Korku Filmleri

)korkular kişiye özeldir aslında..doğaüstü olaylara inanmak en azından olabilme ihtimali vermek ve tabi ki hayalgücünün olması gerekir..bu iki özellik biraraya geldiği zaman korku filmlerini takip eder ve izlediklerinizden etkilenirsiniz..bu sebeple korku filmi müptelaları cok fazla sayıda değil...ya da benim cevremde cok yok...bilemiyorum! ama benim gibi hiç yoktan fanteziler kurup kendinizi korkutabiliyorsanız sizde bendensiniz...önerebileceğim bi film yok cünkü bi filmi beğenmekte moda bağlı birazda tabiki kültler var örn:a nightmare on elm street serisi kötü ruh vs.. japon filmleri senaryo bakımından oldukça yaratıcı ama oyunculuk ve efektler bakımından berbat falan filan.....(cok konustum :oops: )

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

belki konuyla alakasız ama ben küçükken gul yabani filminden çok tırsardım..gul yabani sahnesinde koltuğun arkasına geçerdim..sahne geçince aynı hızla gülmeye devam...:D

aslında ben korku filmlerden korkmam yani ne biliyim hiç adam gibi korktugum olmadı şimdiye kadar tabi çok korku filmi izlemeninde çok alakası var ya adam gibi korkmak istiyorum ama yokki ... genelde ben gülüyorum tabi en son gittiğimde şeytan çarpmasında arkadaşımın bagırması sebebiyle biras zıpladım:p ama komik oluyo daha çok korkutmak için gülünç olaylar oluyo ama bilen varsa şöyle sağlam bi korku filmi bana tavsiye etsin ...:))

ben korku filmlerinde korkmam ama başka şeyler ararım artık...o yönden japon korku filmlerini seviyorum,bütün korku filmleri birbirine benziyo ama japonlarınki daha farklı o yüzden...en son "hayalet dünya" diye bi japon korku filmi izledim yine korkmadım ama çok beğendim yani tavsiye edebilirim...

ben korku flimlerinden değil de korku flimi izlerken kardeşimin yanımda olmasından korkuyorum..:D daha orta fol yok yumurta yok çılık çılık üstüne bi yanında oturuyorsan yandın direk kucağına atlıyor ansızın flimden daha korkunç sahneler yaşanıyor sonra:D:D

Biz en son korku filmi olarak tabir edilen Sheitan'a gitmek gibi çok büyük bir hataya düştük. Korku filmiyle alaksı yoktu, başından sonuna kadar iğrençlik dolu bir filmdi sakın gitmeyin... :roll:

the omen'i yeni izledim film hakkında birçok olumsuz şey duymuştum ama iyi ki de kulak asmayıp filmi izlemişim gerçi film korkudan ziyade gerilim ama gerilim filmi diye bi başlık göremediğim için buraya yazıyorum kolay kolay beğenmem bu tarz filmleri fakat bu film gercekten güzeldi bence yay gibi gerildim valla :roll:

valla ben korku filimlerinde korkmuyorum en çok geriliyorum ya da gülüyorum. :LOL: ama korku filmi değildide gerilim di şu testere beni naya germişti.dün yine izledim yine gerdi :LOL: :eek:

ben 1. sini 2. sinden daha çok sevmiştim ikincisinde konuyu biraz zorlayıp abartmışlar guzelliği kaçmış (insanların birbirni dogramasının da ne guzelliği varsa artık :D )

bazı arkadaşlar korku filmi izlerken konumunun ve nerde nasıl bir psikolojiyle izlediğinin çok önemli olduğunu söylemiş.bana göre yanlış bi düşünce.çünkü sen bi korku filmini evde yalnız başına izlersen o film ne kadar aptalcada olsa korkarsın.çünkü tek başınasıdır ve kendini korkmaya şartlandırırmışsındır ama bence önemli olan yüz kişiyle birlikte izlediğin bi filmden korkmaktırve hiç geyik yapmamaktır,yapamamaktır.peki ben böyle bi film izledim mi hayır.ama izlemeyi isterdim.
korku hep yanıbaşınızda olsun. :LOL:

evet ya katılıyorum çok saçma bir filimde korkmuştum ben çünkü evde yanlız izlemiştim..odama gidemedim sonra :D ama böyle kalabalık izleyince başlıyorsun dalgaya film yalan oluyor :LOL:

İsmi bilmemne gençlik gibi bişey olan bi vampir filmi vardı korku-komedi tarzıydı izlediğim en iyi korku filmi oydu(en korkunç değil en iyi.Çok eğlenceli bi filmdi)...

Şu sıralar devamlı korku ya da gerilim filmleri seyrediyorum.en son identity ' yi seyrettim ve çok beğendim bi John Cusack hayranı olarak onun bütün filmerini beğenirim zaten.
gerçekten beni korkutan film ise "gerçek efsaneler 3".. tavsiye ederim..

Eski korku filmleri yok artık :),evil dead,exorcist,hellraiser,blair witch project daha var ama şuan aklıma gelmiyo,eğer korkmak istiyosanız alın bi playstation2 sonra silent hill 2-3-4ü oynayın açın seside baya yine korkmassanız bilemiycem artık :)filmide çıktı daha Türkiyeye gelmedi ama avrupada çıktı onuda bulabilirseniz izleyin..

bullet_for_my_valentine demiş ki:
Eski korku filmleri yok artık :),evil dead,exorcist,hellraiser,blair witch project daha var ama şuan aklıma gelmiyo,eğer korkmak istiyosanız alın bi playstation2 sonra silent hill 2-3-4ü oynayın açın seside baya yine korkmassanız bilemiycem artık :)filmide çıktı daha Türkiyeye gelmedi ama avrupada çıktı onuda bulabilirseniz izleyin..

evet haklısın eski filmler gibileri yapılamıyo artık...ki adamlar o filmleri ellerinde teknolojinin nimetleri olmadan yapmışlardı :roll: yoksa teknoloji kötü bişeymi yaa :roll:
eskilerden de ''evil dead1''i tek geçerim ve üstüne korku filmi izlemediğimi de belirtirim. 8O

bullet_for_my_valentine demiş ki:
s.h serileri güzel oyunlar ama işin psikolojik kısmını oyunda pek hissedemiyorsun.kapı çarpma sesleri ani yaratık çıkışları falan bayıyor kesin ama filminde bunlar daha iyi işlenebilir hele bide oyunlardaki senaryolara bağlı kalınırsa sağlam bi film çıkabilir ve derinden etkiler zannımca :p eski korku filmlerinde ise imkanlar daha az olduğu için o zamanın yönetmenleri,senaristleri mecburen daha yaratıcı olmak zorunda kalmışlar diye düşünmekteyim.bu sayede çok kral filmler çıkarmışlar.

son yıllarda sinemaya ne zaman korku filmi izlemeye gitsem hayal kırıklığı yaşıyorum.hep aynı numaralar..bir de nedense hollywood yapımı kaliteli filmler beni korkutmuyor,filmin rengi,havası,oyuncular beni korku filmi izliyormuşum gibi hissettirmiyor..hayatımda tek ürperdiğim film 1986 yapımı ken russel imzalı "gothic"tir.hayatımda izlediğim en hasta ruhlu şeydi..böö yapmadan insanı yerinden sıçratıyor,en önemlisi başından sonuna kadar huzursuz hissettiriyor ve rahatsız ediyor.izlemenizi öneririm.
ben bir de eski klasik vampir filmlerini çok severim,ama bulana kadar deli ediyor insanı..

yazıldı mı bilmiyorum ama en son izlediğim ayrıca beğendiğim bi korku gerilim filmi THE OTHERS dı.Nİcole kidman ın başrolde olduğu kaliteli bi yapım..konusu da gayet gerçekçiydi..kanın canavarların bulunmadığı gayet ürkütücü ,gerçekçi bi gerilim kısacası izlememiş olanlara tavsiye ederim..

Geri