Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

haklısın çok bi efekte de ihtiyacım yok, THR 30 veya 10 alacağım. 30un ses kalitesi veya başka bi özellik ekstrası yoksa 10 tercih ederim

forumda başlıkları karıştır, Arama yap... mesela Arama yapınca tanıdık biri sayfalarca anlatmış THR'ı

Biraz daha fazla efekt vs olsun dersen benzer amfi olarak Cube Dual LX var.
Bende şu anda dediğim gibi THR ve Cube Dual masamda vaktimin %90'ını bu ikisiyle geçiriyorum... biraz da Mooer P2. Hatta Mooer'in ses çıkışını da yine THR aux'tan alıyorum çünkü ayn zamanda audio hoparlörü THR.
Yani xxx al yyy al diye demiyorum ama bakış açını geniş tut, htiyaca göre amfi al. Efekt de olsun, looper da olsun, XLR da olsun, cab out da olsun sonu yok... çoğu cihazı kullanmadığımız özellikleri için Pazarlama gazına gelerek alıyoruz.
Elimden geçmeyen solid state ve modelleme amfisi yok gibi, prosesör desen piyasada bildiğin neredeyse herşeyin 3/4'ünü bizzat kullandım... pedal tarihim 100'ün çok üzerindedir. App'ler, DAW'lar, plug-in'ler... sonuçta THR ve Cube Dual ile mutluyum :)
Hocam THR ve Cube Dual arasından hangisini tercih edersiniz hemen hemen aynı özellikteler mi?

"aynı" çok genel bir kavram ama değiller... farkları benzerliklerinden fazla
ama ikisi de çok iyi amfiler kendi kategorileri içinde ... bunun altını çiziyorum ki sonra biri gidip yaa abi arkadaşın Katana'sı ile karşılaştırdım çok bıdık kaldı... dediğim gibi her amaca uygun farklı cihazlar var, TEK çözüm yok
dediğim gibi şu an masamda ikisi yanyana ve eşit miktarda çalıyorum... kalan ekipman (amfi, prosesör) ya kutusunda, ya dolapta ya da yerinde ama açmayalı aylar oldu
Katana Air EX de bu kafada bir amfi ve eski versiyonuna göre de çok daha iyi bir model

"aynı" çok genel bir kavram ama değiller... farkları benzerliklerinden fazla
ama ikisi de çok iyi amfiler kendi kategorileri içinde ... bunun altını çiziyorum ki sonra biri gidip yaa abi arkadaşın Katana'sı ile karşılaştırdım çok bıdık kaldı... dediğim gibi her amaca uygun farklı cihazlar var, TEK çözüm yok
dediğim gibi şu an masamda ikisi yanyana ve eşit miktarda çalıyorum... kalan ekipman (amfi, prosesör) ya kutusunda, ya dolapta ya da yerinde ama açmayalı aylar oldu
Katana Air EX de bu kafada bir amfi ve eski versiyonuna göre de çok daha iyi bir model
Hi-gain lead tonu için hangisi daha iyidir?

hi-gain lead tonunu "iyi" yapan kriterleri belirlemek lazım.... iki amfinin de bence oldukça iyi tonları var biraz kurcalama ile ama "iyi" de göreceli... sonuçta masaüstü amfiler bunlar az iyi ile çok iyi arasında dev bir mesafe yok
öte yandan artık bulmak çok zor ama hi-gain işler için eski nesil THR-X olan model inanılmaz bir alet

hi-gain lead tonunu "iyi" yapan kriterleri belirlemek lazım.... iki amfinin de bence oldukça iyi tonları var biraz kurcalama ile ama "iyi" de göreceli... sonuçta masaüstü amfiler bunlar az iyi ile çok iyi arasında dev bir mesafe yok
öte yandan artık bulmak çok zor ama hi-gain işler için eski nesil THR-X olan model inanılmaz bir alet
O zaman şöyle sorayım: hi-gain ton gerektiren şarkılar çalarken elin daha çok hangi amfiye gidiyor?

Özmetaloğlu Nakliyat bendeniz, hayatımda Clean olarak Akdeniz Akşamları bile çalamam.
Bu "el gitmesi" önşartıyla açıkçası Cube ve THR bence kafa kafaya, elbette preset yazmak mümkün ama kutudan çıktığı haliyle bile bence kafa kafaya.
Issız adaya düşeceksin mutlaka birini seç, yıllarca başka amfi görmeyeceksin diye boğazımı sıkarsan daha çok geçmişimiz var diye maziye saygı THR derim ama Cube Dual ile de her zaman mutlu olurum.

Özmetaloğlu Nakliyat bendeniz, hayatımda Clean olarak Akdeniz Akşamları bile çalamam.
Bu "el gitmesi" önşartıyla açıkçası Cube ve THR bence kafa kafaya, elbette preset yazmak mümkün ama kutudan çıktığı haliyle bile bence kafa kafaya.
Issız adaya düşeceksin mutlaka birini seç, yıllarca başka amfi görmeyeceksin diye boğazımı sıkarsan daha çok geçmişimiz var diye maziye saygı THR derim ama Cube Dual ile de her zaman mutlu olurum.
Sanki biraz daha yatırım yapıp Boss Katana Head almak daha iyi olabilir gibi geliyor, fx loop da var, eldeki pedallarla kullanmak için.

Geri