Degika

Canınını sıkma Demircim birdaha ki konsere kendi taKım taklavatınla=) girersin ve dağıtıp gecersin..
Grubu daha önce BiziZ'de dinlemiştim ve pek begenmemiştim hatta bunuda forumunuza yazmıştım, fakat grupta yapılan değişiklikler çok güzel olmuş ve "Cuk" diye oturmuş yani, pazar günkü performans her nekadar teknik aksaklıklar yüzünden yarıda kesilsede gerçekten çok iyiydi, özellikle davulcunuz çok iyiydi..Bu arada Degika'nın beste çalışmaları hakkında biraz bilgi verir misiniz?
İyi günler iyi çalışmalar..
Demircim öptüm adamımm...
Bi daha kine yardır!!!!
:metalhead

can sana krıldığımı belli etmedim ama söliim dedim... ben sizin hiç bir şekilde kötülüğünüzü istemem çağataya da sorabilirsin... her zmn bir anne gibi daha iyi olmanızı isterim umarım ne demek istediğimi anlamışsındır...

SLM MILLET BARFLY KONSERİ COK İYİYDİ BENCE ORANIN EN SAÐLAM GRUBUYDUNUZ SEÇTİÐİNİZ PARÇALAR SÜPERDİ YANİ BEN SİZİN GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM DAHA İİ YERLERDE GÖRMEK İSTEYEREKTEN MSJ IMI BİTİRİYORUM VAR OLUN ANKARA KOÇLARI... (BU ARADA DAVULCUNUZ HAFİF İYİYDİ) :D

tonemaister olayına bi girim istedim
CAn hatıralar belki gerçi sahnede diildi ama çok dert yandık onada
büyük kolej de ki konserlerimizde mixer in başına bi hademe oturturlardı amacım aaşalama diil ama o alet in başındaki insanın sahnede icra edilen müzikten bi haber bile olamıcak kadar uzak olduunu çok ii biliorm
bass ın sesi gelmio 6. kanal da abi biraz açarmısın dedimizde
6 6 tamamdiip sesi kapatıp sırıtırdı suratımıza
aynı olayı her iki barda da yaşadığınızı üdşünüyorum we Çaaağtay saaana bi eleştiri seyirciile iletişim iiyi di diosun ama "x in sesi gelmio" dediğimizde de bişi yaptını hatırlamıyorum maalesef. biraz da sizin hatanız az bişi 2 ddkka da olsa bi grup soundcheck yapmayaa çalışır. tek olay (ki bu genelde vocal olur) bir elemanın aşşaağa inip sesin nasıl geldiğine bakmasıdır. barfley da sadece davul biraz daha iyi geliyordu bide China nın sesi çok hoşuma gitmişti daa ssoora göremedik kendsiini sanki.
son bişi can harbiden kızın yanında mı baararak söledim onları ?
ehauha

hımm nerden başlasam...birincisi 4 günlük bir çalışma için çok ii bir performanstı helal olsun...demir,hocam sende takma kafana yedin bitirdin akşam kendi yok şöleydi böleydi olur ya böle vakalar konser bu hiç sorunsuz olanını gördün mü? :D sonra çağatay kardeş,sen niye önerilere açık diilsin ya,sana sigara içme diyoz salladığın yok hoca ya,seni düşündüğümüzden diyoz yane,sonra emir...gecenin büyük bascısı...grubun tamamı kendini müzik eleştirmeni sanan bi adamın sert eleştirilerine hedef olurken bir tek o "bascı süper" notunu alabildi :D şaka bi yana o adam kimdi ya :D ve can...büyük insan ulu manitu ne diim olm ben sana ya...harbi süperdi de o bagaetler nie o kadar çok yükselio bakiim hı? :D hem onu geçtim sen nie baget kullanıosun ayıp diil mi? :D can yazısında bahsetmiş bende hemen burda teşekkürlerimi suniim...bana ankara'da ilk sahne performansımı gerçekleştirme olanağını veren degika'ya teşekkürler...çağatay ilerde yapıo muyuz bi place 4 my head la? :D degika'ya diğer konserlerinde başarılar diliorum...ha bu arada çağatay eğer bir şey ayarlayabilirsek antalya'daki grupla ankara'da beraber bi konser verelim ne dersin hoca :idea:

merhaba şekerler :D
ben daimi bir degika seyircisi olarak gene oradaydım...gerek telefon cüzdan taşımacılığı yaparak..gerek moral vererek..gerek huysuzlanıp mızmızlanarak gene yanınızdaydım :)

bence cidden çok başarılıydınız pazar akşamı..neden die soracak olursanız bi kere barfly da elalem coştu ayrıca kulak misafiri olduum bazı konuşmalardanda duyduum kadarıyla çok beğenildiniz :D bizizi zaten takmaya değmez orayı protesto ediorum.

hepinizi ayrı ayrı kutluorum walla...çaatay çoccum sigara içmemen konusunda haklılar cidden işimiz gücümüz yok sana pastil mi yetiştiricez cık cık cık :D Demir ve Emir azıcık aksilik oldu ama 4 günlük çalışmayla bence gayet de iiydiniz.

ve coooopuuum ...(kendisi Can oluo tabikii ) cidden senle gurur duyuyorum...süpersin..diorum işte bu benim copum :D yürü bea.. ama lütfen rica ediyorum yani bagetleri o kadar havaya kaldırma :D:D:D:D mucuk mucuk

hepinize kocaman başarılaaaaaar :D

liquoredmind demiş ki:
hımm nerden başlasam...birincisi 4 günlük bir çalışma için çok ii bir performanstı helal olsun...demir,hocam sende takma kafana yedin bitirdin akşam kendi yok şöleydi böleydi olur ya böle vakalar konser bu hiç sorunsuz olanını gördün mü? :D sonra çağatay kardeş,sen niye önerilere açık diilsin ya,sana sigara içme diyoz salladığın yok hoca ya,seni düşündüğümüzden diyoz yane,sonra emir...gecenin büyük bascısı...grubun tamamı kendini müzik eleştirmeni sanan bi adamın sert eleştirilerine hedef olurken bir tek o "bascı süper" notunu alabildi :D şaka bi yana o adam kimdi ya :D ve can...büyük insan ulu manitu ne diim olm ben sana ya...harbi süperdi de o bagaetler nie o kadar çok yükselio bakiim hı? :D hem onu geçtim sen nie baget kullanıosun ayıp diil mi? :D can yazısında bahsetmiş bende hemen burda teşekkürlerimi suniim...bana ankara'da ilk sahne performansımı gerçekleştirme olanağını veren degika'ya teşekkürler...çağatay ilerde yapıo muyuz bi place 4 my head la? :D degika'ya diğer konserlerinde başarılar diliorum...ha bu arada çağatay eğer bir şey ayarlayabilirsek antalya'daki grupla ankara'da beraber bi konser verelim ne dersin hoca :idea:
Sen ayıp ettin bea.. Hemen en yakın zamanda bekliorus abi... :) :) Bu arada o gün sigara içme mevzuumu battı balık yan gider cümlesiyle açıklayayım.. :) :) Herşey güzel lola cak. :)

Yıkıldım yaaa :cry: Arda yaa... Kesinlikle amacım rencide edici bir duruma sokmak değildi, - değildir seni. Aklımda buna yol açabilecek bir fotoğraf var, dur ben özel mesaj atıyorum ya. Çok üzüldüm cidden. Çok özür diliyorum. Yani sen değilde kim destek olacak bu gruba? Kesinlikle haklısın. Abi çok kötü oldum yaaa, dur yaa... :(

Soundcheck konusunda bir çok amatör gruptan fazla tecrübe sahibi olmamız gerekiyor vokalistimizin yan mesleğine dayanarak. (Yani sırf jakı input'a sokmak değildi aslında adamın işi :D ) Ancak davulcumuzun herhangi bir yere zamanında gidememesi ve Degika'nın tüm geceyi kendi başına kapadığı çok az konser olduğundan, bu olaya hakim olamayışı Bar Fly'da göz önünde bulundurulası bir olaydı chinomoreno'nun dediği gibi. Ki iyi bir ses sistemiyle her şeyin yolund agidebileceğine inanıyorum ben. Çağatay'ın da olaya seyirci kalması ve bazı şeylere kulak asmaması gibi bir durum söz konusuysa gereken cimcikleme işlemi itinayla yapılacaktır :LOL:

MYSTICDICK'e teşekkürlerimi sundum... :) Ayrıca son olarak liquoredmind'a da ayrıca tekara teşekkürler. Ve dediğin gibi, kısaca... Yine olsun yine yaparız aynısından :D Keyifliydi... ;)

Ayrıca ben karar verdim, yer çekimine uyumlu bagetler alacağım artık. :LOL: Abi davulcunuz teknik eksikleri var desin başımın üstüne de "bagetleri fazla havaya kaldırıyor" ?!?? :kaydim: Bazı süslemelerin bir parçası olmasın? :LOL: Ben buldum ya, böyle IHH diye oturcaksın davul başına. Çal babam, kalk babam... İş tamam! :D

Ominim'e buradan da teşekkür ediyorum. Degika tarihinin en sert konserinde sahneye attığın o mendil olmasaydı, şu sıralar sadece davulcunun elinden fırlayan bagetin yaraladığı izleyiciyi konuşuyor olurduk. :LOL: Teşekkürler şeker :D

aslında biz sound-check yapmak konusunda ısrarlıydık, gelin görün ki sahneye çıkıp daha case'imin fermuarını açamadan, haklı olarak daha sonraki gruplardan çabuk olmamız konusunda bir rica aldık. biz "olmaz" diyemezdik sonuçta... ama allahın izniyle bundan sonra check'eceğiz (kelime oyunu :p ) sizi seviyorum... heyooo... :zipla

dehööyytt!!çok geç kaldım yine ya:( Pek objektif olamayacağımı biliyor olmak hatta bununla kalmayıp itiraf etmekle birlikte..(toparla)bence pek bir münasip baştan çıkarıcı kıştırtıcıydınız..şaka bir yana hep konuştuğumuz gibi apar toparlanıp konsere çıkmak ve mucizeler yaratmak değildi olay..bileğinizin hakkını verdiniz alnınızın akıyla sıyrıldınız..kolay gelsin.. :cigara

evdeki_ses demiş ki:
Ahhh Ahhh!!! İş hayatı, Demir' i dinlemekten mahrum etti ya beni napalım artık :( :(

10 Şubat' tan sonraki her konserinizde neredeyseniz orada olmalıyım :)
Kıvançım benim!!! olm siz her zaman yanımdasınız ben bunu biliyorum... önemli olan cismen değil kalben bunun böyle olması... haksız mıyım? o zaman bir tane "+1" bekliyorum ;)

Sanal alemde ayak üstü sevişgenlik... :LOL:

Teşekkür listeme her geçen gün yenileri ekleniyor. Hepinizin evine 1'er kurbanlık şeker yollayayım ben en iyisi... :p

Neyse, günün haberi şöyle: Vokalistimiz Çağatay Şen, Degika ile Pembe Koyun arasında çok ciddi bir seçim yapmak durumunda bırakılmıştır. Kendilerinden vereceği kararı tüm basın mensuplarıyla paylaşmasını bekliyor, her türlü mutluluklar diliyoruz :LOL:

Takılmaya devam...

Bar fly konseri hakkında yorum yapmak istiyorum:

Gruptaki tek övgüyü CAN arkadaşımıza vermek istiyorum insanların iyi niyetine sıgınarak.Son dinledigim canla bar fly da dinledigim can arasında daglar kadar fark var...Başarılı ve ötesi!!

Çagatay bildigimiz eski çagataydı ama biraz şevk ve istek gelmiş...Başarılı!

Emir hakkında bir yorum yapamayacagım çünkü bas gitarı pek duyamadım...

Demir'e biraz daha çalışmasını demekten başka çarem yok azimli bir arkadaşımız saygı duyuyorum biraz sabırla iyi işler olabilir...

Herkese kolay gele...

Geri