Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

ae96999ca20c111de48f04281b3b0dc2.jpg

Fotodaki pedalların neredeyse hepsini bir dönem kullandım ve şu anki aktif kullandıklarımı düşününce de tercihlerimiz epey benziyormuş diyorum :)
Şu an güç kaynağım elimde olmadığından ötürü tam haliyle olmadı ama;

DSC_0041.jpg

(Buna 1. setup diyorum, boarddaki hali direk kayıt için pedallar içeriyor, efektli kayıt yapıp üzerine pc'den tekrar eq, comp, ve üstüne belki tekrar delay, reverb. vs eklemeyi pek sağlıklı bulmuyorum, o yüzden mümkün olduğunca kuru bir sinyalle göndermeye çalışıyorum sinyali amfiye/ses kartına. Canlı çalımlarda ise bir delay ya da reverb, tamamdır. Sağ üst kısım ms'in güç kaynağı için. Biraz büyük evet..)

DSC_0043.jpg

Eheh bu da 2. setup. Daha basit, daha sade gibi dursa da her şeyime yetiyor o ortadaki. Adaptör 10 uçlu ms, pek çok uç artmıştı ve tak çıkar olsun istemediğimden adaptörü de yapıştırayım, direk hazır halde olsun istedim. Ancak uçlar artınca, taşınması esnasında ortalıkta sallanmaları da hoş olmayacağından, evvelinden artan bazı velcrolar ile böyle bir yöntem buldum, zaten kullanmadığım alana yapıştırdım. Yarın bir gün bir pedal daha eklenecekse hemen kolayca çıkarılıp takılabilir :)

Fotodaki pedalların neredeyse hepsini bir dönem kullandım ve şu anki aktif kullandıklarımı düşününce de tercihlerimiz epey benziyormuş diyorum :)
Şu an güç kaynağım elimde olmadığından ötürü tam haliyle olmadı ama;

41319 eklentisini görüntüle

(Buna 1. setup diyorum, boarddaki hali direk kayıt için pedallar içeriyor, efektli kayıt yapıp üzerine pc'den tekrar eq, comp, ve üstüne belki tekrar delay, reverb. vs eklemeyi pek sağlıklı bulmuyorum, o yüzden mümkün olduğunca kuru bir sinyalle göndermeye çalışıyorum sinyali amfiye/ses kartına. Canlı çalımlarda ise bir delay ya da reverb, tamamdır. Sağ üst kısım ms'in güç kaynağı için. Biraz büyük evet..)

41320 eklentisini görüntüle

Eheh bu da 2. setup. Daha basit, daha sade gibi dursa da her şeyime yetiyor o ortadaki. Adaptör 10 uçlu ms, pek çok uç artmıştı ve tak çıkar olsun istemediğimden adaptörü de yapıştırayım, direk hazır halde olsun istedim. Ancak uçlar artınca, taşınması esnasında ortalıkta sallanmaları da hoş olmayacağından, evvelinden artan bazı velcrolar ile böyle bir yöntem buldum, zaten kullanmadığım alana yapıştırdım. Yarın bir gün bir pedal daha eklenecekse hemen kolayca çıkarılıp takılabilir :)
Mxr 10 band EQ clean boost için mi kullanıyorsun ?

Hayır, tamamen sinyali şekillendirmek için. Zaten Tubeman'in arkasında kalıyor.
Clean'leri biraz kırmak için Blues Player, drive boost(channel 2) için Vintage Overdrive.

Ha bazen Clean kanal üzerine Vintage Overdrive'ı ana drive olarak kullanıp biraz da Blues Player ile boostlayınca çok şahane bir tat oluyor.

Hayır, tamamen sinyali şekillendirmek için. Zaten Tubeman'in arkasında kalıyor.
Clean'leri biraz kırmak için Blues Player, drive boost(channel 2) için Vintage Overdrive.

Ha bazen Clean kanal üzerine Vintage Overdrive'ı ana drive olarak kullanıp biraz da Blues Player ile boostlayınca çok şahane bir tat oluyor.
Anladım. Benim tek sıkıntım compressör yerine daha iyi birsey alıcam mesela xotic sp comp ama uyum problemi yasarmiyim tek o konuda kafam birazcık karışık çünki tubeman her pedalla anlaşamıyor malesef

bende yeni tubeman aldım. gerçekten çok başarılı bir alet. resmen hayatımı güzelleştirdi.

Benimki epey eski göreceğiniz üzre. İlk sürümlerdendir herhalde :) Lambasının değişme vakti geldi sanırım. Ölüsü bile güzel o ayrı :D

Clean konusunda bayılıyorum kendilerine ben. Emg 81'lerden oluşan gitardan bile şu sound çıktıysa sebebi kendisidir :p Dyna Comp'u da unutmamak lazım tabi.

@scalloped
O Ground Pro nasıl çalışıyor? Pedalları birlikte açıp kapatma işine mi yarıyor? Bir kaç pedalın kombinasyonunu kayıt mı ediyor napıyor. Öyle bişeyse çok güzel bişey :D

Erdem Birgül 2015 New Set-up:
  • Mesa Boogie Mark V
  • Mesa Boogie Traditional Rectifier 4X12 Cabinets with Celestion Vintage 30 speakers
  • TC Electronic G-Major 2 Guitar Multi-Effects Processor
  • ISP Decimator ProRack Noise Reduction
  • Voodoo Lab GCX Guitar Audio Switcher
  • Mesa Boogie Grid Slammer
  • Mesa Boogie Tone Burst
  • Ibanez TS9DX Keeley Mod Flexi-4X2
  • MXR EVH Phase 90
  • Tc Elecronics Dreamscape JP Chorus
  • Carl Martin CompressorCarl Martin Pro Power
  • Voodoo Lab Ground Control Pro MIDI Footcontroller
  • ErnieBall 25 K Stereo Volume Pedal
  • Dunlop Cry Baby Jimi Hendrix 70 th Anniversary Tribute
  • Tc Electronics Polytune 2
  • Digitech Whammy DT
37977 eklentisini görüntüle 37975 eklentisini görüntüle 37978 eklentisini görüntüle 37979 eklentisini görüntüle
müthiş bir ekipman doğrusu.

Geri