Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Gitar Atölyesi yani Ekrem Özkarpat ile ilgili , fiyatlar ile ilgili birkaç soru gelmiş , bütün mesajları okuyamadım eğer cevapsız kalan soru var ise ;

Klasik Gitarlar : 1500 Dolar (başlangıç fiyatı)
Bas ve Elektro Gitarlar : 1250-1400 Dolar işçilik ücreti. Gitar üzerindeki ekipmanlar hariç fiyatıdır.

Ayar , genel bakım ücreti 30 Ytl.

Herhangi bir sorunuzda 0212 251 48 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Gitaratolyesi.com ise yenileniyor şu an ki site sorunludur.

Selamlar.

fatih yılmaz abimize buradan saygılarımı iletirim ve reklamını yapmayı bir borç bilirim :p:p fatih abiye kendi zımparaladığım 99-washburn BT4 gitarıma mat cila yapmasını rica ettim sağolsun o kadar temiz o kadar güzel çalıştı ki ne kadar teşekkür etsem azdır. :)
gitarın son hali
w28ta0.jpg

gitar itinayla tarafımdan parçalandı köprüsü akord burguları değiştirildi ve fatih abi tarafından emg 85 ve 2 dimarzio manyetikleri pot & switch bağlantıları yapıldı ve gitar gerçekten canavar oldu benim için tabi..

bunların yanında fatih abinin cana yakınlığı sana müşteri gibi değil arkadaş gibi yaklaşması gerektiğinde ortalığın aq sana da kızması da cabası...
kısacası herkese tavsiye ederim fatih abimizin işçiliği ve uygun fiyat politikasını :)

zetinman fatih abi eskiden ekrem özkarpatın atolyesınde calısıyordu herhalde sanat eline oradan bulasmıs bende cok beyenıyorum fatih abının işciligini ve karakterını :)

Bende gitarımı Fatih abiye bıraktım bir kaç hafta önce, perdeleri ve eşiği değiştiricek genel bakımını yapıack ve köprüyü düzelticekti pek iyi bir halde değilmiş öyle söyledi.Bir kaç şey danışmak için çağırmıştı, yarın gidebiliyorum sonunda, gitarımı da çok merak ediyorum nasıl oldu diye.Yarın gitarımı alabilirsem yorumları yazarım.

Ben Fatih Yılmaz'ın işçiliğinden çok memnumum bana hayatımın bas gitarını yaptı. Bu nedenle bu bas gitarı sizinle paylaşmak isterim.

Özellikleri:
Yekpare gövde
Gövde: maun,ayos
Sap: akçaağaç
Klavye: abanoz
Fretler:Jim Dunlop Jumbo Fret 30 perde
Manyetik: Seymour Duncan Dun Elektro Lipstick Manyetik

fatih abi gene konusturmuş sanatını ekrem abinin yetiştirdiği en iyi adam bence valla helal olsun ekrem abi bodruma tasıyomus atolyesini allahtan fatih abi var :)

Bu gün gitarımı aldım, fretleri oldukça güzel olmuş, jim dunlop jumbo takmıştı Fatih abi.Fiyatı da oldukça uygun Fatih abiyi tavsiye ederim herkese.

@yüksek_dalga_boyu

abi çok guzel olmus gitarın, benim gitara ayar mayar çektirmeye gittiğimde bunun uzerinde çalışıyordu fatih usta(ytü lüyüm siyah kelly'm vardı belki hatırlarsın), bitmiş hali gerçekten harika olmuş...

güle güle kullan :)

Merhaba, arkadaşımın eski ve pahalı bir Ibanez bas gitarı var. Perdelerinin değişmesi gerekiyor. İstanbulda bildiğiniz bu değişimi yapabilecek kaliteli bir usta varmı acaba?

2. sorumda perde değişiminde perdelerin markası kalitelisi felan oluyormu??

Banshee demiş ki:
Merhaba, arkadaşımın eski ve pahalı bir Ibanez bas gitarı var. Perdelerinin değişmesi gerekiyor. İstanbulda bildiğiniz bu değişimi yapabilecek kaliteli bir usta varmı acaba?

2. sorumda perde değişiminde perdelerin markası kalitelisi felan oluyormu??

Fatih abiyi tavsiye ederim, uygun fiyata çok iyi işçilik çıkarmış benim gitarımda.

cigicuv demiş ki:
zetinman fatih abi eskiden ekrem özkarpatın atolyesınde calısıyordu herhalde sanat eline oradan bulasmıs bende cok beyenıyorum fatih abının işciligini ve karakterını :)

gercekten iscilik cok iyi fatih abinin.. isimiz dusunce yardimci oluyor sagolsun.. yakinda bana da yeni bir gitara basliycak bitince fotolari koyarim buralara..

Rıfat Türen'e yaklaşık bir sene önce kendi zımparaladığım ve kestiğim perdesiz bas gitarımı götürüp rötüşlerini ve cilasını yapmasını istedim. Ve çıkan sonuç kesinlikle harikaydı...

Rıfat Türen İstanbul'daki bir numaralı luthierlerden biri rahatlıkla diyebilirim ki zaten öyle...

Geri