Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

KOT ve TS9 ikilisi baya tatlı olmuştur. Reverb hakkındaki yorumlarını alabilir miyim?

Fiyat, performans olarak iyi bir yerde bence, uzerinde cok fazla reverb secenegi var ve sade, dogal olmasi gerektigi gibi reverbler, sounda gerektiginden fazla etki etmiyor. Ama ne tarz reverbleri tercih ettiginle de alakali sanirim, mesela Strymon tarzi efektli reverbler cok bana gore degil ama seveni de cok seviyor, kullaniyor.

Fiyat, performans olarak iyi bir yerde bence, uzerinde cok fazla reverb secenegi var ve sade, dogal olmasi gerektigi gibi reverbler, sounda gerektiginden fazla etki etmiyor. Ama ne tarz reverbleri tercih ettiginle de alakali sanirim, mesela Strymon tarzi efektli reverbler cok bana gore degil ama seveni de cok seviyor, kullaniyor.
teşekkürler hocam, bence de daha doğal efektler tercih edilesi... elbette hepsinin tadı ayrı...

üstüne eq, reverb + delay ve ns2 gelecek, bakalım sığdırmayı başarabilecekmiyim.
WP_20150607_13_47_23_Pro__highres.jpg

@bartuger wah pedalı true bypass olduktan sonra arada sırada ilk kez devreye girerken yüksek bir "pop !" sesi oluyor mu ? Ben de kendi cry baby mi true bypass yapmıştım kronik şekilde değil ancak arada sırada ilk basışta çıkıyor bu ses sonraki basışlarda yok ama. Bütün tb yapılmış wahlarda oluyo mu acaba merak ettim yakalamışken sorayım :)

@bartuger wah pedalı true bypass olduktan sonra arada sırada ilk kez devreye girerken yüksek bir "pop !" sesi oluyor mu ? Ben de kendi cry baby mi true bypass yapmıştım kronik şekilde değil ancak arada sırada ilk basışta çıkıyor bu ses sonraki basışlarda yok ama. Bütün tb yapılmış wahlarda oluyo mu acaba merak ettim yakalamışken sorayım :)
Açıkçası pop sesi olmuyor. Ama sanki ilk yapıldığında 1-2 provada duymuştum o tarz bir ses. Çok takılmamıştım çünkü parça içinde çalarken açınca çok belli olmuyordu. Sonraları hiç duymadım...

pedal kapalıyken fx input u ground a yönlendirince ve inputla ground arasına 1M-2.2M arası bir değer koyunca kalkar o pop. bazen de switch de yüklenme oluyor bir kaç kere açıp kapayınca o yük boşalıyor

Son durum bu şekilde:

18985750061_6280363135_c.jpg

Dunlop JC Wah>>Korg Polytuner>>Keeley 2 knob kompresör>>3Leaf Proton (envelope filter)>>Xotic EP booster>>Keeley Luna Drive>>Deviever Hyperion Fuzz>>Rockbox Baby Blues (ilk el yapımı olanlardan)>>Providence Stampede>>Retro Sonic Chorus>>Malekko Phaser>>TC Electronic Alter EgoX4>>Boss Tremolo (Keeley Mod)

Hepsi Pedaltrain PT3 üzerinde, güç beslemesini Voodoo Lab Pedal Power 4X4 ve ilave 3 tane adaptör ile yapıyorum.

Geri