Korku Filmleri

japon korku filmleri gerçeği yansıtıyor. yani televizyondan çıkan kızdan bahsetmiyorum, insanların yüzüne baktığınızda normal hayatta nasıl korkulursa aynı ifadeyi alabiliyosunuz. Amerika korkularında bu yok. Suratta korku korku ifadesinden çok aldığı paranın mutluluğuyla rol kesme ifadesi var amerikalılarda :)

Bence tam tersi. Japon dramasında mimikler müthiş kontrollüdür, minimal kıpırdanış barındırır; korku ve heyecan gibi duyguları bizim genel olarak alışkın olduğumuz biçimlerin dışında verirler. Ve bu da sinemasına, actingine büyük ölçüde yansır. Sinema açısından
amerikalılara baktığında ise basit, sıradan, hayata yakın, tanıdık gelen onların oyunculuğudur. Çünkü; Japonlarla kıyasladığında şehvet, aç gözlülük, yeme- içme, kan ile doğal olarak daha ilgilidirler.

şeytan çarpması..veya emily rose un hikayesi şeklinde de geçer.bu film benim dünya üstünde tek korkunç sayabileceğim filmdir(halkaya karşı artık bünye sahibi olduk).bu filmden etkilenmek biraz da kişinin kendi iç dünyasıyla,yaşadıkları,hissettikleri veya inançlarıya da alakalıdır.ama şeytana inanmayan biri olarak ben bile son derece rahatsız oldum diyebilirim.bunun dışında korku filmlerinde müzik unsurunu veya ses efektlerini çıkardıktan sonra geriye hiçbir zaman pek birşey kalmaz..psikolojik gerilim dururken bence el sürülmemelidir pek bir amaca hizmet etmiyor bence.
özellikle japonların korku fimleri bana her zaman sıkıcı ve komik geliyor burdaki birçokinsanın düşüncesinin aksine.yani izlerken korkan olduğunu pek sanmıyorum.

Bilen var mı?
Vcd’de bir film izlemiştim. 19. yy’de, bir grup cowboyun (5 erkek ve içlerinden birinin manitası hatun) banka soygununun ardından, ıssız bir yerdeki eve gizlenişi ile başlıyordu. Lanetli bir evdi; çünkü bir babanın, çocuklarına kara büyü öğrettiğini düşündüğü hizmetçileri öldürüşü ve ailecenek lanetlenişleri söz konusuydu. Eve giren herkes bu lanetten nasibini alıp, tüğsüz deve kuşu/ alien karışımı bir yaratığa dönüyor. Oyunculuk iyiydi, efektler başarılıydı, korkuncu saçma değildi, iyi bir filmdi. Adını hatırlayan var mı? Arşive ekleyeceğim.

pel_34 demiş ki:
japon korku filmleri gerçeği yansıtıyor. yani televizyondan çıkan kızdan bahsetmiyorum, insanların yüzüne baktığınızda normal hayatta nasıl korkulursa aynı ifadeyi alabiliyosunuz. Amerika korkularında bu yok. Suratta korku korku ifadesinden çok aldığı paranın mutluluğuyla rol kesme ifadesi var amerikalılarda :)

zaten japon korku filmlerine hollywood eli değmeye görsün. aşırı dejenerasyona uğradığını iliklerimize kadar hissediyoruz. bunun en büyük örneklerini halka 1-2 ve karanlık sular filmlerinde görüyoruz. her iki filminde japon versiyonlarını hollywood versiyonlarına değişmem.

Halloween serisi ve testere I-II guzeldi benim için.Ama testere II için cok da iyi diyemicem gerilim yapcas surpriz cıkarcaz diye sacmalamıslar.Ama birincisi insana izledikten sora bi sıkıntı veriyodu içi filan darlkanıo insanin :D

coraline demiş ki:
Bilen var mı?
Vcd’de bir film izlemiştim. 19. yy’de, bir grup cowboyun (5 erkek ve içlerinden birinin manitası hatun) banka soygununun ardından, ıssız bir yerdeki eve gizlenişi ile başlıyordu. Lanetli bir evdi; çünkü bir babanın, çocuklarına kara büyü öğrettiğini düşündüğü hizmetçileri öldürüşü ve ailecenek lanetlenişleri söz konusuydu. Eve giren herkes bu lanetten nasibini alıp, tüğsüz deve kuşu/ alien karışımı bir yaratığa dönüyor. Oyunculuk iyiydi, efektler başarılıydı, korkuncu saçma değildi, iyi bir filmdi. Adını hatırlayan var mı? Arşive ekleyeceğim.

var mı??

coraline demiş ki:
Bilen var mı?

kopya dvd de izledim altyazı çeviri çok kötüydü o yuzden filmden bi bk anlamadım. sıradan basit bi filmdi. sonu şaşırtıcıydı ama. isminide hatırlayamadım. yardımcı olamadım ama biliyorum bak hiç yoktan iidr :LOL:

koreliler bu işi iyi biliyo bence.ben kolay kolay korku filmi beğenmem ama shutter'ı izleyince diyecek tek kelime bulamadım.hatta öyle ki korkudan nutkum tutuldu :roll: 4 kişi izlememize rağmen yerimden sıçradığım sahneler oldu :oops: hala düşününce tüylerim diken diken olur.mesela şimdi :( hıı bi de garez'i tek başıma izlemeye çalıştım filmin ortasında kendimi ev arkadaşıma "lütfen eve dön" diye yalvarırken buldum :oops: aha bi ses duydum sanki................

:D
texas katilini izledim biraz evvel..korkunç değil sadece sinir bozucu bir film..sapık katillerden korkan varsa izlesin..asıl sinir bozucu kısmıda gerçekten yaşanmış olması..
güzel korku filmi olaraktan ayrıca rose red konağı nı beğenmiştim ben..stephen kıng sevgimden de kaynaklı olabilir tabiikaranlık suların japon versiyonu güzeldi..halkanın 1. si hakikaten çok güzeldi..the others ta cult bir korku filmi bence..şimdilik aklıma bu kadar gelio..:p

silmarillion demiş ki:
:D
texas katilini izledim biraz evvel..korkunç değil sadece sinir bozucu bir film..sapık katillerden korkan varsa izlesin..asıl sinir bozucu kısmıda gerçekten yaşanmış olması..
güzel korku filmi olaraktan ayrıca rose red konağı nı beğenmiştim ben..stephen kıng sevgimden de kaynaklı olabilir tabiikaranlık suların japon versiyonu güzeldi..halkanın 1. si hakikaten çok güzeldi..the others ta cult bir korku filmi bence..şimdilik aklıma bu kadar gelio..:p
aaa bak doğru ben halkayla diğerlerini unutmusum iyi hatırlattın.özellikle halkada tamaranın televizyonun içinden cıktığı sahnede aklım çıkmıştı benim :roll: the others da cok iyi bir gerilim ve korku filmi haklısın ama ben filmin sonunu gördüğümde korkmaktan cok nichole kidman'a acımıstım simdi canlandırdığı karakterin adını hatırlayamadım da.... :oops:

hayret nasıl hatırlayamadın :D sen unutmazdın normalde kuzum ama ?
bu arada kore filmleri de süper ben de o noktaya katılıyorum yaa adamlar işi biliyorlar zaten acayip gelişti son yıllarda o civarlarda sinema sektörü..gerçi üstad sensin sen daha iyi bilirsin :p

korku filmlerini izlemeyi ve izlettirmeyi severim ama bir kaç arkadaş yan yana gelince korku filmleri adeta komedi filmlerine dönüşüyor... :LOL: bizim açımızdan tabi...

Bir film vardı hatırlayan var mıdır bilmem...çocukla sevgilisi motor kazası geçiriyor sonra sevgilisi ağaca çarpıp ölüyor..elemanda onu alıp babasının laboratuarına götürüyor..orda böyle insan üzerinde deneyler falan yapılıyor..sonra kız belli bir süre sonra hayata dönüyor fakat bu noktadan sonra çevresindeki insanlara saldırıp onları ısırmaya hatta öldürüp yemeğe başlıyordu..sonlara doğru kız iyice çığrından çıkıyor heryerine iğneler zincirler falan sokmaya başlıyordu..güzel bir filmdi ama ismini hatırlayamadım...tam korku değildi fakat etkileyici sahneleri vardı...
ayrıca eskiden cuma günleri falan geceleri mutlaka korku filmi verirlerdi şimdi neden vermiyorlar acaba?..

dasboot demiş ki:
"O" diye bir film vardı, mükemmeldi izlerken bir hayli tırsmıştım. Bir de şu Lovecraft'ın kitaplarından bir film yapsalar olmaz mı?

Bir ton filmi yapıldı ustanın ama bir tekini bile ne cd dükkanlarında ne p2p lerde ne de başka bi yerde bulabildim. Filmleri genelde kısa metrajlı oluyor galiba. Zira öykülerinde tasvirler, düşlerin açıklanması çok vs. çok fazla yer kaplıyor ve filmde kullanılacak olan olaylara pek yer kalmıyor(gibi..).
Yalnız Call Of Ctulhu'yu taban alan yeni bir bilgisayar oyunu çıktı. Lovecraftı seviyorsan (bilgisayar oyunlarından da nefret etmiyorsan) hoşuna gidecektir. Hatta ben, bir kasanın açılması için doğum günü tarihine saklı bir şifre kullanılıyor, orada takılmıştım; bulmacayı çözersen bana da anlatırsın, oyuna devam edebilirim ;)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri