Headrush Prosesör Bilgi Paylaşımı

Ekteki pdf dosyasında yeni Headrush serisindeki amfi kabin, pedal tüm efektlerin listesi bulunmakta. Ben 300 den fazla saydım. Eski serielrde bu kadar yoktu. Burada klon ve revalver da var yüzlerce.

Yakında eski seriler için de firmware güncellemesi bekleniyor. Umarım birkaç yeni özellik ve yeni efekt-amfi eklentileri olur.
Headrush ilk firmware ile 2023'de çıkan son firmware arasında epey iyileştirme, epey yeni amfi-kabin-efekt eklemesi olmuştu. Umarım bu şekilde devam ederler
Bu dosya çok yaralı oldu. Core ile de aynı liste geçerli sanırım. Hatta buna göre cihazdaki isimleri değiştirsek çok daha iyi olmaz mı? Her seferinde listeden bakmaktansa bir seferde cihaz hafızasındaki isimlerle oynasak yazılımsal sorun yaşar mıyız sonrasında?

Bu dosya çok yaralı oldu. Core ile de aynı liste geçerli sanırım. Hatta buna göre cihazdaki isimleri değiştirsek çok daha iyi olmaz mı? Her seferinde listeden bakmaktansa bir seferde cihaz hafızasındaki isimlerle oynasak yazılımsal sorun yaşar mıyız sonrasında?
Core ve prime için aynen.
Rig isimlerini değiştirebiliyorsun ama amfi ve diğer efekt alet isimlerini sanırım hayır .
Bulut dediğim evet Headrush cloud.direkt arabirim içerisinden girip hazırda ne varsa indirebilirsin ücretsiz. Play tuşu simgesi var, ona tiklarsan indirmeden önce canlı olarak deneyebilirsin, veya tıkladığın zaman efekt bloğu içinde neler var onu da gösteriyor

Ekteki pdf dosyasında yeni Headrush serisindeki amfi kabin, pedal tüm efektlerin listesi bulunmakta. Ben 300 den fazla saydım. Eski serielrde bu kadar yoktu. Burada klon ve revalver da var yüzlerce.

Yakında eski seriler için de firmware güncellemesi bekleniyor. Umarım birkaç yeni özellik ve yeni efekt-amfi eklentileri olur.
Headrush ilk firmware ile 2023'de çıkan son firmware arasında epey iyileştirme, epey yeni amfi-kabin-efekt eklemesi olmuştu. Umarım bu şekilde devam ederler
Mükemmel bir dosya ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

Şimdi Headrush bir processor, katana da procesorlu bir amfi gibi. Temiz ses alabilmek için en clean ve efektsiz ayar ne ise öncelikle ona almanız lazım Katanayi. Diğer türlü preampler, pedaller, efektler ustuste biner temiz bir ses çıkmaz.
Hatta ben olsam katanayi satın onun yerine ya frfr hoparlör ) stüdyo monitörü kullanın, veya FX send return portları olan başka bir amfi alın.
Headrush ses çıkışını basit orta kalite bir bilgisayar hoparlörü bile bağlarsanız hiç de fena sonuç vermeyecektir. Başları fena olmayan, sesi catlatmayan, düzgün sesli bir hoparlör her türlü iş görür (amfi & frfr veya stüdyo monitörü kalitesinde olmaz tabii).
Ben 3 şekilde kullanıyorum:
1. Kafa amfi+2*12 kabin ile, FX returnden bağlayarak.
2. Frfr hoparlöre, Alto TS408 modeli 8 inçlik. Alto Headrush ile aynı üretici. Headrush frfr a göre artışı daha yeni bir model olması ve Bluetooth eklemiş olmaları. Telefondan TV'den falan kaliteli müzik de dinleyebilirsiniz Bluetooth kablosuz olarak.
3. Gece sessiz modda çakmak için direkt kulaklık çıkışına Sony WH X4 kulaklığı takarak.
Üçünde de ses çok kaliteli, arada çok bir kalite farkı olmuyor. Hissiyat bakımından en güzeli lambalı amfi+kabin. Çok güçlü olduğu için titretiyor 😜
Bu arada buradaki bilgiler için de teşekkürler. Detaylı şekilde inceledim. Birkaç sorum olacak yine. 😊
1-Katana 50 modelinde yani bendekinde fx return ve send girişi yok. Sadece tek bir giriş var, o da "power amp in" girişi. Ancak katana 100 modelinde fx girişleri de var. Aşağıda fotoğraflarını da ekliyorum (Üstteki katana 50, alttaki ise 100 modeli).

50.jpg eklentisini görüntüle

100.jpg

Kafama takılan; eğer bu amfiler processör ile sadece hoparlör olarak kullanılacak yani amfilerin hiçbir efekti kullanılmayacaksa "power amp in" girişi ile "fx'teki return" girişinden bağlantı yapmak aynı kapıya çıkmayacak mı? Yani bu girişlerin tona etkisi var mıdır. Ayrıca özellikle belirtiyorum, bu bağlantıyı yaparken katana 100 modelinde "fx'in send" girişinden tekrar kablo bağlayıp amfinin efekt kısmı vs. kullanılmayacak yani başka bir deyişle şu 4 kablo metodu denen uygulama yapılmayacak.

2-Önerdiğiniz Alto modelini inceledim. Tek bir hoparlör bu model. İçinde 8 inçlik bir speaker ve sanırım birkaç da tweeter var. Bununla gitar çalmak dışında, kablosuz olarak TV, bilgisayardan vs. müzik dinlerken stereo ses alma imkanı yoktur değil mi? Gitarda çok sorun olmaz muhtemelen ancak TV'den ses alırken sorun olur mu sizce. Deneme yaptınız mı? Sorma nedenim ise ciddi bir şekilde almaya niyetlenmem...

3-En iyi tonu, lambalı kafa amfi + 2x12 kabin + fx return + headrush ile aldığınızı belirtmişsiniz. Peki bu durumda headrush + başka bir kabin kullanılınca benim katana + headrush gibi benzer bir durum mu oluyor. Yani kabin üstüne tekrar kabin mi atanmış oluyor bazı riglerde. Bir de lambalı amfinin tonunun processörler yüzünden bozulduğunu okudum yıllarca. Hatta hep lambalı amfileri mutlaka analog pedalla kullanın denirdi. Bu husus biraz kafamı karıştırdı.
Benim hi-gain lambalı amfi alma niyetim vardı, aslında hala da var. Bu tip bir amfi ve kabinini headrush ile bağlasam olur mu yoksa eskilerin tabiriyle amfiye yazık mı etmiş olurum? Ya da sizce hi-gain amfiyi unutup gerçekten iyi bir frfr alıp headrush ile bağlasam o istediğim sağlam tonu almaya çalışmam daha mı mantıklı olur. Bu arada nihayetinde zaten ev kullanıcısıyım ve öyle kalacağım.

Ayrıca sizden gelen tonların arasında gerçekten çok güzel şeyler var. 👍 Onların üstünde uzun vadede daha epey uğraşırım sanırım. Ama dediğiniz gibi 270 presetin çoğu iddialı şeyler değilmiş. Bu arada paylaşım için tekrar teşekkürler.

4CM metodu prosesorun amfi modelleri ve efektleri ile amfinin preamp katını tumuyle kontrol edebilme olanağı sağlıyor. Yani prosesorun amfi modellerini kapatıp amfinin preamp katını kullanabilirsiniz ve prosesorun efektlerini preamp öncesi ve sonrasına dilediğiniz gibi yerlestirebilirsiniz, veya tüm tonu prosesorden alıp amfiyi sadece poweamp + kabin şeklinde kullanabilirsiniz. Dolayisiyla 4CM yöntemi daha geniş seçenekler sunuyor. Sadece poweramp girişini kullanmak amfi preampini surekli kapalı tutup sadece poweamp + kabin olarak kullanmak demek.

Normalde bir amfi kabini gitar duyumuna göre üretilmiş hoparlör(ler) + kabin ikilisinin ürettiği bir ton rengine sahiptir. Cab sim diye kisaltilan kabin modellemeleri farklı amfi kabinlerinin bu ses rengi ve duyumunu modeller. FRFR hoparlörler yapıları geregi tum frekansları flat olarak verme gayesinde olduğundan, kalitesine göre değişmek üzere ekstra ton rengi sunmazlar ve bu nedenle kabin modellemelerini kullanmaya olanak sağlar.

Ev gitaristi için para bol degilse bu konulara asiri takılmaya gerek yok bence. Bende farklı bir prosesor var. Evde bir cift referans monitor veya fx loop'u olan iki farkli amfiye 4CM ile bağlayarak kullanıyorum. En sevdiğim amfiye bağlamak ama ref mon ile de gayet enfes ve yeterli. Siz de katanaya poweramp in'den bağlayıp gayet güzel duyum alirsiniz. Zevkinize göre prosesor kabin sim açarsınız veya kapatırsınız. Oyle katı kurallar yok.

Bu arada buradaki bilgiler için de teşekkürler. Detaylı şekilde inceledim. Birkaç sorum olacak yine. 😊
1-Katana 50 modelinde yani bendekinde fx return ve send girişi yok. Sadece tek bir giriş var, o da "power amp in" girişi. Ancak katana 100 modelinde fx girişleri de var. Aşağıda fotoğraflarını da ekliyorum (Üstteki katana 50, alttaki ise 100 modeli).

162611 eklentisini görüntüle

162612 eklentisini görüntüle

Kafama takılan; eğer bu amfiler processör ile sadece hoparlör olarak kullanılacak yani amfilerin hiçbir efekti kullanılmayacaksa "power amp in" girişi ile "fx'teki return" girişinden bağlantı yapmak aynı kapıya çıkmayacak mı? Yani bu girişlerin tona etkisi var mıdır. Ayrıca özellikle belirtiyorum, bu bağlantıyı yaparken katana 100 modelinde "fx'in send" girişinden tekrar kablo bağlayıp amfinin efekt kısmı vs. kullanılmayacak yani başka bir deyişle şu 4 kablo metodu denen uygulama yapılmayacak.

2-Önerdiğiniz Alto modelini inceledim. Tek bir hoparlör bu model. İçinde 8 inçlik bir speaker ve sanırım birkaç da tweeter var. Bununla gitar çalmak dışında, kablosuz olarak TV, bilgisayardan vs. müzik dinlerken stereo ses alma imkanı yoktur değil mi? Gitarda çok sorun olmaz muhtemelen ancak TV'den ses alırken sorun olur mu sizce. Deneme yaptınız mı? Sorma nedenim ise ciddi bir şekilde almaya niyetlenmem...

3-En iyi tonu, lambalı kafa amfi + 2x12 kabin + fx return + headrush ile aldığınızı belirtmişsiniz. Peki bu durumda headrush + başka bir kabin kullanılınca benim katana + headrush gibi benzer bir durum mu oluyor. Yani kabin üstüne tekrar kabin mi atanmış oluyor bazı riglerde. Bir de lambalı amfinin tonunun processörler yüzünden bozulduğunu okudum yıllarca. Hatta hep lambalı amfileri mutlaka analog pedalla kullanın denirdi. Bu husus biraz kafamı karıştırdı.
Benim hi-gain lambalı amfi alma niyetim vardı, aslında hala da var. Bu tip bir amfi ve kabinini headrush ile bağlasam olur mu yoksa eskilerin tabiriyle amfiye yazık mı etmiş olurum? Ya da sizce hi-gain amfiyi unutup gerçekten iyi bir frfr alıp headrush ile bağlasam o istediğim sağlam tonu almaya çalışmam daha mı mantıklı olur. Bu arada nihayetinde zaten ev kullanıcısıyım ve öyle kalacağım.

Ayrıca sizden gelen tonların arasında gerçekten çok güzel şeyler var. 👍 Onların üstünde uzun vadede daha epey uğraşırım sanırım. Ama dediğiniz gibi 270 presetin çoğu iddialı şeyler değilmiş. Bu arada paylaşım için tekrar teşekkürler.
4 kablo ve sadece returnden bağlama arasindaki farkı yukarıda güzel aciklamis justaperfectday.
Arada 4 kablo olarak bagladigim da oluyordu Marshall jcm 2000 kafa +kabin kullndigim donemlerde. Marshallda ekstradan FX loop mix knob vardı onunla ne kadar amfiden ne kadar harici aletten gelsin efekt/tonlar ayarlanabiliyordu. Şu an kullandığım Mesa Mini rectifierda böyle bir ayar yok. 4 kablo olunca Headrush ekranında ekstra bir efekt bloğu olarak FX loop eklemek gerekiyor, yoksa ses cikmaz. Bunu ekranda koydugunuz konulamaya göre sonuç verecektir.

Bunun dışında da ben kablo salatasını sevmiyorum. Headrush preamp ve efektleri bana yeterince iyi geliyor. 2*12 Büyük kabinden gelen ses daha büyük ve hacimli frfr hoparlöre göre. Bundan dolayı daha iyi geliyor bana. Yoksa frfrdan gelen ses kötü değil tabii ki.

Power amp in olayına hakim degilim. Yaliltmak istemem. Benim amfilerde yoktu bu özellik. Headrush üzerinde benzer bir port var, ama bildiğim kadarıyla amfiyi kontrol etmek için( Headrush i footswitch olarak kullanabilirsiniz böylece).

Alto hooarlore gelirsek, hoparlör mono, ama Bluetooth üzerinden bagladiginiz ses kaynağı stereo ise her iki kanalı da Kendi tek hoparlöründen verecektir. Sağ-sol ses kaybı yaşamayacaksınız ama fiziksel olarak tek hoparlör olduğu için gerçek anlamda stereo etkisi yakmayacak. Ben telefondan Spotify açıp dinlerken herhangi bir sağ sol kaybı hissetmiyorum. Ses gayet kaliteli.
Gerçek anlamda stereo almak isterseniz ikinci bir alto ts hoparlör daha alıp ikisini birbirine kablosuz olarak eslestirebilirsiniz. Böylece Bluetooth tek kaynaktan aldığınız sesi iki hoparlörden kablosuz olarak vermiş olursunuz.
Gitardan stereo çıkış almak isterseniz de iki tane çıkış kablosunu(XLR veya normal jack çıkışından ) her iki hoparlöre de bağlayarak. Ayrıca ts408 arkasında 2 giriş bulunmakta. Procesorden sağ sol çıkışlarını ayrı iki kablo ile hoparlöre çift giriş olarak girmek de olur.

Son düzenleme:
4CM metodu prosesorun amfi modelleri ve efektleri ile amfinin preamp katını tumuyle kontrol edebilme olanağı sağlıyor. Yani prosesorun amfi modellerini kapatıp amfinin preamp katını kullanabilirsiniz ve prosesorun efektlerini preamp öncesi ve sonrasına dilediğiniz gibi yerlestirebilirsiniz, veya tüm tonu prosesorden alıp amfiyi sadece poweamp + kabin şeklinde kullanabilirsiniz. Dolayisiyla 4CM yöntemi daha geniş seçenekler sunuyor. Sadece poweramp girişini kullanmak amfi preampini surekli kapalı tutup sadece poweamp + kabin olarak kullanmak demek.

Normalde bir amfi kabini gitar duyumuna göre üretilmiş hoparlör(ler) + kabin ikilisinin ürettiği bir ton rengine sahiptir. Cab sim diye kisaltilan kabin modellemeleri farklı amfi kabinlerinin bu ses rengi ve duyumunu modeller. FRFR hoparlörler yapıları geregi tum frekansları flat olarak verme gayesinde olduğundan, kalitesine göre değişmek üzere ekstra ton rengi sunmazlar ve bu nedenle kabin modellemelerini kullanmaya olanak sağlar.

Ev gitaristi için para bol degilse bu konulara asiri takılmaya gerek yok bence. Bende farklı bir prosesor var. Evde bir cift referans monitor veya fx loop'u olan iki farkli amfiye 4CM ile bağlayarak kullanıyorum. En sevdiğim amfiye bağlamak ama ref mon ile de gayet enfes ve yeterli. Siz de katanaya poweramp in'den bağlayıp gayet güzel duyum alirsiniz. Zevkinize göre prosesor kabin sim açarsınız veya kapatırsınız. Oyle katı kurallar yok.
Açıklamalarınız için çok teşekkürler üstadım. Zahmet edip detaylı bir şekilde yazmışsınız. Umarım benim gibi pek çok kişi de bunları okur ve yararlanır.
👍

4 kablo ve sadece returnden bağlama arasindaki farkı yukarıda güzel aciklamis justaperfectday.
Arada 4 kablo olarak bagladigim da oluyordu Marshall jcm 2000 kafa +kabin kullndigim donemlerde. Marshallda ekstradan FX loop mix knob vardı onunla ne kadar amfiden ne kadar harici aletten gelsin efekt/tonlar ayarlanabiliyordu. Şu an kullandığım Mesa Mini rectifierda böyle bir ayar yok. 4 kablo olunca Headrush ekranında ekstra bir efekt bloğu olarak FX loop eklemek gerekiyor, yoksa ses cikmaz. Bunu ekranda koydugunuz konulamaya göre preamp aktif mi değil mi seçmek lazım. Bunun dışında da kablo salatasını sevmiyorum. Headrush preamp ve efektleri bana yeterince iyi geliyor. 2*12 Büyük kabinden gelen ses daha büyük ve hacimli frfr hoparlöre göre. Bundan dolayı daha iyi geliyor bana. Yoksa frfrdan gelen ses kötü değil tabii ki.

Power amp in olayına hakim degilim. Yaliltmak istemem. Benim amfilerde yoktu bu özellik. Headrush üzerinde benzer bir port var, ama bildiğim kadarıyla amfiyi kontrol etmek için( Headrush i footswitch olarak kullanabilirsiniz böylece).

Alto hooarlore gelirsek, hoparlör mono, ama Bluetooth üzerinden bagladiginiz ses kaynağı stereo ise her iki kanalı da Kendi tek hoparlöründen verecektir. Sağ-sol ses kaybı yaşamayacaksınız ama fiziksel olarak tek hoparlör olduğu için gerçek anlamda stereo etkisi yakmayacak. Ben telefondan Spotify açıp dinlerken herhangi bir sağ sol kaybı hissetmiyorum. Ses gayet kaliteli.
Gerçek anlamda stereo almak isterseniz ikinci bir alto ts hoparlör daha alıp ikisini birbirine kablosuz olarak eslestirebilirsiniz. Böylece Bluetooth tek kaynaktan aldığınız sesi iki hoparlörden kablosuz olarak vermiş olursunuz.
Gitardan stereo çıkış almak isterseniz de iki tane çıkış kablosunu(XLR veya normal jack çıkışından ) her iki hoparlöre de bağlayarak. Ayrıca ts408 arkasında 2 giriş bulunmakta. Procesorden sağ sol çıkışlarını ayrı iki kablo ile hoparlöre çift giriş olarak girmek de olur.
Şimdilik higain amfi alımı dursun o zaman bir sürelik. Zaten daha önce dediğiniz gibi headrush modellemeleri gerçekten çok güzel. Katanaya bağlamama rağmen gerçekten ben de çok beğendim.
Bu arada sizden gelen tonlarda 001-270 arası numaralı olan standart presetlerin dışında şahane higain tonlar var. Mesa, megadeth, rectifier, engl, james vs. isimli rigler. Sanırım bunlar sizin yarattığınız tonlar olsa gerek. Bu tonlara bayıldım. Dahili presetlerdan çok daha iyi bunlar. Ancak yine de katana hoparlöründen olsa gerek seste bir matlık var gibi. Sani biraz netlik kabı mı ya da nasıl desem, biraz sunilik gibi bir gariplik, tam anlamıyla olmamışlık var. Bu bahsettiğim sorun sadece sizin tonlara özel değil ayrıca, standart presetler için de geçerli ki onlar higain olarak değerlendirirsek sizinkilerin yanına yaklaşamaz zaten. Bu nedenle yeni bir amfi almaktansa frfr almak şimdi daha mantıklı geliyor. Bu şekilde dahili tonların en net ve saf halini duyma imkanı olacak. Peki hazır almışken 8 inçlik bir alto yerine 12 inçlik daha mı verimli olur acaba. Ayrıca yukarıdaki açıklamanızdan da tatmin oldum ve tek alto ile TV vs cihazlardan da zaten stereo ses alabileceğim.

8 vs 12 inch öyle evde aman aman fark hissettirmez... ev seviyesi seslerde ve mesafede anlamak zor. Amfi kabini olsa biraz daha etli butlu olabilir ama FRFR dediğimiz şey zaten bir kabin ve hoparlör sesini direkt veriyor onu bir kez daha şekillendirmiyor dolayısıyla 8-10-12 bu tip FRFR PA hoparlörde bana çok farketmez gibi geliyor. Amfi için farklı iş tabi.

Şimdilik higain amfi alımı dursun o zaman bir sürelik. Zaten daha önce dediğiniz gibi headrush modellemeleri gerçekten çok güzel. Katanaya bağlamama rağmen gerçekten ben de çok beğendim.
Bu arada sizden gelen tonlarda 001-270 arası numaralı olan standart presetlerin dışında şahane higain tonlar var. Mesa, megadeth, rectifier, engl, james vs. isimli rigler. Sanırım bunlar sizin yarattığınız tonlar olsa gerek. Bu tonlara bayıldım. Dahili presetlerdan çok daha iyi bunlar. Ancak yine de katana hoparlöründen olsa gerek seste bir matlık var gibi. Sani biraz netlik kabı mı ya da nasıl desem, biraz sunilik gibi bir gariplik, tam anlamıyla olmamışlık var. Bu bahsettiğim sorun sadece sizin tonlara özel değil ayrıca, standart presetler için de geçerli ki onlar higain olarak değerlendirirsek sizinkilerin yanına yaklaşamaz zaten. Bu nedenle yeni bir amfi almaktansa frfr almak şimdi daha mantıklı geliyor. Bu şekilde dahili tonların en net ve saf halini duyma imkanı olacak. Peki hazır almışken 8 inçlik bir alto yerine 12 inçlik daha mı verimli olur acaba. Ayrıca yukarıdaki açıklamanızdan da tatmin oldum ve tek alto ile TV vs cihazlardan da zaten stereo ses alabileceğim.
12 inç tavsiye etmem sahneye cikmayacaksaniz. 8 fazlasıyla yeterli. Bu esnada 12 inç 8liğin en az iki katı daha büyük ve ağır. Arada 4 inç var evet ama boyut farkı çok büyük. 8 incin sesini yarıya kadar bile acamiyorsunuz zaten, fazlasıyla yeterli güç var. Ses kalitesi aynı ama güç ve boyut farkı var o da ev kullanıcısı için gereksiz 8 üstüne çıkmaya. Beni fiyatından çok boyutu 8 inç almamda karar kıldı.
0-270 arası vasat dediğimiz gibi. Diğerleri arasında indirdiğim ücretsiz rigler de var kendi olusturduklarim da var.
Siz yine de ir ile kullanmayı deneyin, ton kalitesi epey artacak. Bahsettiğiniz ses kalitesi düşüklüğü, boguklugi, netsizligi amfinin gitar giriş kısmından bağladığınıdan dolayı. FX kooodan bağlamış olsanız bambaşka bir doygunluk ve kalite olurdu. Daha önce dediğim gibi Optimum kalite için mümkün olduğunca en temiz ve efektsiz ses-ton ayarını seçin Katana üzerinden.
Ir dosyalarina gekirsek, gonderdigim dosyalar cidden kaliteli olanlar.
Hesu Demon, Marshall cream back favorilerim. Ikisini bir arada da kullanabilirsiniz, çift amfi, çift kabin, çift ir secenegi var Headrushda.
Illa 10 veya 12 like almak isterseniz ben olsam 2 adet 8 lik alıp true stereo olarak kullanırım farklı konumlandırırarak. Bu şekilde kullananlar çok memnun diye duydum

Son düzenleme:
Herkese selamlar. Elimde HeadRush Prime – Pedalboard – Gigboard – Core - MX5 gibi bazı modellerinde kullanabileceğiniz 2 adet (birisi 10 Euro diğeri ise zaten ücretsiz olan) ses paketi mevcut, arzu eden olursa özelden paylaşabilirim.

Paket 1
  • Tot. 1 preset (3 scenes) + 1 custom impulse Liveplayrock
  • SCENE 1 classic rock
    SCENE 2 hard rock /modern rock
    SCENE 3 vintage rock / old style fuzz
  • Stereo guitar tones
  • 1 custom Liveplayrock impulse (T75 cel speaker)
  • Compatible with HeadRush Prime – Pedalboard – Gigboard – Core - MX5
Paket 2
  • Tot. 5 presets + 3 Liveplayrock IRs
  • Custom tones:
  • Each Rig has 3 possibilities to activate or deactivate the stomps, creating further variations to your sound!
  • Clean tone (with 3 stomps)
  • Clean/crunch tone (with 3 stomps)
  • Rock rhythm tone (with 3 stomps)
  • Dark fat crunch tone (with 3 stomps)
  • Lead tone (with 3 stomps)
  • 3 custom Liveplayrock IRs (Vintage30)
  • Pack compatible with Headrush Pedalboard – Gigboard – MX5 Core

Arkadaşlar tavsiye istiyorum evde sahne stüdyoya vs taşımakta zorlandığım bir analog pedal setim var taşıma açısından headrush core alsam işimi görürmü yanında wah pedalı ile

162611 eklentisini görüntüle

162612 eklentisini görüntüle

Power amp in aslında return demek sizin amfinizin preamp katını atlayıp direkt power ampına girmenize olanak sağlıyor bendede katana vardı headrushı beraber kullanmıştım zaten headrushın amp ve kabin modelleri daha kaliteli direkt power ampdan girebilirsin hatta ben katananın kabininide frfr olarak biliyorum tam emin olmamakla şöyle yap bence boş bir preset aç power amp gir katananın headrushts sadece jcm800 koy ve pedal vs koyma kabin sim aç ve kapa yap hangisi kulağına iyi geliyorsa kapalıyken güzel geliyorsa demekki frfr değil açıkken güzel geliyorsa frfr demek çünkü zaten çok cılız bir ses verir

Power amp in aslında return demek sizin amfinizin preamp katını atlayıp direkt power ampına girmenize olanak sağlıyor bendede katana vardı headrushı beraber kullanmıştım zaten headrushın amp ve kabin modelleri daha kaliteli direkt power ampdan girebilirsin hatta ben katananın kabininide frfr olarak biliyorum tam emin olmamakla şöyle yap bence boş bir preset aç power amp gir katananın headrushts sadece jcm800 koy ve pedal vs koyma kabin sim aç ve kapa yap hangisi kulağına iyi geliyorsa kapalıyken güzel geliyorsa demekki frfr değil açıkken güzel geliyorsa frfr demek çünkü zaten çok cılız bir ses verir
Dediğinizi denedim. Kabin yokken, yani sadece jcm800 gibi bir amfi veya bir pedal varken ses gerçekten hem cılız hem de düşük volümlü geldi. Hacim ve doygunluk olmuyor seste. Bınların yanına kabin de eklenince ses çok değişti. Bu denemeyi power amp ten girerek yaptım. Power amp değil de inputtan girip clean kanal da seçsem ses güzel olmadı. Bir de bunun üstüne kabin ekleyince ses iyice boğuldu. Sonuç olarak açıklamanıza göre bu durumda katanada power amp ten girince sanırım frfr oluyor. Ya da tam gerçek bir frfr olmasa da ona yaklaşıyor demekki. Bu arada tam çözemediğimden soruyorum. Headrusht da hem kabin hem de ir seçimleri var. Bunlar aynı anda da seçilebiliyor. Bir kabin seçtikten sonra ir de seçmek gerekir mi? Ya da başka bir deyişle ir ile kabin aynı şeyin farklı varyasyonları mıdır? İr ın mantığını tam çözemedim. Hatta ir seçinde aynı ekranda mikrofon tiplerini de seçebiliyorsunuz. Her mikrofon tipinde ses de değişiyor. Kısacası hem kabin hem ir hem de mikrofon seçilerek ton oluşturulması lazımsa yüzler hatta binlerce seçenek çıkıyor ortaya. Bu durum da benim gibi bir amatör kullanıcı için çok zorlayıcı oluyor. Bu nedenle daha çok hazır presetlere yani riglere yönelmeye çalışıyorum.

Üstadlar merhaba bende 2 haftadır headrush modellerini incelemekteyim ancak çok arada kaldım.Fazla bir bütçem yok açıkçası. Birer tane temiz kullanılmış Gigboard ve Mx5 buldum.İkisinin de fiyatları aynı hangisini almamı önerirsiniz ve neden ? (Ev kullanıcısıyım)
Expression pedala ihtiyaç yoksa Gigboard alın kesinlikle. Çok daha büyük ekran büyük konfor sağlıyor. Gigboard normalde Mx5 den daha pahalı bir ürün

"Bomba" haber
Revalver & Headrush işbirliği ile bilgisayar aplikasyonu ( Windows ve de Mac için ) çıkarmışlar. Temel versiyonu ücretsiz. Ücretli paketler ile epey zengin görünüyor.
Ayrıntılı bilgi, download linkleri ve ücretli paket ayrıntıları aşağıda:

En düşük paket olan starter 19.99 dolar, standard 39.99, Headrush paketi $49.99 ve en geniş paket olan Producer 79.99 dolar (şu an için indirimli diyor)
Headrusha bilgisayar aplikasyonu geldi gibi bir sonuç çıkmadı henüz, ama Headrush entegrasyonundan bahsetmiş. Headrushdaki tüm amfi ve efektler Revalver 5 programına eklenmiş. Ayrıca Peavey ve Budda amfi ve efektleri de resmi olarak eklenmiş.

Masaüstü müzik yazılımı kullanan-kullanmak isteyenler için faydalı olabilir. Ben şahsen kullanmıyorum ama kim bilir, belki bir gün... 😄
Screenshot_2023-12-06-17-52-37-168-edit_com.android.chrome.jpg

Dosyalar

• Screenshot_2023-12-06-17-49-27-307-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-06-17-49-27-307-edit_com.android.chrome.jpg
    694.8 KB · Gösterim: 18
Son düzenleme:
Selamlar herkese.

Foruma özel toplam 10 Euro değerinde 2 adet ton paketi benden hediye. :)

Güle güle kullanın.

• Tot. 5 presets + 3 Liveplayrock IRs
  • Custom tones:
  • Each Rig has 3 possibilities to activate or deactivate the stomps, creating further variations to your sound!
  • Clean tone (with 3 stomps)
  • Clean/crunch tone (with 3 stomps)
  • Rock rhythm tone (with 3 stomps)
  • Dark fat crunch tone (with 3 stomps)
  • Lead tone (with 3 stomps)
  • 3 custom Liveplayrock IRs (Vintage30)
  • Pack compatible with Headrush Pedalboard – Gigboard – MX5 Core
  • Info PDF presets and general infos
  • Tot. 1 preset (3 scenes) + 1 custom impulse Liveplayrock
  • SCENE 1 classic rock
    SCENE 2 hard rock /modern rock
    SCENE 3 vintage rock / old style fuzz