Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Modellemeli amfilerin bir süre sonra iphone muhabbetine döneceğini düşünüyorum ben birazcık. En nihayetinde elektronik alet, yarın Axe fx 3 çıkar ertesi gün Kemper Plus'ı Pro'su çıkar, zart tonu curt tepkisi yapanını çıkartırlar, e insan da aç gözlü "lan yenisine mi geçsem" der gibi geliyor bana. O yüzden hayatının sonuna kadar kullanma muhabbeti yalan sanki biraz :D
bu konuda haklısın sonuçta gear addiction syndrome diye birşey var...taksiti bitmeden telefon değiştiren milletiz itirazım olmaz :) maksat başlığı açanın ihtiyacıysa diye yazılanlar eleştrilince olmuyor :)

Modellemeli amfilerin bir süre sonra iphone muhabbetine döneceğini düşünüyorum ben birazcık. En nihayetinde elektronik alet, yarın Axe fx 3 çıkar ertesi gün Kemper Plus'ı Pro'su çıkar, zart tonu curt tepkisi yapanını çıkartırlar, e insan da aç gözlü "lan yenisine mi geçsem" der gibi geliyor bana. O yüzden hayatının sonuna kadar kullanma muhabbeti yalan sanki biraz :D

Vendor Lock-in
Mühendisligin marketing tarafi. Yoksa ilk modelden sonra satislar azalir gider, malum yeni dunya duzeni.

Tube amps muhabbeti yapanlar olmuş modelleyiciler daha iyidir diye kemper önermedi kimse bu başlıkta...en azından ben...trollükten başka birşey olmaz zaten bunu iddia etmek...arkadaş "hayatımın sonuna kadar idare edecek bir amfi" diye belirtmiş bunu kemper dan öteye götürecek bir önerisi olan belirtsin lütfen...

kemper mi axe fx mi diye caps atmak hoş değil...zaten saçma şöyle ki emla mı armut mu sorusuna karpuz diye cevap veremezsiniz...
Sadece şunu diyorum kemper amfimi değilmi?

Bakın hocam aslında yazmayacaktım fakat sizin imzanızı atmanız ya da dönüp dönüp EVH almanız EVH'yi en iyi metal amfisi yapmaz. Zaten mesele amfiden falan uçtu da neyse.

En başta sizin dediğiniz şuydu: DR'nin low-end'leri yeterince tight değil. (Bas karakterli bir amfi nasıl low-end'lerde güçsüz oluyorsa gerçi.) Bu yüzden de TS808 tarzı bir pedallla boost edilmesi gerekiyor, zaten hemen hemen herkes de böyle yapıyor.

Ve ondan sonra EVH videoları paylaştınız, ben ilk kez EVH aldıktan 5 kez sonra bile EVH'ye döndüysem var bir şeyler tarzında konuştunuz. Ona da eyvallah.

Ben de bunun üzerine (Sizi çok iyi anlamıştım ayrıca, siz beni anlamamıştınız.) siz video paylaşınca DR'nin boost'suz da low-end'lerinin kamyon gibi olduğunu adeta kanıtayan bir video paylaştım. Ki videoların da hiç sağlıklı olmadığını belirterekten.

Yani tek sonuç var: birçok kişinin amfiye girdiği gitarı farklı, birçok kişinin kabini farklı, herkesin tuşesi farklı, ama en önemlisi birçok kişinin zevkleri ve renkleri farklı! Herkes bilir ki DR bas response'u oldukça yüksek bir amfi iken EVH de fuzzy bir amfi. (50 Watt'tan bahsediyorum.) EVH bizzat çaldım, gördüm beğenmedim. EVH çalan grupların tonunu da beğenmiyorum. Şu videodaki ton gerçektekine bayağı yakın, onu da hiç beğenmiyorum:

Ama nasılsa DR en sevdiğim amfi. Garip değil mi sizce de?

@EMM

Evet basları yoğun ve palm mutinglerde basları boomy oluyor dual rectonun , güçle le ne alakası var tightlığın,konuyu saptırma amacı ne.
En iyi amfi evh demedim iyilerden biri dedim diezel vh4 hagen engl savage 120 bunlar için diyebilirim ve bazı örnekler ama dula recto bunların içinde yok.
Paylaştğınız evh videosuna çok başarılı ee bundada sıkıntı yok.
Dual recto alacaksınız diye benim alıp satıp beğenmemiş olmam niye bukadar zora gidiyor heves kırılması mı var savunmaya gidiyorsunuz.
Siz alıcaksınız diye amfinin eksik yönlerini söylenmiycem diye bişey yok ....
ama en önemlisi birçok kişinin zevkleri ve renkleri farklı! ..burda hemfikirim

Gitarpedal'daki günler epey komikti evet... :D Özelden yazanlarla baya gülmekteyiz.
Not: Oradan siteye son giriş tarihime bakılabilir. Aylar, belki yıllar oldu, bir bağım yok orayla. :D

Edit: (Kapak)
Screen Shot 2016-05-05 at 12.31.22.png

Kemper bu konuda çok daha başarılı. Ayrıca ampli'leri yazılımsal olarak klonlaması da Axe FX II'de olmayan bir özellik.

Elbette konu aynı yerde;
Taklit eden: Yazılım, dijital cihazlar
Taklit edilen: Lambalı ampliler

Kalkıp da Kemper'in tepkisi, Mark IIc+'dan daha gerçekçi demek çok saçma. Ama Kemper'in de o fiyatlarda sunduğu onlarca ampli, avantaj olarak görülmeli.

Arge boyutu çok ciddi işin, saygı duymak lazım.

Bir de şimdi Kemper'in Mark V + Rack sistemle yarışması elbette mümkün değil.
@scalloped Petrucci yolundan gitmiş, nokta atışı. O zaman elbette Mark V'le başlayıp bir sistem kurulabilir.

Ama ben her şeyi çalmak istiyorum diyen biri de Kemper'in ya da Axe FX'in avantajını görecektir diye düşünüyorum.
Benim görüşüm bu, Kemper mi lambalı mı davasında... :)

Gitarpedal'daki günler epey komikti evet... :D Özelden yazanlarla baya gülmekteyiz.
Not: Oradan siteye son giriş tarihime bakılabilir. Aylar, belki yıllar oldu, bir bağım yok orayla. :D

Edit: (Kapak)
77826 eklentisini görüntüle
Ee güzel işte 2015 yeni baya gerçi forummu kaldı alım satım dışında , forumu bıraktık forum çöktü , ben olmayınca fazla duramamışsınız, olsun öğrendikleriniz yeter.Celestion v30 made in uk,:ROFLMAO:a bide güzel terlik modelleri var öğrendiğiniz, blues forever.
Edit:ROFLMAO:Diyar Pala)

O zaman neden kullanmıyorsun Kemper?

Ben mi? Ben şu an ampli kullanmıyorum.

Mesa Boogie Mark IV aldım, kullandım bir süre. Yurtdışına taşıyamayacağım için de sattım.

Şu an Almanya'da okuyorum, küçük bir odada çalışma amplisiyle takılıyorum. 7-8 aydan önce lambalı ampli almayı da düşünmüyorum bu yüzden. Sesini açacak ya da koyacak yer yok. Ama alırsam, alacağım tüm amplileri Kemper'la karşılaştırarak alacağım.

Ama yine Mark IV ya da Mark V alırım gibime geliyor. Benim en sevdiğim cihaz o.

Konu manasız yerlere gitmiş de müsaadenizle ben de iki kelam etmek istiyorum.
Şimdi elimden Lonestar Classic (sanırım bu senin amplindi Ertunç), Expres 5:25+, Mark V Mini geçti. Hali hazırda Mark V ve RA-100 var. Özellikle RA-100'ü çok beğenerek ve isteyerek aldım, Mark V'i ise indirimde görünce gaza geldim acımadım. İkisini de provalara ve konserlere götürdüm. Bu prova ve konserlere kocaman pedal çantamı ve gitarları mı da taşıdım.

Sonra dank etti. Bu yaştan sonra zor öyle sağa sola 30-40 kiloluk aletleri tek başına taşımak. Bir de doğru dürüst mikser masasını kontrol edemeyen adamlarla amplinin sesini, midlerini tartışıyoruz konserden 5 dakika önce. Kafa çalışır durumdayken havaya kaldırıp yer değiştirmeye çalışan adam gördüm. O sebepten aldım Kemper'i rahat ettim. Aradığım tonlar içinde var ve ayrıca pedallardan sadece wahı yanımda taşıyorum her yere. Evde bile akşam 10'da açıp çalabiliyorum. Vaktim ve enerjim olursa RA-100'ü alıp bir stüdyoda profilini çıkartmak istiyorum, böylece aklımda ton sürekli yanımda olacak.

Amplide mikrofonlanan ton ile Kemper'den gelen ton neredeyse aynı. Evde test ettim ve şahit oldum. Şu anda elimde 700 amplinin kaydı var. Bir ampliye ortalama 2.000 USD desek, 1.400.000 USD tutarında ampliyi, gerçeğine yakın bir şekilde deneyebiliyorum. Beğendiğim profilleri seçip diğerlerini eleyebiliyorum.

Ciddi projelere ve alanlara ampli götürür müyüm? Evet götürürüm. Ama iki saatlik provalara, bir saatlik konserlere alır giderim Kemper'i.

Konunun adı seyahat için amfi tavsiyesi olsaydı, imzamı atardım, ona kalsa ben de bazen sahnede nova system kullanıyorum, ama nova system müthiş diyemem, heryere goturulmeyeceğine katılıyorum,ama ses kalitesinde iş değişir, roadiesizlik kader değildir.

Son düzenleme:
Konu manasız yerlere gitmiş de müsaadenizle ben de iki kelam etmek istiyorum.
Şimdi elimden Lonestar Classic (sanırım bu senin amplindi Ertunç), Expres 5:25+, Mark V Mini geçti. Hali hazırda Mark V ve RA-100 var. Özellikle RA-100'ü çok beğenerek ve isteyerek aldım, Mark V'i ise indirimde görünce gaza geldim acımadım. İkisini de provalara ve konserlere götürdüm. Bu prova ve konserlere kocaman pedal çantamı ve gitarları mı da taşıdım.

Sonra dank etti. Bu yaştan sonra zor öyle sağa sola 30-40 kiloluk aletleri tek başına taşımak. Bir de doğru dürüst mikser masasını kontrol edemeyen adamlarla amplinin sesini, midlerini tartışıyoruz konserden 5 dakika önce. Kafa çalışır durumdayken havaya kaldırıp yer değiştirmeye çalışan adam gördüm. O sebepten aldım Kemper'i rahat ettim. Aradığım tonlar içinde var ve ayrıca pedallardan sadece wahı yanımda taşıyorum her yere. Evde bile akşam 10'da açıp çalabiliyorum. Vaktim ve enerjim olursa RA-100'ü alıp bir stüdyoda profilini çıkartmak istiyorum, böylece aklımda ton sürekli yanımda olacak.

Amplide mikrofonlanan ton ile Kemper'den gelen ton neredeyse aynı. Evde test ettim ve şahit oldum. Şu anda elimde 700 amplinin kaydı var. Bir ampliye ortalama 2.000 USD desek, 1.400.000 USD tutarında ampliyi, gerçeğine yakın bir şekilde deneyebiliyorum. Beğendiğim profilleri seçip diğerlerini eleyebiliyorum.

Ciddi projelere ve alanlara ampli götürür müyüm? Evet götürürüm. Ama iki saatlik provalara, bir saatlik konserlere alır giderim Kemper'i.
Sadece amfi kısmına cevap vereyim Emre mesa amfiyi takastan mecbur almıştım satarım diye öylede oldu srv müziğe bırakmıştım yoksa ofiste öylece durdu biraz.

Geri