Game Of Thrones

Nasıl bulamıyorsunuz alt yazıları anlayamadım. Hemencecik çıkarıyor adamlar. Ayrıca hepiniz senelerdir müzik ve internet aleminin içinde olan, İngilizce kulağı sahibi adamlarsınız; kurtarın bünyenizi bu kolaycılıktan : ) Biraz uğraşsanız İngilizce alt yazıyla da her şeyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Ağır İskoç/İrlanda argosu yok sonuçta.

Ayrıca hiç bir şeyden korkmadım, fragmanlardan ve spoilerdan korktuğum kadar. Kitapları okumuş olsam bile bu böyle.

Dizi bir başlasın da alt yazı konusunda paslaşırız; unutmayın ki TORRENT OLMASA DAĞLARDA YAŞARDIK!

Nasıl bulamıyorsunuz alt yazıları anlayamadım. Hemencecik çıkarıyor adamlar. Ayrıca hepiniz senelerdir müzik ve internet aleminin içinde olan, İngilizce kulağı sahibi adamlarsınız; kurtarın bünyenizi bu kolaycılıktan : ) Biraz uğraşsanız İngilizce alt yazıyla da her şeyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Ağır İskoç/İrlanda argosu yok sonuçta.

Ayrıca hiç bir şeyden korkmadım, fragmanlardan ve spoilerdan korktuğum kadar. Kitapları okumuş olsam bile bu böyle.

Dizi bir başlasın da alt yazı konusunda paslaşırız; unutmayın ki TORRENT OLMASA DAĞLARDA YAŞARDIK!

Babam gibi konuştun :D Ciddi ciddi ne yapalım şu ingilizce mevzusunu tavsiyen var mı , az çok biliyorum ama şakır şakır değil.

Ulen ben sizi kardeşimden biliyorum; evde boğazına sarılacağım İngilizce konuşalım diye, sanki benim ihtiyacım var onun için uğraştım 6 ay, yok istemiyorum diyor; bir gün üniversitede İngilizce hocası ABD'ye öğrenci gönderimi olayından bahsetmiş, aynı gün bir geldi ki 45 dakika kesintisiz İngilizce konuştuk.

Yani işi düşünce, işiniz düşünce konuşuyorsunuz siz köftehorlar :D

Dostum bir kere dönem açısından avantajlısınız. İnternet ve medya sayesinde, olmasını tahmin edebileceğimizden çok daha fazla hayatımızın içinde bu dil. Teknoloji, müzik, sinema; her şey bu dil üzerine. O nedenle ulaşma sorunumuz yok, bunu bir kenara koyalım.

Benim sana haddimi aşmayarak en büyük iki tavsiyem şunlar olabilir:

1- Meraklı ol
2- Hata yapmaktan korkma

Çoğu kişi hata yapacağından korktuğu için konuşmuyor, yukarıda bahsettiğim kardeşim ve bu konuda bu şekil sohbet ettiğim bazı arkadaşlarım da dahil. Ben gitar çalamıyorum, sen bana bir şeyler göstermeye kalksan ve ben yapamasam, benimle dalga geçer misin? Böyle düşün. Karşına Marty Friedman'a rahmet okuturum iddiasıyla oturmuş biri değilim sonuçta.

HA GEREKİRSE OKUTURUZ AYRI!

Neyse cıvıtmayalım...

Ben halen daha bir filmi izliyorken İngilizce alt yazısını mutlaka yanında tutarım. Bildiğim bir kelimeyi farklı bir aksanda telaffuz etse bile adam, dönüp dönüp izlerim o sahneyi. Evet buna zaman lazım ama haftada 5 değil 2 film izle, bu şekilde izle. Kelimeleri hem görsel hem işitsel olarak aklına kazı; zaten sevdiğin bir aktivitenin (film/dizi/müzik) içinde geçtiği için daha kolay öğreneceksin.

Elinde cetvelle bekleyen hocadan mı öğrenirsin bir kelimeyi, yoksa esmer dilberin teki dizide söyleyince mi?

Haa bildiğimizi nasıl uygulamaya koyarız dersen... Abicim kimisi "konuşmak zorunda kalmadıkça" konuşmuyor. Yakın bir arkadaşım kendine bu teşhisi koydu ve kalktı Bristol'e gitti Türkler'den uzak durayım diye. 6 ay orada kaldı geldi... Biliyorum, Türkçe bildiğini bildiğin biriyle başka bir dilde konuşmak kolay bir şey değil ama deneyin, bir şey kaybetmezsiniz. Utanmayın, hata yapmaktan korkmayın. Ana dilimiz değil bu, konuşurken veya yazarken hata yapmamızdan daha doğal hiç bir şey olamaz.

Cem Yılmaz yeri geldi mi mesih gibi adam; bu konuda "alandan taksiye binen turist" örneği aklınızdan çıkmasın.

Çultanahmet

Allah allah bana hiç denk gelmedi, o yüzden ben de Crom gibi düşündüğümden öyle yazdım. Yani ben ne zaman baksam, 1-2 gün içinde Türkçe altyazılar hazırlanmış oluyor o sitede. Sanırım bize denk gelmemiş...

Ne bileyim Banshee gibi çok popüler olmayan bir dizinin alt yazıları bile çıkıyor hemencecik.

Benim yeni 3D gözlük altyazıları otomatik gösteriyor ayrıca. Siz kendi derdinize yanın.

İngilizce için: 9GAG

kardeşime bile ingilizce öğretti bu meret. Adamın ingilizcesi ilkokulda bile karneye bir düşerdi, gel olm ben öğreticem sana beraber çalışalım dediğimde ya abi siktir et modundaydı, şimdi ingilizce espri yapıyor köftehor...

Diyorum ya, bu ülkeye Netflix şart. Aylık, yıllık ücretleri var. Kesene göre paket alıyorsun, tonla dizi-filmi (filmden tam emin değilim) sorunsuz izliyorsun. Reklam yok, kanal logosu yok. Mis gibi.

Diyorum ya, bu ülkeye Netflix şart. Aylık, yıllık ücretleri var. Kesene göre paket alıyorsun, tonla dizi-filmi (filmden tam emin değilim) sorunsuz izliyorsun. Reklam yok, kanal logosu yok. Mis gibi.
canım kardeşim, o dediğin kolaylıklar abd vb ülkeler için. adamlar Türkiye ye geldi diyelim. hadi sansür meselesine hiç girmiyorum. ülkenin ekonomisinin krize gittiği gayet açık. onu da geçtim haydi. yahu kol gibi vergi ödeyecekler. üstüne çevirmenlere para verecekler ki buranın anadili İngilizce değil. sonra sana aylık 80-100 arası kol gibi fatura çıkaracak. bu mu mis gibi? kaldı ki netflixte hbo,showtime,starz gibi kanalların dizileri ile İngiliz dizilerinin çok büyük bölümü olmayacak. hem dizimag vb. sitelerin hizmetini ver(e)meyecek hem de kol gibi ücret ödeyeceksin. bu şekilde uzak olsun buradan. yoksa 2 tane dizi izleme zevkimizi de resmi site geldi diye piç etmesinler.mevcut siteleri beğenmiyorsanız indirdin işte rahat rahat.

edit: illa netflix diyorsanız mevcut olanada chrome dan proxy ayarlarını üye olunduğu zaman değiştirip, daha sonra normal ayarlarla da giriş yapıp izleyebilirsiniz. ekşi de mevcut daha fazla bilgi.

daha dün açmıştım bu başlığı. ne ara 4.sezon oldu? fena başlamadı.

daha baştan am gördük sağolsunlar. demek ki yemek yiyen ejderhaya dokanmıycan. joffrey nin ensestçi dayısıyla taşşak geçmesine koptum. hound ile arya nın taverna macerası en iyi yeriydi.

* Cofri'nin heykele bakın lan ahaha olum var ya tam piç bu hakikaten ya. Umudumuz Şaban gibi kasıla kasıla poz vermiş itoğluit.

* Missandei benim, gerisinin büyük kısmı sizin.

* Daario değişmiş? Herifi görünce bir an Hugh Jackman mı girdi diziye dedim, ilk görüşte oldukça benzettim ama sonradan nasıl benzettiğimi anlamadım.

* Thenn'leri de görmüş olduk en sonunda. I fuckin' hate Thenn's. :D

* Kadın kısmı illa kusur bulacak, Cersei'nin triplere gel. Sen izle ben göremiyorum

* Daha önce bunu dedim mi bilmiyorum ama Rains of Castemere'in melodisi çok güzel. Sezon öncesi bölümleri tekrar izlerken bir kez daha fark ettim. Bunu mp3 olarak filan bulmak lazım.

* Arya reyizlik mertebesine bir adım daha yaklaştı.

--

Çok özlemişiz lan, yarın öbür gün tekrar baştan izlerim ben bu bölümü o derece özlemişiz.

Efsane kelimesinin hakkını tam olarak veren bir olay yani... Eş zamanlı olarak gerçekten bir efsaneye tanıklık ediyoruz, daha sonraları ömür yeterse çok daha iyi farkına varacağız bunun.

Geri