Manyetik Sarımı için Yardım Lütfen

A

anatolia999

arkadaslar yeni aldıgım single manyetiklerimi gitara takarken ince bakır kısmını yanlışlıkla kopardım ne yapmam konusunda yardımcı olabilecek arkadaslar lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz :( asağıdaki resimde kopan bakır teli kırmızı dair içinde gösterdim

teşekkürler saygılar..

yok arada bi yer değil dediğiniz gibi tam kabloyla birleştiği yerden koptu.. lehimle deniyecem umarım kurtarırız manyetiği tskler ayrıca

izzzyy demiş ki:
Eğer tam kabloyla birleştiği yeri kopardıysan orayı lehimlersen olur ama arada biyerde sarımı kopardıysan geçmiş olsun.

5 6 ay önce benim manyetiklerimde de buna benzer bir kopma olmuştu. Fatih Yılmaz'a gitarı toplatıyordum o farketti. Kenarında bant olmasına ragmen ufak bir boşluktan bobinler görünüyordu. Nasıl olmuşsa gitarı verdigim arkadaş manyetigin bir telini yanlışlıkla koparmış. Arada bir yerde oldugu için kopan 2 tarafı Fatih usta araya ince bir telle(iletimi saglayabilecek) lehim yapmıştı. Bir nevi köprü olmuştu o. Dolayısıyla yapılmayacak birşey degil. Arkadaşınki daha basit gibi görünüyor. Kabloyla bir şekilde tekrar lehim yapılabilir.

anatolia999 istersen Fatih ustayı ara bir fikrini al. Kendisi şuan manyetik yapıyor. Ki yakın zamanda bir arkadaşında manyetigini gene bu yüzden tamir etmişti. Olmadı yapamam diyorsan Fatih ustaya yollarsın.

Kolay gelsin

arkadaslar cevaplar için hepinize çok teşekkürler önümzdeki cumartesi fatih ustanın yanına gideceğim umarım halledebiliriz son durumu yine burdan yazarım

tesekkurler saygılar..

huntam demiş ki:
izzzyy demiş ki:
Eğer tam kabloyla birleştiği yeri kopardıysan orayı lehimlersen olur ama arada biyerde sarımı kopardıysan geçmiş olsun.

5 6 ay önce benim manyetiklerimde de buna benzer bir kopma olmuştu. Fatih Yılmaz'a gitarı toplatıyordum o farketti. Kenarında bant olmasına ragmen ufak bir boşluktan bobinler görünüyordu. Nasıl olmuşsa gitarı verdigim arkadaş manyetigin bir telini yanlışlıkla koparmış. Arada bir yerde oldugu için kopan 2 tarafı Fatih usta araya ince bir telle(iletimi saglayabilecek) lehim yapmıştı. Bir nevi köprü olmuştu o. Dolayısıyla yapılmayacak birşey degil. Arkadaşınki daha basit gibi görünüyor. Kabloyla bir şekilde tekrar lehim yapılabilir.

Çalışır manyetik onda sorun yok zaten ama manyetik akı değişeceğinden manyetiğin özellikleride değişir.Pantolonun yamalanmasından farkı yok yani ama iyi kötü işini görür.

izzzyy demiş ki:
huntam demiş ki:
izzzyy demiş ki:

Çalışır manyetik onda sorun yok zaten ama manyetik akı değişeceğinden manyetiğin özellikleride değişir.Pantolonun yamalanmasından farkı yok yani ama iyi kötü işini görür.

O konuda haklı olabilirsin. İşin teknik boyutuyla çokta ilgilenmedim açıkçası. Fatih ustaya gidince bir ara sorarım olmadı. Şuan benim için bir sıkıntı yok. Gayet verimli oldu.

Ben yapılabilirligi hakkında bilgi vermek istedim. Zira sen yazında geçmiş olsun demişin sanki yapılamaz gibi anlaşılıyor. İyi bir işçilikle eskisi gibi oluyor.

anatolia tekrar geçmiş olsun. Fatih usta dogru adres bence. Umarım bir sıkıntı olmaz.

Geri