Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

8 yıl aradan sonra tekrar gitar çalmaya başladım.malum teknoloji de gelişmiş.blues hard rock,birazda heavy metal tonları severim.daha önce Marshall AVT 150 kafa amfim vardı düşündüğüm bir amfi.. diğer ikisi line 6 spider IV 120watt ve Fender Mustang III 100 watt acaba kullanmış olan arkadaşlar varmı fikir verebilecek..

Spiderların teknolojisi yenilenmedi bir türlü. Öncü olmakla beraber, yeni çıkan modelleyici amfilere göre seçenekleri çok sınırlı ve Line6 software kısmında bilgisayar üzerinden yapılabilecek bazı uygulamaları para ile satıyor. Mustang serisinde de bilgisayar üzerinden ton yazabilmek gibi ayrıca bir avantaj var, seçenekleri de daha fazla ama Fender işin software kısmında hayırsever mi davranıyor yoksa Line6 gibi "Ne kadar ekmek o kadar köfte" mi diyor bilmiyorum. Ama ikisi de dijital teknoloji, kulağına yapay mı gelir, doğal mı gelir onu da kestirmek zor.

AVT serisi hibrid. Yukarıda bahsedilen AVT50'yi denemiştim. Nispeten daha doğal tınlıyor ama seçenek olarak İngiliz karakteri ile sınırlı.

Fender mustang v2 III amfisini 1 yıl boyunca kullandım çok güzel bir amfi
Her türü çaldım bu amfiyle genel anlamda çok güzeldi fakat metal konusunda biraz yetersiz geldi bana ki zaten metal için yaratılmış bir amfi değil
Yani blues, rock ve ufak tefek heavy metal parçalarını çalmak için gayet yeterki ve kaliteli bir amfi.

Fender mustang v2 III amfisini 1 yıl boyunca kullandım çok güzel bir amfi
Her türü çaldım bu amfiyle genel anlamda çok güzeldi fakat metal konusunda biraz yetersiz geldi bana ki zaten metal için yaratılmış bir amfi değil
Yani blues, rock ve ufak tefek heavy metal parçalarını çalmak için gayet yeterki ve kaliteli bir amfi.

Software üzerinden ton yazılımı ile ilgili deneyimin oldu mu?

Olmadı ..Ben biraz eskide kaldım

Merhabalar. Benim gibi eski kafalı iseniz modelleyici amfileri yapay bulma ihtimaliniz var. Ses kartı eşliğinde kullanılan Guitar Rig, Ampli Tube gibi programları çoğu modelleyici amfiden başarılı buluyorum kendi adıma.

Yine de deneme şansı varsa ön yargısız yaklaşmak lazım. Belli de olmaz.

Ama! Şunun ikinci elini bulursan bir dene! Bu da modelleyici aslında ama lambalı-modelleyici melezi. Kısık sesteki performansı da hoşuma gitmişti ama heavy performansı nedir bilmiyorum.

https://www.thomann.de/intl/fender_super_champ_x2.htm

Mustangler hakkında yorumlar iyi, avt'ler de iyidir, spiderlar hakkındaki duyumlarım pek iyi olmadıkları yönünde. Avt'leri uzun süre stüdyolarda kullandım, cleanlerini pek beğenmiyorum. Drive'ları da pedal gerektirebilir. İkinci el alırsanız pek zarar etmeden satarsınız yalnız, seveni çok fazla.
Geçenlerde forumdan ucuza hartke gt60 aldım, bir kaç egzesiz için ht20'yi çalıştırmak pek içimden gelmiyordu. Hartke'nin cleanlerini çok beğendim, açıkçası bu kadar iyi olmasını beklemiyordum, blackstardan altta kalır yanı yok. Drive'ları da çok yumuşak, gitaristlerin %80'i beğenmez diye düşünüyorum bu yüzden. Agresifleşemiyor ama tuşeye cevabı çok iyi, evde çalmak için ideal yani. Avt'ye muadil olarak düşünülebilir, hybrid bir seri hartke gt serisi de.
Önemli olan bence denemeniz, herkesin zevki bir değil sonuçta. Çok fazla headroom olmasın, drive pedal masrafı da aman etmeyeyim derseniz ikinci el ht 5'ler var forumda. Fiyatına göre güzel aletler.

Mustangler hakkında yorumlar iyi, avt'ler de iyidir, spiderlar hakkındaki duyumlarım pek iyi olmadıkları yönünde. Avt'leri uzun süre stüdyolarda kullandım, cleanlerini pek beğenmiyorum. Drive'ları da pedal gerektirebilir. İkinci el alırsanız pek zarar etmeden satarsınız yalnız, seveni çok fazla.
Geçenlerde forumdan ucuza hartke gt60 aldım, bir kaç egzesiz için ht20'yi çalıştırmak pek içimden gelmiyordu. Hartke'nin cleanlerini çok beğendim, açıkçası bu kadar iyi olmasını beklemiyordum, blackstardan altta kalır yanı yok. Drive'ları da çok yumuşak, gitaristlerin %80'i beğenmez diye düşünüyorum bu yüzden. Agresifleşemiyor ama tuşeye cevabı çok iyi, evde çalmak için ideal yani. Avt'ye muadil olarak düşünülebilir, hybrid bir seri hartke gt serisi de.
Önemli olan bence denemeniz, herkesin zevki bir değil sonuçta. Çok fazla headroom olmasın, drive pedal masrafı da aman etmeyeyim derseniz ikinci el ht 5'ler var forumda. Fiyatına göre güzel aletler.

Hartke'nin kafa kabinini Dinakord'u almadan önce ben de denemiştim. Cleanleri gerçekten iyiydi. Drive tarafı crunch kaçıyor. Ama piyasada varsa denemeye değer bir amfi olduğunu düşünüyorum ben de.

Yok abi öyle ritim salmaktan değil, zaten arkadaş kızdıysa da özür dilerim. Cevabı okuduktan sonra o anlık gelen emprovize duygusu ile klavyeme yansıyan phygian dominant scale in sonucu yazdım. :)

Arkadaş sanırım çevrim içi değil şu an. O da mühim değil. Maksat insanlar gerilmesin, incinmesin. Zaten gergin, patlamaya hazır bir toplum olduk. Burada ağız tadı kaçmasın en azından :)

Geri