motif ten 300dolara rode-nt1 aldım nasıl sizce fiyatı?ve ...

Geçen hafta istanbul'da idim ve motif'e rode nt1-a modelini almaya gittim ancak, ellerinde düz nt1 modeli vardı bende ona bakmak istedim getirdiler kutusu filan eski durmasına karşın mikrofonda sıfır gibi degildi fiyatını sordum ve gittim ertesi gün düşündüm acaba cillop gibi luna mı alsam yoksa eski görünümlü rode u mu alsma diye, nitekim rode, rode dur diyerek gittim ve aldım ayrıca alacagım gün yani ertesi gün fiyatı tekrar sordugumda 350 dolar oldu niye ve nasıl belli degil 300dediniz dedim hiç problemsiz 300e bıraktılar ufak bir not olarak ben nt1-a modelini aradığım için aslında onun da fiyatını sordum şuanda elimizde yok ama getirtiriz dediler fiyat olarakta 500dolar dediler..şuanda seskatı bekliyorum kısmetse m-box'ım gelirse size bir düz kayıt alıp dinletmek istiyorum çünkü oradada söyledim bu mikrofonlar hassas hava degişiminden rutubetten etkileniyor ki rode nt1 eski modeli ayrıca mikrofondaki çiziklerin benim gibi gelip test edenlerden kaynaklandıgı söylendi inandım ve aldım ancak ses kalitesi konusunu siz büyüklerimden bekliyorum o sebeple kaydedip buraya koyacağım...orda denedim ve sesine hayran kaldım ayrıca başka rode satan yer olmadığı için elim muhtaçtı ancak mikrofon yıpranmış ve sorunlu dahi olsa ben onu anlayamazdım zaten sadece calışıp çalışmadığını gördüm...düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...
Eger mesajımda forum kurallarına aykırı birşey varsa lütfen sadece o kısmı silebilirseniz sevinirim.
Küçük ve son bir not eklemek istiyorum, gitmişken Compel'e de ugradım ve cok memnun kaldım cok saygılılar.böyle işte, eger mikrofon saglam çıkarsa motiftende alışveriş edecegim ama aksi takdirde bir daha oraya ugramak istemiyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kısacası şuan için hiçbir firmayı kötülemiyorum.Motifteki 1,2 kişinin davranışı çok samimi idi ancak bu davranışın doğruluğunu ancak mikrofonun testinden sonra veya allah korusun herhangi bir garanti durumu olursa ozaman nekadar ilgilendiklerini gördügümde anlayabileceğim..Tabi şuanki ilk duam mikrofonun saglamlıgı yönünde..Sağlamsaki öyle zannediyorum hayallerim gerçek olucak :)
Birde m-box ım gelsin sonra demolarımı da koyacagım kısmetse buraya :)
unutmadan 300dolar nasıl fiyat?

Ohah! 500 dolar mı? Allah'tan korksunlar, Amerika'da 200 dolar, burada 130 sterlin o meret yahu. Ulan kafam bozuluyor, buradan alıp bütün forum ahalisinden isteyenlere cihaz göndereceğim, bekleyin. Ciddi söylüyorum, zaten yetkili satıcılık anlaşmam da var buradaki distribütörlerle, bu foruma özel alıp isteyenlere buradan göndereceğim neye ihtiyaçları varsa.

Böyle ticaret mi olur yahu?? Sistemi bir an önce kurmazsam da ne olayım... Yazık şu milletin çektiği nedir yahu. :x

Abi evet kesinlikle böyle birşeye ihtiyaç var.
Netekim benim NT1-a alabilmek için yurtdışında yalvarmadığım dostum kalmadı aylardır...

Burada tuttuklarını ...................

Turkiyede muzisyenin kaderi bu. Adamlar kullanilmis mal satmakla kalmiyor bir de o mal icin bile fahis fiyat cekiyor 300-500 diye. Ayni paraya Nefan'dan Shure KSM27 alirdin kutusunda 0 vaziyette. 1-2 firma disinda geri kalanlari at cope , hala tunel mantigiyla, bir ucan bir de kacan kurtulur mantigiyla calisiyorlar

Bu arkadaşların muhtemelen "nasılsa kimse çakmaz" mantığıyla yaptıkları şu hareketin, burada yüzlerce potansiyel müşterilerini tiksindirdiğinden haberi var mı acaba?

Bunun olabileceğini tahmin edemiyorlar mı acaba?

Yurtdışında internetten satış yapan bir mağaza bile, çıkacak olası bir lafın işlerini altüst edebileceği korkusu ile son derece özenli hareket ederken, buradaki bu vurdumduymazlığı anlamak mümkün değil...

evet ya mahcem yap bişeyler olmaz böle şey ben rode nt1a 'yı almanya'dan 199 euro ya buldum ama sağolsun arkadaşlar gelemedi bi türlü bu ne yaaa biz türkiyede yaşıyoruz diye yapılmazki ama ayıp ya...mahcem kardeş 1 adet rode nt1a,referans monütörü,1 adet pre amp ve el+kafa tipi kaliteli telsiz mikrofon istiyorum,bu almak istediklerimi buralardan alırsam biterim :)

Yurtdisinda internetten satis yapan magaza tekel zihniyetiyle degil cok kanli bir rekabet ortaminda musteri memnuniyeti ve fiyat politikalarinin anahtar konumunu bilerek hareket ediyor. Bu bakimdan TRdeki vurdumduymazlik normal(!).

Su memlekete Piens gibi devasa olusumlarin kuruldugunu ve tunel baronlarinin cokusunu gormeye omur kafi gelir mi acaba :?

Merak etmeyin, bu hafta bu işin üzerine eğileceğim ve en kısa sürede bunu yapacağım. Önce bir fiyat listelerini inceleyip neyi kaça alabiliyorum, kargo vesair masraflar neler, işin muhasebesi filan bir bakmam lazım.

Abi kurtar beni, bu aletlerin fiyatlarından yanlarına yaklaşamıyorum. Elektro gitarda 4 tel kaldı, halimi görseniz para atarsınız bilgisayardaki programlarla kendimi tatmin etmeye çalışıyorum. Zaten ne alacağına karar vermek tam intihar sebebi YARDIIIM EDİİİİİİNNNN :x :) :? :D

Burada bir noktayı açıklığa kavuşturalım: Ben gitarınıza takmanız için bedava tel göndermeyeceğim, onu baştan söyleyeyim. Ben sadece istediğiniz cihazları dünya fiyatlarından alabilmenize aracı olacağım, ki buna gitar telleriniz de dahil. Ayrıca herşey de kitabına uygun olacak, aksi halde buradaki vergi dairesi beni yer.

Bana ihtiyaçlarınız ile ilgili email atın, bir liste yapıp neyi kaça temin edebiliyorum ona bakayım. Bir üründen bir tane alırsam fiyatı farklı, beş tane alırsam fiyatı farklı oluyor.

Mahcem sen birtanesin, sana okadar saygı duyuyorum ki.Umarım daha çok yaşar işlerinde çok ilerlersin ve bizede yardımların paylaştığın sonsuz bilgilerinin sonu hiç gelmez.Mikrofon konusuna gelince luna almak yerine rodent1 ı alarak umarım hata yapmamışımdır?Orada kendi kendime nt1-a modeli olmasada olur Mahcem bile bunu kullanıyor benden bukadar ileri olmasına karşın diyerek ve sizlerin övdüğünüz bir mikrofon olarak iki cesurluktan yani luna yı hiç bilmeden atılmak veya kullanılmış olma riskli rode u almak gibi iki ucu ..klu değnekten rode'u seçtim.umarım sorun çıkmaz.Neyse, sizleri çok seviyorum, bu forumu da çok seviyorum umarım hiç bozulmaz.Sağol desteklerin için.

Unutmadan burada popfilter için 50euro fiyat verdiler ve Compel dede 60euro.Eğer forumdan birkaç kişiye parça göndericek olursan benim rode nt1'a uygun bir mikrofon ayağına ve popfilter a ihtiyacım var aksi ahalde burada 100küsür milyon sadece filtreye vericem :( annem de floridada acaba ondan mı istesem?
Birde küçük not bx5 lerin sesini pek beyenmedim ancak genelec'in en kucuk modeli olan 1029a idi sanırım hasta oldum müthiş bir ses kalitesi ancak fiyat 1.4milyar..bunların dışında 400-450 milyona bulabişleceğim tr,den yurt dışından alabilecegim bir monitör varmı önereceginiz?olmadı Sony mdr700 mü ne öyle bir kulaklık var gidip onu alacagım son ihtimal olarak çünkü m-box ile protools filan gelecegi için yaptıklarımı gerçek studyolaa taşıyabilecegimi düşünüyorum sadece mixing vs kısımları studyoya kalsın istiyorum.Yani kulaklık dahi olsa studyoya gittigimde seste buyuk fark olmamasını arzu ediyorum..hem notebook alabilirsem ileride sokakta oturup takıp kullaklıgımı m-box ım la yaparım bestelerimi mumkunmu böyle birşey? Bu sony kulaklıgıda m-box ın katalogunda gördüm ordan çıktı meydana :)

ZEOS demiş ki:
Mikrofon konusuna gelince luna almak yerine rodent1 ı alarak umarım hata yapmamışımdır?

Iyi yapmissin, gecenlerde Luna'yi deneme firsatim oldu bence Rode NT daha iyi (ben de NT-1A kullaniyorum). 1 ile 1A arasindaki fark seni uzmesin, bildigim kadariyla ayni kapsulu kullaniyorlar yalnizca 1A'nin gurultu seviyesi daha dusuk. Eger satarken soyledikleri gibi mikrofonun uzerindeki cizikler yalnizca birileri denerken olduysa ve alet zedelenmediyse 1 de isini gorur.

Pop filter icin 50 euro harcama. Kendine pop filter yapabilirsin, bu forumda biryerlerde anlatilmis olmasi lazim, eger bulamazsan sor anlatiriz.

Monitorler icin Genelec'lerin sesini begendiysen Rockit serisine bir goz at, bizimkiler gibi ev studyolari icin gelistirilmis bir seri, sesi gayet ayrintili ve fiyati uygun (Turkiye'de ne kadara gelir bilemem tabi, olmazsa Mahcem'den istersin ama bunlar agir aletler epey posta masrafi olur ;) ).

Rica ederim Zeos, ne demek, o sıkıntıları ben çok çektim. Yıllarca dışarıya gidip gelecek adam yolu gözledim bir pedal getirtebilmek için. Kavun karpuzla efekt pedalını birbirinden ayırt edemeyen insanlara ne paralar verdik Yüksekkaldırım'da orada burada. Gördüğüm o ki hâlâ mantıkta bir değişme yok. Biz yolumuzu değiştiririz o zaman.

Şu anda FedEx ile görüşmekteyim, nasıl yapar da alıcıyı (sizleri) gümrüklerde süründürmeden sizin adınıza gümrük işlerini halleder ve kapıya teslimat yaparız onu sabitlemeye çalışıyorum. Eğer onu yapabilirsek -ki bildiğim kadarı ile mümkün, aldığınız ürünleri doğrudan kapıya teslim yaptıracağım. Yalnız bana almak niyetinde olduğunuz ürünlerin bir listesini gönderin ki fiyat alıp maliyet hesabı yapabileyim.

Ayrıca şu an temin edebildiğim ürünlerin tam listesini de bugün yarın bildireceğim.

Cok teşekkür ederim Mahcem native instruments la ilgili biraz daha bilgim oldugunda bildirecegim sana,bende anca topluyorum işte ekipmanı bana ayrıca nt1 için mikrofon ayağı, pop filter, ve daha henuz cıkarmadım ama bakıyorum bazı seyler de lazım tabi sana tam kesinleşmeden bildiremiyorum şuanda..Eğer nt1 da problem çıkmazsa ve haftaya kısmetse m-box'ım da gelirse elimde kalan para ile neler yapabileceğime bakacagım.Bu konu daha önceden gündeme gelebilseydi keşke en azından nt1-a almak isterdim senden.Neyse, bakalım.Bu ni soft. çok dikkatimi çekmiş bulunuyor, linkin' park'ın parçalarındaki sesleri çok beyendim çünkü.
Haydi görüşmek üzere.

mahcem abi bizim ihtiyaçlarımızı belitmemizin yanında sen getirtebilecegin ürünlerin fiat listesini ekleyebilsen bence cok güzel olur.ayrıca bu tarz bir iyilik yaptıgın için tesekkürler.

Geri