Mesa Boogie Formula Preamp

formula-alone.gif

Kullanan veya herhangi bir fikri olan varmı bilgisi olanların reviewlerini rica edicem...şimdiden teşekkürler...
yücel
[/img]

analog dimi bu çok güzel le benziyor ama yanında bir foot swich güzel oludu şole od-20 deki sistem gibi 4 tane ton kaydetsen çok kulanışlı olur eğer foot swich yoksa canlı çalarlen pek kulanışlı olmaz.
kaç paraki bu ?

1 Rack Space
5 x 12AX7
3 Channels with Independent Gain & Master Controls
4 Modes via Pull Boost on Rhythm Channel
Assignable 5 Band Graphic EQ
Parallel FX Loop with Mix Control
Wide Track, Dual Recording Circuitry - Low Gain & High Gain Circuits
Stereo Main and Recording Outputs
External Switching Ports
4-Button Foot Controller - Channel Select 1, 2 & 3 and EQ Select

Yücelcim fiyatlarına birazcık baktım ama ikinci elleri USA da 600-650 USD gibi gidiyormuş ve oldukça popüler sayılır. Böyle bir sey mi? buldun yoksa

Guitarist dergisinde ( 1999 yılı ekim yada kasım sayısı ) bir review vardı hakkında onu bulursan yardımcı olur, olmadı dergiyi ben bulursam sana tarar yollarım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vedat saolasın teknik bilgileri konusunda fikrim var fakat ton karakteri konusunda deneyimi ve bilgisi olan varmı,şeklinde sormak istedim aslında...

Yücel slm...Topicle pek alakası yok fakat...Bana msj attığın parçayı dinledim...Güzel şeyler yakalamışssın tebrik ederim...Bulduğun melodileri daha bir düzene soksan çok daha iyi olur diye düşünüyorum...Bulunan melodiler rifler güzel ama bölük pörçük SAYGILAR...

beyler süpriiizzzzzzzz

kadıköy srv müzikte şu anda bir mesa boogie formula preamp bulunmaktadır. fiyatı ise 590$ ve oldukça uygun bi fiyat aslında....

gitmişken bir de rocktron piranha'yı görün, o daha iyi bir preamp'dir.

yaa triaxis e kardeş olurdu ne güzel...param yok.. akustik gitarı satıp üzerine para koymaya da değmez o kadar.. quad olsa düşünürdüm...:( :( 2-3 ay satılmazsa bakarım artık.

Hmm bildiğim kadarıyla mesa'nın en ilginç ürünlerinden birisi bu.Triaxis rectifier vb mesa'lar gibi ölümüne gain olayı bunda yok ancak çok çok güzel OD tonlar almak mümkün bayagı versatil bir alet ayrıca mesa'nın genel clean sound problemi bu alette yok genelde mesalar humbuckerlarda clean'ton yada ultra clean gibi distortion'sız clean veremiyorlar bununla bu tarz cleanler almak mumkun diye biliyorum v twin vari ama daha değişik bunda emulation flnda var ayrıca lamba dizilimleri de farklı sanıyorum power tüplerini preamp için kullanmışlar fln die seyler biliyor gibiyim.İlginç bir alet bir dene derim öncesinde ama adı mesa tadı fender çıkabilir adı mesa tadı marshall cıkabilir tabi guzel olur ama istekleri karşılamama ihtimali var...Lakin Formula yerine JMP-1 varmış sanırım srv'de onu daha çok tavsiye ederim...

asla jmp1 e para vermeyin, bence o lambalı bir preamp değil pod2 gibi bir şey, - bir söylentiye göre (ama öyle uyduruk bi şey deil) lambaları çıkarıncada alet çalışıyormuş.......nası yani dedim olabilir mi böyle birşey??????? gittim aleti çalmaya ve denedim, o toınlar bir kere lambalı tonu değil, her yerde aşağıladığım jtm 30 bile daha iyi......neyle denedin aleti diyeceksiniz, marshall20 /20 lambalı poweramp ile, yani en iyi sonuçlardan birinin alınması gereken bi amp ile,,,,,,paranıza yazık olur sakın almayın o zavallıyı...... bi de boost koymuşlar üstüne crate in 250$ lık amfisindeki boost daha iyi. sanırım marshall preamp konusunda çok zayıf ve piyasadaki boşluğu doldurup marshall fanlarını da etkilemek için lambalı preamp diye bu aleti tutuyor. Bu aletten bırakın lambalıyı el feneri bile olmaz

evet üretimde kalma kısımları biraz çelişkili;

örneğin bugün öğrendimki mesa boogie v-twin pedal preamp te daha önce de twin rack preamp gibi üretimden kaldırılmış....kaldırılan bir diğeri ise formula. Daha nice (ki marshalın böyle bir preamp i yok) iyi preampler üretimden kaldırıldılar.. Yani üretimde kalmak o şeyin satışı veya başarısı ile ilgili değil, bu bogner içinde böyle diğerleri içinde... (yani bu aletler başarısız oldukları için mi piyasadan kaldırıldılar bi düşünün)ama marshalın başka seçeneği yok, preamp piyasasına girmek için hoş görünümlü bişey yapmışlar ve geliştirip değiştiremezler; üretimde "know-how" denen olay bu... bir triaxis yapmak deneyim ister, bir rocktron kaç senedir preamp yapıyor o yüzden bu kadar iyi sonuçlar alıyor????? marshallın poweramp larına birşey demek düşmez ama jmp1 gereksiz bişey.

ayrıca o kadar başarısız ki sanırım bi 50 sene daha üretilebilir, nasılsa marshallın sarı boyasına kanıp alet alanlar var.

Yayla dostum açıkçası bence çok uzun süre iyi bir biçimde deneyememişsin jmp-1'i lakin uzun süredir rackmount preamp kullanan birisi olarak ki lakin su anda elimde birde POD Pro var JMP1'in kesinlikle tam manasıyla lambalı tonları ürettiğine 100de 100 garanti verebiliyorum ki yurtdışında da herkesin triaxis vs jmp-1 karşılaştırmalarına şahit olmuş olduğunu umuyorum.Triaxis gibi efsanevi bir preamp'ın bilinen en meşhur rakibi jmp1 ve bence çok çok başarılı bir preamp.Lakin zevk ve renk meselesi sen beğenmeyebilirsin ama bu şekilde kötülemenin insanlar için çok yararlı olacağını sanmıyorum.

Geri