Saw / Testere I-II-III-IV

Seyrettiğim ve tadı damağımda kalan filmlerden biridir testere...Çok akıllıca yazılmış bir senaryoya sahip bence...Ve beni en çok etkileyen kısmı da bu oldu zaten...

herkes 2.ne çook kanlı çook korkunç diyordu haliyle filme gitmem zaman aldı tırstım yani :mrgreen: sonra bi cesaret izledim ve yuh dedim ilki daha vahşetti bence bu tam dozundaydı.ama bence testere1 in yerini hiçbişe tutamaz.

Re: testere(saw) I- II

edvedder demiş ki:
uzun zamandır böyle bir gerilim filmi izlememiştim. gerekeni yaptı yani gerdi beni. hatta film bittikten sonra 30 sn. yerimden kalkamadım. film boyunca mal olduğuum yetmezmiş gibi filmin sonlarında tükendim;diyecek bişey bulamadım. 8O
sana katılıyorum ''edvedder''ben ''evil dead'' hastası olmama rahmen ondan sonra izlediğim en müthiş gerilim filmi bu filmi izlemeyen ben gerilim seviyorum demesin.

SAW || OST

1. “Irresponsible Hate Anthem” (Venus Head Trap Mix) MARILYN MANSON (3:39)
2. “Sound Effects and Over Dramatics” THE USED (3:28)
3. “Forget To Remember” MUDVAYNE (3:33)
4. “September” BLOODSIMPLE (3:38)
5. “Blood (Empty Promises)” PAPA ROACH (2:56)
6. “REV 22:20” (Rev 4:20 Mix)PUSCIFER (4:47)
7. “Pieces” SEVENDUST (3:06)
8. “Rodent” (Ken ‘Hiwatt’ Marshall remix/ DDT mix) SKINNY PUPPY (5:00)
9. “Burn The Witch” (Unkle Variation) QUEENS OF THE STONE AGE (3:04)
10. “Holy” A BAND CALLED PAIN (3:43)
11. “Three Fingers” BUCKETHEAD & FRIENDS w/SAUL WILLIAMS (3:00)
12. “Home Invasion Robbery” THE LEGION OF DOOM (4:10)
13. “Caliente (Dark Entries)” REVOLTING COCKS FEAT. GIBBY HAYNES (Butthole Surfers) & AL JOURGENSEN(Ministry) (4:10)
14. “Step Up” OPIATE FOR THE MASSES (3:24)
15. “Don’t Forget The Rules” (score) (5:00)

Ömrümde gerçekten derin izler bırakan filmlerden..
Kolay kolay unutabileceğimi sanmıyorum..

Bu arada 2'nin sonundaki bi sahnede ufak bi detay vardı bilmem dikkat ettinizmi?
işte bu detay 3'ünde habercisiydi..

cindyluuu demiş ki:
herkes 2.ne çook kanlı çook korkunç diyordu haliyle filme gitmem zaman aldı tırstım yani :mrgreen: sonra bi cesaret izledim ve yuh dedim ilki daha vahşetti bence bu tam dozundaydı.ama bence
testere1 in yerini hiçbişe tutamaz.

bencede 1 in yerini hiç bi şey tutamaz ama yine de diğer korku filmleriyle kıyaslayınca 2 bile açık ara farkla ilk defa bi filmde hata bulamadım diyebilirim, senaryo süper.

1.sni evde izlyp çok beenmiştm 2.sni sinemda izldmm etksndn kurtulamadım bnce süprdii ve kesnlkle sinemda dha bi başkaa..tabi çou filmde öyldr ama nyse:)))

Bilmiyorum inanırmısın inanmazmısın ama küçük yaştayken kardeşimle girdiğim bi münakaşa sonucu sağ omzumdan sağ dirseğime kadar kolumun üzerine haşlanmış yumurtanın suyu dökülmüştü ve omzumdan dirseğime kadar olan bölümdeki tüm deri kalkmıştı o yüzden bu yanma duygusunu yaşamış bi insan olarak nası bi şey olduğunu çok iyi bildiğimi düşünüyorum..Küçük bi not daha annem birazcık piskopattı o dönemde ve benim 1 saat boyunca ağlamamam için ağzımı kapatmıştı..Çünkü o acıdan dolayı tüm apartman beni duyabilirdi bağırışlarımı ve çığlıklarımı :!: :!:

bence testere 1 ile 2 arasında çok fazla fark var.1. açık ara önde.2'si bana biraz ''küpü'' hatırlattı, 1 deki kadar orjinal fikirler yoktu.ama testere 1 ile kıyaslamadan tek başına düşünürsek gayet güzeldi...

Testere 1 i dün seyrettim ve açıkçası hiç de öyle ahım şahım bir film değil. Hatta izlerken sıkıldım bile diyebilirim. Gayet heyecansız ve gerilimsiz bir film. Filmin tek ilginç yanı katil zannettiğin adamın sonunda katil çıkmaması.

Eğer gerçekten ilginç bir film istiyorsanız herkese Ölüm Provası filmini tavsiye ederim. Japon yapımı bir film. Ayak bileği nasıl kesilir orda daha iyi gösteriyor. :D

ben önce 2.yi izledim,,çıkar çıkmaz 1.yi edindim..öncesinden izlediğim için olsa gerek 2.daha iyiydi bence ama sonuç olarak ikiside izlenmeli..gayet başarılı filmler..gerim gerim gerdiler resmen :)

ya 2. ilk sahnesinde kafasında o kapan olan adam varya!
kendimi bir an onun yerine koydum!
sonra geri aldım
çünkü biraz daha düşünsen öyle bi durumda olduğumu kafayı yerdim!

denoktabenokta demiş ki:
ya 2. ilk sahnesinde kafasında o kapan olan adam varya!
kendimi bir an onun yerine koydum!
sonra geri aldım
çünkü biraz daha düşünsen öyle bi durumda olduğumu kafayı yerdim!

aynı şeyi bende yaşadım... bu film insanı paranoyak yapabilicek kadar iyi...

Geri