Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Öncelikle iyi günler. Yaklaşık 1-2 haftadır araştırıyorum ilk elektro gitarımı, amfimi. Gitarıma karar vermiş olsam da amfi konusunda hala daha karar verebilmiş değilim. Seçtiğim gitar IBANEZ GRGR131EX-BKF. Amfi konusunda karar veremememin sebebi ise temelde 2 seçenek arasında kalmış olmam ama o fiyat bandında yine de doğru seçim olur mu bunu bilmiyorum. Blackstar ID Core v3 20 ve Mooer'in hornet amfisi (stokta 30luk bulamıyorum şuan) arasında kaldım gibi. Dijital bir amfi fikri çok hoşuma gidiyor, çalmayı öğrendiğimde uygulamadan ton ayarlayabilecek olmam en azından ekipmanım artık bana yetmeyeceği süreye kadar fazlasıyla idare eder gibi hissediyorum. Belki bütçemi ID Core'un 40'lığına yükseltebilirim ama şuan ilk aşamada sadece kendi odamda çalınıp tecrübe kazanılacak. Yine de 10luğun yetersiz geleceğini düşündüğüm için 20 istedim. Hatalı bir seçim yapmış gibi hissetmem büyük ihtimalle ama emin olmak istedim. Ayrıca kablo ve pena konusunu hiç araştırma fırsatım olmadı, forumda yazılanları bile henüz okumadım. O konuda da yardımcı olmak isterseniz çok memnun olurum. Güncel sayfaları okudum, başka forumları gezdim, videolar izledim ama hala daha kendimi tatmin edemedim evet şu amfiyi alacağım kafaya koydum diyerek. Bu yüzden buraya yazmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Şu konuyu ve altındaki inceleme yazılarını oku.

Konu 'Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?' Makale/Tutorial - Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?
Aslında hornet amfisi hakkında yeterli bilgi bulamadığım için buraya yazma gereksiniminde bulundum. Gerçekten de okuduğumu anlayamıyorum artık uzun süredir araştırdığım için. YKS hazırlık sürecinden çıktım ve artık kafamı patlatamıyorum bu konu üzerine. Amfi soruyormuşum gibi değil de kullanım amacım bakımından hangisinin daha çok işe yarayacağını sormuşum gibi düşünürseniz daha hoş olur. O konunun yorumlarındaki amfiler sanırsam fiyat skalası olarak çok yukarıda kalıyor. Boss Katana'yı araştırdım mesela, sıfırının fiyatını geçtim, ikinci elinin fiyatı bile almayı düşündüğüm gitardan daha pahalı. Bu yüzden kendime bir rota çizmek için benden daha fazla bilgi sahibi insanlara sormak istedim. Bir uygulama aracılığıyla amfiye daha fazla özellik ekleme fikri hoşuma gittiği için hornet ve id core arasında kaldım aslında. Bu fiyat bandında daha dolu dolu bir amfi bulabilir miyim veya ikinci elden ne bakmalıyım bilmiyorum.

O konunun yorumlarındaki amfiler sanırsam fiyat skalası olarak çok yukarıda kalıyor. Boss Katana'yı araştırdım mesela, sıfırının fiyatını geçtim, ikinci elinin fiyatı bile almayı düşündüğüm gitardan daha pahalı.
Zaten orada adı geçenlerden daha aşağıda fiyatı olan amfilerin çok yorum yapacak tarafı yok. Param o kadardı aldım geçtim dersin olur biter. Mesela bir Marshall MG10 için yorum yapmaya değmez. Bildiğin vasat.... ama paran ona yetiyorsa ne yapalım, sana JCM800 övecek halimiz yok. O yüzden Hornet gibi her istediğim amfiye uzun uzun yorum bulman zor. bazı şeylere yorum yapılmıyorsa bir sebebi vardır. Bu da maalesef hayatın gerçeği.

Zaten orada adı geçenlerden daha aşağıda fiyatı olan amfilerin çok yorum yapacak tarafı yok. Param o kadardı aldım geçtim dersin olur biter. Mesela bir Marshall MG10 için yorum yapmaya değmez. Bildiğin vasat.... ama paran ona yetiyorsa ne yapalım, sana JCM800 övecek halimiz yok. O yüzden Hornet gibi her istediğim amfiye uzun uzun yorum bulman zor. bazı şeylere yorum yapılmıyorsa bir sebebi vardır. Bu da maalesef hayatın gerçeği.
O zaman blackstar id core v3 alıp geçeceğim gibi gözüküyor. Genel yardımlarınız için teşekkür ederim hepinize. Forumda çoğu konuda fazlasıyla bilgi var.

Geri