Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ht1 hakkaten çöp yahu. Uzun düreli deneyimim olmadı fakat yetti. Bir kere ekolayzer eğer eq pedalı kullanılmayacaksa gerçekten mühim. İngiliz/american isf modunda takılırsınız ama ton çeşitliliğiniz olmaz. Aa ben lamb of god çalacam dur midi düşüreyim, tizi arttırayım, gaini kökleyeyim diyemezsiniz. Ya da progresif tarzda clean notaları çıkaramazsınız. Amfide clean yok bir kere çok hafi volume verildi mi ses hemen orange amfi tonunda bir cruncha doğru halleniyor. Kaldı ki drive kanalı çok boğuk ve çok zayıf kalıyor. Aceleniz yoksa randall diavlo kesmeye çalışın düştüğü anda da alırsınız onda da min 5 watt oldun bu eq meselesinden dolayı

Ht1 hakkaten çöp yahu. Uzun düreli deneyimim olmadı fakat yetti. Bir kere ekolayzer eğer eq pedalı kullanılmayacaksa gerçekten mühim. İngiliz/american isf modunda takılırsınız ama ton çeşitliliğiniz olmaz. Aa ben lamb of god çalacam dur midi düşüreyim, tizi arttırayım, gaini kökleyeyim diyemezsiniz. Ya da progresif tarzda clean notaları çıkaramazsınız. Amfide clean yok bir kere çok hafi volume verildi mi ses hemen orange amfi tonunda bir cruncha doğru halleniyor. Kaldı ki drive kanalı çok boğuk ve çok zayıf kalıyor. Aceleniz yoksa randall diavlo kesmeye çalışın düştüğü anda da alırsınız onda da min 5 watt oldun bu eq meselesinden dolayı
Bazı arkadaşlar knobları kullanmadığı ve tek tondan kullanarak gitar çaldığı için "Daha çok knob, daha iyi amfi sonucunu mu çıkartmalıyız buradan?" yorumlarında bulunuyor. Muhtemelen amfiyi bir tonda ayarlıyorlar. tüm parçaları bu tondan çalıyorlardır... Zevk meselesi...

bence amfiyi full volume da açamamaya takılmamalısınız(ortaya söylüyorum). 5 watt dsl5c amfimi normal modunda(0.2w değil yani) 7-8 civarında çalıyordum, şu anki jcm2000 dsl201 amfimi 3-4 civarında çalıyorum , desibel olarak daha az ama yine de milyonlarca kat daha üstün bir ton. düşük volumelarda tonu çok güzel olmaya devam eden büyük amfiler var gayet, yani bence "evde lambalı boş iş" biraz izafi bir durum

Neden konu '' VT20+ VS. HT1 '' boyutuna geldi anlamadım...
Kardeş eğer yeni başlıyor isen kardeşlerimin bana verdiği bir tavsiye ile başlayacağım. Dijital aletler öcü değil. Eğer ikinci el alacaksan bir çok dijital amfi var. Mesela Yamaha THR10 o fiyata göre çok övülüyor. Bu forumdaki eski konuları çok kurcukladığımdan biliyorum. HT1 denedim. Çok sade bir amfi. Bence dijital de düşünün. Sonuçta yeni başlıyorsunuz ( Sanırım ). Kulağınız lambalı ile dijital farkını ayırt edemeyebilir.

Marshall DSL40C evde olur, hem de çok güzel olur:)
En fazla toplum zararlısı olursunuz, büyücek ampli kullananlar da yalnız hissetmemiş olurlar böylece. :D

Şaka bir yana, DSL40C, 20 watt olarak da çalışıyor. Tercih tabii ama, 15 watt ile 20 watt arasında hani çok bir fark yok gibi.
40 watt ile 20 watt arasında ise ses tonu olarak değişen; Marshall'ın sesi 20 watt güçte, 40 watt haline göre, biraz daha yumuşak, biraz daha koyu ama bir tık, fazla değil.

Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben 8 senedir klasik gitar çalmaktaydım. Artık daha geniş bir ton yelpazesi için elektro gitara geçiş yaptım. Aslında amfi önerisi konularına baktım. Fakat hepsi miadını doldurmuş konular. Çünkü gerek maddi gerekse kalite konusunda birçok değişim yaşandı. Normalde Marshall 10MG gibisinden amfiler önerirler. Fakat not düşerler "ilerlemeye başladıkça tatminkarlığı düşer" şeklinde. Ben de şöyle bir ekleme yapmak istiyorum müzik kulağım zaten ileri seviyede. Yani herhangi gamını bilmediğim backtrack açıp üzerine çok rahat sololar dizebiliyorum. Kaliteli amfiler denediğim de oldu. Şu an bilgisi olan arkadaşlardan ton konusunda tatmin edebilecek, ev için uyumlu ve uygun fiyatlı bir amfi önerisi almak istiyorum. Marka takıntım kesinlikle yok, hiç bilinmeyen bir marka kullanan ve memnun kalan arkadaşlar da öneride bulunabilir. Şimdiden Teşekkürler :)

Hocam forumda veya google amcada arama yaptın mı bilmiyorum ama " ton konusunda tatmin edebilecek, ev için uyumlu ve uygun fiyatlı bir amfi önerisi" olarak bence epey yazılıp çizilmiştir. Hatta belirlediğin marka modeller hakkında bile detaylı yazılar, videolar olabilir. (misal mg10...)
Öneri olarak da şu anki fiyatını bilmiyorum ama Blackstar HT-1 'i araştır bir istersen işine yarayabilir.

Hocam forumda veya google amcada arama yaptın mı bilmiyorum ama " ton konusunda tatmin edebilecek, ev için uyumlu ve uygun fiyatlı bir amfi önerisi" olarak bence epey yazılıp çizilmiştir. Hatta belirlediğin marka modeller hakkında bile detaylı yazılar, videolar olabilir. (misal mg10...)
Öneri olarak da şu anki fiyatını bilmiyorum ama Blackstar HT-1 'i araştır bir istersen işine yarayabilir.
Tabii birçok konu vardı. Başta da belirttiğim gibi hemen hemen hepsine girip çıkmışlığım vardır. Fakat biraz eskimiş konular olduğu için özellikle yeni markalar türemesi ve dolardaki değişim beni yeni konu açmaya itti diyebilirim.

Abi hoş geldin foruma .
200 Dolar 724 TL yapıyor. Bu bütçeye bence Vox vt 40 veya Blackstar id core 40 alınabilir 2. El olarak .

Satıcılar fiyatı 200 TL civarı indiriyor. Pan Müzikte de, Dore Müzikte de ve ayrıyetten başka bir yerde böyle oldu. Eğer indirim istenirse 200 TL indiriyorlar hep:) 2. ele gerek kalmayabilir.

Birde tek gitarla Hendrix ten Metallica ya kadar uzanan bir ton yakalamak oldukça zor.

Geri