takımı hırs basan kötü kalpli oyuncusu ya da aynı anda dört kişinin ayağına kayıp sıkıştırması sonucu sakatlanır.
- Her maç en az bir leş çıkar :)
Böyle de gider.. Ahh ah mahalle maçları aklıma geldi şimdi. Heyt be ne günlerdi.

ayrıca uzaylıların istila ettiği çizgi filmler furyası vardı ben çok küçükken.
öyle yarım yamalak hatırlarım suratlarını..
mutlaka bir robot yollarlar dünyaya. dünyadaki robotta zor olsa da yener di onu.

bi de uzaydan geçen ve 11 kişi muhabbetinin döndüğü bir çizgi film vardı. çok tatlıydı.

Geri