Davul susturucu soru?

Arkadaşlar şunu sormak istiyorum. Ben karar verdim mesh head alıcam üst derinin yerine takıp zillerede bez takıcam fakat şu kesinki kick titreşimi bütün bateristlerin kabusu ben apartman dairesinde oturuyorum ama alt kat , üst kat ve yan daire boş. sadece platformsuz mesh head bana yeterli olurmu .

Bu Konudaki Yorumlarınızı Bekliyorum Teşekkür Ederim ..

Elektro davulun durumu farklı tabi.

Elektro davulda ses alt-üst kata gitmez,giden rezonans(titreşim diyebiliriz)tır.

Rezonansa yol açan da kick pedalının kick'e uyguladığı basınçtır.

Dolayısıyla hem pedalın hem de kick'in altına(hem ayaklarının hem de gövdenin),titreşimi sönümlendiren malzeme koymak lazım(strafor).

Ayrıca binanınız tünel kalıp yapılmış ise pedalın ayaklarını duvarlardan(perde beton duvarlardan) ve kolonlardan kaçırmanız lazım,çünkü beton içindeki demirler tüm bina boyunca devam etmektedir.

En ideali dış cephe duvarını kullanmaktır,çünkü dış duvarlar gaz betondan yapılır,ayrıca izolasyonla kaplıdır.

Selam

bulaşık sünger tutturun pad üstüne...
lastikle tutturun...
kick pedal vurduğunda zaten yumuşuyor...
ses ve titreşim azalıyor...
yanlız padin senslerini biraz artırın...
banada şikayet gelmişti...
hithat ın üzerine 2-3 kat camsil koydum çok birşey farketmedi aslında...
havlu önerenler var ama pek olmadı havluyla...

Kolay gelsin

sana tavsiyem kesinlikle meshet almandır.kimseyi rahatsız etmezsin.sonuçta boş bir rezonans olduğu için susturucular her şekilde ses veriyor dışarı.sadece belli başlı frekansları kesiyor.bu meshet'ler oldukça başarılı hiç ses vermez zira amacın sadece pratik yapmak ise.4c Müzik te var meshet

Geri