Miscarry

:p Tamam baba kusura bakma...Ben yazmıştım onu bilmiyodum nickini senin ondan...

Davul yani Anıl CherokeeKid'miş arkadaşlar düzelteyim... 8)

* Bu arada kaydı dinleyen arkadaşların yorumlarını bekliyoruz... ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada verdiğimiz adreste kb sınırı denen bir olay var. Aşırı yüklenme olunca sayfayı bir saatliğine downloada kapatıyor. Geocities ve parasızlık adına sizden özür dileriz.

ya bunlar bana dün dinletmeye çalıştı telefondan olduğu için hiçbir şey anlamadım ama güzele benziyordu gerçekten arkanızdayız dostlar

ben parçayı indirdim dinledim arkarkaya 3 defa dinledim gerçekten güzel yapılmış bir prça özellikle vokali beğendim yaww aslında kayıt da fna değil ama şartlar yetersizdi...neyse başarılar destekliyoruz....

neseliispanak demiş ki:
ben parçayı indirdim dinledim arkarkaya 3 defa dinledim gerçekten güzel yapılmış bir prça özellikle vokali beğendim yaww aslında kayıt da fna değil ama şartlar yetersizdi...neyse başarılar destekliyoruz....

Eyvallah dost.

Vokalimi biraz geliştirmem gerektiği gerçeğini biliyorum...

Zamanla bakalım...

İkinci kaydımızın hazırlıklarına da başlıyoruz bu arada...

Bu arada kayıt sizin neyinize türünden bir tepkiyle karşılaştık. Şu an bas ve ritm gitar eksiğimiz var ve bunları kayıtta tek elden çaldık. İmkanlarımız yetersizdi. Bence konuşulan her kelimeyi ölçüp biçip söylemek gerek. Her neyse uzatmak istemiyorum ama bu kayıdı yaptığımızdan dolayı pişman değilim. Lemihan ve Anıl arkadaşlarımızın da öyle düşündüğünü sanıyorum. Birkaç hafta sonra çok daha yoğun bir şekilde çalışabileceğiz. İlgilenenlere teşekkürü borç bilirim.

Tepkiler olacaktır mutlaka...Ama bir eleştiri olacaksa önemli olan yapıcı bir eleştiride bulunmak...
Sonuçta amatör bir çalışma...Ne beklenebilir ki...

Demek ki bu tepkiyi verenler bizi kendilerinden daha üstün görüyorlar ki böyle bir tepki veriyorlar...

Bişey söylemeye gerek yok...Canları sağolsun...

* Bu arada basçı ilanı verdim...

- Sen de imzana basçı aradığımızı yazıver MortalMan...

*arkadaşlar kaydınızı daha yeni dinledim..armonik minör şarkınıza güzel bir hava katmış yanlız bazı eksikler var..

1.) parçada inanılmaz bir bass eksikliği var..bass gitar varmı yok mu tam çözemedim fakat gitar tonları da olabildiğince tiz kullanılmış..
2.) bi kaç yerde zili çok baskın kullanmışsınız ..adeta parçada sadece zil varmış gibi..bu da tiz gitar tonları ile birleşince hoş durmuyor biraz..
3.)vokalde hiç iniş çıkış yok arkadaşlar..şarkının müzikal atmosferi çok basık o yüzden..belki bilerek böyle bişey yapmış olabilirsiniz o yüzden bu konuda saygı duyuyorum size..
4.) şarkı sözlerini türkçe seçmeniz süper..bu konuda sonuna kadar arkanızdayım...

ben takip edicem çalışmalarınızı arkadaşlar..umarım eleştrilerime alınmazsınız..grşmek üzre :)

TANSELUS demiş ki:
*arkadaşlar kaydınızı daha yeni dinledim..armonik minör şarkınıza güzel bir hava katmış yanlız bazı eksikler var..

1.) parçada inanılmaz bir bass eksikliği var..bass gitar varmı yok mu tam çözemedim fakat gitar tonları da olabildiğince tiz kullanılmış..
2.) bi kaç yerde zili çok baskın kullanmışsınız ..adeta parçada sadece zil varmış gibi..bu da tiz gitar tonları ile birleşince hoş durmuyor biraz..
3.)vokalde hiç iniş çıkış yok arkadaşlar..şarkının müzikal atmosferi çok basık o yüzden..belki bilerek böyle bişey yapmış olabilirsiniz o yüzden bu konuda saygı duyuyorum size..
4.) şarkı sözlerini türkçe seçmeniz süper..bu konuda sonuna kadar arkanızdayım...

ben takip edicem çalışmalarınızı arkadaşlar..umarım eleştrilerime alınmazsınız..grşmek üzre :)
İlgin için teşekkürler. Arkamızda olman çok sevindirici. Eleştiri müziğin baş tacıdır. Ayrıca eleştirdiğin için de sağol.
Eleştirilerine açıklama getiriyorum.
1)Bas gitar yok evet elektro gitar ile bas açığını kapatmaya çalıştık ve bassist arıyoruz. Bunu da bu bahane ile belirtelim. :eek:
2)O konuda haklısın biraz abartı oldu ziller. Bu arada evde kayıt ettiğimizden drum machine kullandık. Ama bunun başlangıç olduğunu düşünmek de lazım.
3)Ona vokal cevap yazar sanırım;)
4)Evet ama ingilizce parçalar da bestelemeyi düşünüyoruz. Kısacası ingilizce ya da türkçe olsun diye bir kaygımız yok.içimizden nasıl geliyorsa öyle yapıyoruz.
Görüşmek üzere.

Sıkıcı bir günün ardından aklıma buraya bi kaç şey karalamak geldi.
Öncelikle emeği geçen herkesin tek tek ellerine sağlık.Kaydı mert'in ısrarı üzerine onlarca kez dinledim. ;)

Açıkcası vokal dışında diğer enstrumanların uyumunu beğendiğimi söyleyebilirim.
Tanselus arkadaşımız haklı.Belirli bir yerden sonra ziller adeta abarmış.
Ayrıca benim işim de vokal olduğu için çoğunlukta vokalle ilgili yazılar yazıcam.
Öncelikle vokalin parçayı hissetmesi lazım.Genelde "alaturka" takılmış.
Çoğu kez detone oluyor.Bu durum, istemeden de olsa diğer elemanlar arasındaki konsantrasyonu bozabilir.Vokalin çok çok çalışması ve bi o kadar da egzersiz yapması lazım.Bildiğim çok sayıda ses açma yöntemleri var.Bunları vokal arkadaşımızla paylaşabilirim.

Çok önemli bir şey yaptığınızı unutmayın.Doğru yoldasınız.
Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bir hakaret değil,bir öneridir.

AndRoNovA ' dan sevgiler...

abicim ben bu şarkıda davulun bass drum larını duyamadım.yani okadar uğraştım iki dakkada ...ip atmışsın be.olum kayıtta mı sorun oldu.sırf zil trampet sesi gelio.bu arada kayıt bizim neyimize!

yahu mert im lemihan cım ayıp ediyorsunuz isterseniz bas a gelebilirim ister kalıcı ister geçici olarak siz bana fikrinizi söyleyin ben tak ordayım sizin vericeğiniz karar bu arada mert bilir şarkıyı indirmekte zorluklar yaşıyorum :( ama şu anda %44 de sorun olmaz heralde :) neyse hadi bekliyorum cevabınızı

kardeşlerim benim be süpersiniz oğlum siz indirdim şarkıyı gerçekten çok beğendim ama lemihan arabesk vokal yapmamalısın cık hayır mert oğlum şarkı yavaş ilerlerken o solo nasıl iyi geldi biliyormusun çok tatlı bir solo ydu müthişsiniz be şu öss geçsin alemin ...... koycanız valla :)

TANSELUS demiş ki:
*

Vokal konusunda hak veriyorum.Yalnız kayıt esnasında çok fazla psikolojik baskı vardı üzerimde...İstediğim şeyi ortaya koyamadım.Vokali yenilemeyi düşünüyorum zaten.

TANSELUS demiş ki:
ben takip edicem çalışmalarınızı arkadaşlar..umarım eleştrilerime alınmazsınız..

Eyvallah.Bunu duymak güzel...Alınma gücenme olmaz zaten...

Rape_ME demiş ki:
Öncelikle vokalin parçayı hissetmesi lazım.Genelde "alaturka" takılmış.
Çoğu kez detone oluyor.Bu durum, istemeden de olsa diğer elemanlar arasındaki konsantrasyonu bozabilir.Vokalin çok çok çalışması ve bi o kadar da egzersiz yapması lazım.Bildiğim çok sayıda ses açma yöntemleri var.Bunları vokal arkadaşımızla paylaşabilirim.

Eksiklerimin olduğu ve bazı yerlerde detone olduğum doğru.Onu farkedip ikinci bir kayıt yaptım ancak haliyet-i ruhiyem pek iyi olmadığı için konsantre olamadım.Uğraşıyorum...Kısa zaman sonra daha iyi bir vokalle şarkıyı tekrar kaydedicez.

* Ayrıca sohbet odasında denk geldiğimiz birgün daha detaylı konuşmak isterim...

Rape_ME demiş ki:
Çok önemli bir şey yaptığınızı unutmayın.Doğru yoldasınız.
Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bir hakaret değil,bir öneridir.

Estafurullah baba.Siz buraya bişeyler karaladıkça biz daha iyi olucaz.Sağolasın.

Geri