Pod xt & xt live

68 sayfalık yazıyı oturup üşenmeden okudum. Teorik olarak olaya bayağı hâkimim sanırım. :D Deneyim açığım çok büyük ama, aleti almadan olmaz bu işler elbette. Güncel olarak bir şeyler yazmanın zamanı geldi çünkü bu başlık artık toz tutmuş epey. XT Live ile X3 Live arasında karşılaştırma yapmak bundan sonraki uygun hareket olacaktır kanımca. Küçük gözlemimi aktarayım ben, inşallah devamı gelir.
Bence malzeme olarak XT L ile X3 L arasında bariz fark var. Elbette henüz yakından görmedim henüz ancak XT L'nin plastik malzemelerinin yerini çok daha sağlam malzemeler almış. Hani ekspression pedalı gıcırtısı, bilmem ne zıngırtısı gibi şikayetlerle hiç karşılaşılmayacak gibi bir izlenim oluştu bende.
Şu aleti enine boyuna bilen üstadlar konu hakkında ayrıntılı bilgiler verse, yeni ürünün artılarını ve varsa eksilerini ortaya dökse ne güzel olur.

merhaba arkadaşlar ben de pod xt live aldım..internetten indirdiğimiz hazır tonların doyalarını pod a nasıl atıyoruz? usb den bagladım aleti pc ye ancak tanıtamadım..hangı program işimi görür?aciliyet oldugu için butun sayfaları da inceleyemedım o yuzden göremediysem bakmayın kusuruma:)

Doğru kurmamış olabilirsin Line 6 Monkey'i (XT L için hangi programı kuruyorsak o programı kastediyorum; farklı olabilir X3 L'den.) Kurulumu çalıştırdığında hangi aşamada USB'yi çıkarman veya takman gerektiğini belirtiyor ekrana gelen kırmızı sayfalarla. Ona dikat et; belki sorunun budur.

merhaba,

bugün pod xt live sahibi oldum. Fakat bir problemim var size danışmak istedim. Pod'u usb ile bilgisayara baglayıp ses alamıyorum. Kulaklıgım usb ses kartına sahip o mu acaba sorun oluyor yani bi ses kartı için yazılım yüklü degil bilgisayarda tak ve kullan özelligi var usb kulaklıgın yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Denetim Masası'ndan "Ses"le ilgili menüyü aç ve ordan XT Live'yi ses kartı olarak seç. Ses kartlı kulaklıklar nasıldır bilmiyorum ama umarım kulaklığınkini devre dışı bırakabiliyorsundur.

selamlar herkese
ben bi süredir pod xt'yle ilgileniyorum. amerikaya giden arkadaş kovalamaktan avrupada hemen her ülkede fiyat araştırmasına kadar kastım :D şimdi birkaç arkadaşın gitme ihtimali var, onlara aldırmayı düşünüyorum fakat bir yandan da bu ihtimaller çok da sağlam değil.
velhasıl size sorum şu olacak, türkiyede bu işi ucuza kapatmanın yolu var mıdır desem heralde 2. el dersiniz diye düşünerek, 2. el pod xt almak mantıklı bi hareket midir ? eğer evetse aletin temiz olduğunu nasıl anlayabilirim, dikkat etmem gereken noktalar nelerdir ?

Gearbox'i actiginda arkaya butun presetlerin yer aldigi bir menu dusmuyor mu ? ORada bos bankalara bilgisayar uzeri tonlari atabilirsin, ya da uyduruk bir search kismi var tone library diye. Orada sansa bagli Humbucker - single bir suru artistin ve sarkilarin tonlari var.. Ayni programi kullanmiyor muyuz? Oradan sectigin tonlari istedigin bankanin istedigin bolumune atabiliyorsun

dorlin demiş ki:
selamlar herkese
ben bi süredir pod xt'yle ilgileniyorum. amerikaya giden arkadaş kovalamaktan avrupada hemen her ülkede fiyat araştırmasına kadar kastım :D şimdi birkaç arkadaşın gitme ihtimali var, onlara aldırmayı düşünüyorum fakat bir yandan da bu ihtimaller çok da sağlam değil.
velhasıl size sorum şu olacak, türkiyede bu işi ucuza kapatmanın yolu var mıdır desem heralde 2. el dersiniz diye düşünerek, 2. el pod xt almak mantıklı bi hareket midir ? eğer evetse aletin temiz olduğunu nasıl anlayabilirim, dikkat etmem gereken noktalar nelerdir ?

forumda bilinen insanlarla alisveris yaparsan ya da eski uyelerle alisveris yaparsan onlar surekli alim satim yaptiklari icin oyle sacma sapan islere kalkismazlar. Pod Xt ama asil Pod X3 tavsiyem olur. Bilgisayardan rahaat rahat kontrol edersin. Amplitube , Guitar Rig kullanirmiscasina oldukca rahat kullanimi var.. Ne tarz tonlar pesindesin bilmiyorum ama Pod X3 ile deli isler yaratan insanlar var. Inanilmaz tonlar yaziyorlar. Ellerine saglik hepsinin valla. Fakat fiyat acisindan eger hi-gain aletler pesindeysen, Zoom g9.2tt bak derim. AMerika'ya giden arkadasin olursa, 300$ a geriledi fiyati diye hatirliyorum.. Yok illa pod olsun dersen, Amerika'da da pahali. Cok severek kullaniyorum pod x3 live.. Baska prosesor de alacagim fakat pod ana cihazim cunku her turlu ozelligi bir arada kullanabiliyorsun hem de cift ton yazabiliyorsun iki ayri kabine iki ayri ton verebiliyorsun vs... Cok kaliteli alet.. Bence onceligin x3 olsun bu nedenle.

progressiva demiş ki:
Gearbox'i actiginda arkaya butun presetlerin yer aldigi bir menu dusmuyor mu ? ORada bos bankalara bilgisayar uzeri tonlari atabilirsin, ya da uyduruk bir search kismi var tone library diye. Orada sansa bagli Humbucker - single bir suru artistin ve sarkilarin tonlari var.. Ayni programi kullanmiyor muyuz? Oradan sectigin tonlari istedigin bankanin istedigin bolumune atabiliyorsun

pod farm diye bir program yükledim açıkcası hangi programı kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Aleti aldığımda yanından driverı(cd) yoktu.

Geri