DementiA

deerrudolf demiş ki:
DEMENTIA demiş ki:
Emeğimizi satıp gitmeyecek baterist ve vokalist aramaktayız...

Sitem?..
Birine sitem olsun diye değil. Gerçekten istediğim şey!

Gelip giden sayısız elemanlar içinde pek kimsenin sahip olmadığı bu "basit insani erdem..." ve onlar yüzünden kaybedilen 11 yıl...

Eminim ki herkes kendince haklıdır. Ben de kendimce haklıyım ve harcadığım 11 yılıma, (hatta harcadığım tüm hayatım aslında!) azıcık saygı istiyorum. Ben sadece grubuma girecek yeni elemandan beklediğim şeyi yazdım. Hoş, bundan önceki sayısız eleman da pek farklı değildi sözde!

11 yıllık bir süreç, giren-çıkan sayısız eleman, bizlerin bilmediği sayısız sebep, karşılıklı kızgınlıklar ve kırgınlıklar... Şanssızlıktır, olabilir...

Ama "emek" ve "saygı" kavramlarının sözü edildiği bir yerde teşekkür edilmesini de beklerdim ben.
Algıda seçicilik mi? Bence çalgıda seçicilik...

deerrudolf demiş ki:
Bence çalgıda seçicilik...

Bana karşı bakış açının bu olduğunu görmek de hoş. Çok güzel bir yaklaşım olmuş!

Buraya sayfalar sürecek bir yazı yazabilirim ama hiç bir boku değiştirmeyecek muhtemelen, herkes kendi görmek istediğini görmeye devam edecek. Hatta bu cümleleri bile boşa yazdım heralde. Lafı uzatmaya gerek yok.

Dementia yok artık. Hepinize TEŞEKKÜRLER.

Bakış açılarının bir kişiye ya da bir şeye karşı olması söz konusu değildir her zaman, o sadece bakış açısıdır. Senin bakış açının bu olduğunu görmek hoş değil, üzücü. Yanlış anlaşılmamayı diliyor, daha çocukken (evet evet, çocukken) hafızama kazınan Demantia'ya "inadına" başarılar diliyorum.

deerrudolf demiş ki:
Bakış açılarının bir kişiye ya da bir şeye karşı olması söz konusu değildir her zaman, o sadece bakış açısıdır. Senin bakış açının bu olduğunu görmek hoş değil, üzücü. Yanlış anlaşılmamayı diliyor, daha çocukken (evet evet, çocukken) hafızama kazınan Demantia'ya "inadına" başarılar diliyorum.

Yanlış anlayacak bir şey yok. Bir şeyi yanlış anladığım da yok.

Bakış açısı değişebilir. Bakış açıları insanların yaptığı şeylere göre belirlenir. Hitler'e karşı bir bakış açım vardır benim. Atatürk'e ise farklı bir bakış açım. Yaptığı şeyler bellidir ikisinin de. Benim için karakterleri ve yerleri bellidir. Senin de bana, yaptığım şeye "çalgıda seçicilik" demen bana karşı bakış açındır. Bakış açından kasıt burda benim için düşündüğün şeydi özetle. Anlam kargaşası yapmaya gerek yok. Senin düşündüğün gibi çalgıda seçicilik yapacak adam değilim ben. Çünkü bu insan olmayı becerememiş hiç bir varlığa yolu düşmedi Dementia'nın.

Emeğime karşı saygı gördüğüm yerde teşekkürümü de esirgemedim asla.

Bu kokuşmuş piyasada geriye kalan bir avuç adam gibi adam olduğuna inandığım insanlar, yani biz bile kendimizi yiyip bitirir olduysak daha fazla kasmaya gerek yok. Hepinizden özür diliyorum, hepinize de teşekkür ediyorum.

selamun aleykum forum cemaati
Dementia yı 98 yılının sonunda acık radyo pena programında dinledim. sagolsun ahmet durakçı abımız parcadan sonra grup ile iletişim adresi yolladı. bende direk mektup yolladım ali kardesime. ondan sonra gecen yıllar sayısız mektuplar. yani amma velakın ben bu adamı 10 yıldır tanırım muzıgıne destek verırım ve son nokta olarakta muzıgının bır parcasıyım. gercekten bu muzıgın ıcınde ''yasayan'' ınsanlar zaten kendılerını bellı edıyorlar. ali de bu muzık olmadan yasayamayacak insanlardan bırı. 11 yıldır gotunekı kıllar dokulene kadar bu muzık ıcın ugrasmıs bı adam. bu adamın yerınde kım olsa su dakıkada bu tıp bır sıtem az kalır hıslerının dısa vurumunda. sercan ve taylan benım cok sevdıgım arkadaslarım. onların gruptan ayrılmalarına bırsey deme hakkım yok. elestırmeye de hakkım yok. ama gruba girmeleri ,gruptn ayrılma sebeplerı dusunuldugu zaman tek kelıme ıle komık. ozellıkle sercan defalarca abi ben calayım dedıkten sonra ''alınan kararları'' uygulama hakkına bu kadar ozgurce sahıp degıl bence. sorun bence ayrılmaları degıl gruba gırmelerı. caner ve yasın dısındakı dıger elemanlar grup sayılarını arttırdıkca mındcrıme a ne kadar zarar verdılerse, caner ve yasın e ne kadar ayıp ettılerse bence aynıları dementıa ve ali icin de gecerli. şuda bir gercek. bu surec boyle devam etseydı mindcrıme in sonu olurdu. bence grup olarak dogru karar verdıler. ama bunun cezasını ali cekmek zorunda degıldı. sonuc olarak bır gruba gırme kararı verılmesı kolay bır karar degıldır. gruba gıren bır eleman boyle bır sebepten cıkıyorsa da ''gecıcı eleman'' muamelesı yapılıp tesekkur edılmesı cok komık olurdu.

suda var ki sercan ve taylan ne kadar elestırılmeyı hakkedıyorlarsa ali de bi o kadar hakkedıyor bence. elestırılerımı kendısıne bılare okulda yaparım.

umarım sevdıgım onca ınsanın adının gectıgı bu yazıda sevdıgım kımseyı kırmamısımdır.

deerrudolf demiş ki:
Eh böyle forum ortamında kestirip atmaksa çözüm; ben de hem özür diliyorum hem de teşekkür ediyorum...

işte yine bakmak istediğin açıdan baktın sanırım ve asıl kestirip atan sen oldun. "Daha fazla kasmaya gerek yok" dediğim seninle ya da diğer insanlarla ilişkime dair bir şey değil. Kestirip attığım bu değil yani. Biz bile bu konuma geldiysek müzik için, Dementia için daha fazla kasmanın alemi yok demek istedim.

Purga'nın söylediği bir şey vardı; "Konserde önünüzde duran sadece bir kaç seyirci olabiliriz ama sahnedeyken gözlerimizin içine iyi bakın" demişti. Ben de bunu zaten kafama iyice kazımıştım grubu ilk kurduğumdan beri. Önümde 1 tek seyirci olsa bile eğer benimle kafa sallıyorsa sahneden inmedim. Bir tek kişi için bile bu müziğe devam edebilirim çünkü. Ama bu kadar yıl emek verdikten sonra bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az insanın desteğini alabilmiş, aynı yolda ilerlediğimizi hissedebilmiş ve bugün o insanlarla bile bu hale gelmişsek bunca yıl heba olmuş başka bir şey değil. Boşa kasmışım Dementia için diye bir kez daha tekrar ediyorum. En başından beri meydanı o sevgili megaloman rockstarlar'a bırakmalıymışız.

Odtü konserimizden sonra bir forumda "bu sanırım Dementia'nın son konseriymiş, çok sevindim" diyen "ossuruk grubu" yalakası adam da bir yerlerine kına yakar artık. Buyursunlar meydan onların.

Ali seni çok iyi anlıyorum şu anda sinirli, bir o kadar da üzgünsün.Muhtemelen eleman ayrılığından olmamıştır bu kadar olay.Senelerin birikimi vardır, altında neler yatıyordur bilinmez orası.Karışmak da istemem...

Şu açıdan bak, bir grubu dağıtmak onu sevenlere, destekleyenlere saygısızlıktır.Diyebilirsin ki "sana ne benim burama kadar geldi, bitti bu iş".Kendin de yazmışsın bu piyasada kaç kişiyiz diye.Meydanı yeni yetme karı kız götürme amaçlı gruplara bırakmak çok kolay.O zaman bu piyasada müziğini bir yerlere getirmek için uğraşan kimler kalacak?Deep gibi bir parçayı biz kimden dinleyeceğiz?En azından seninle beraber olan adamları düşün yanında Berkay gibi bir gitarist, Deniz gibi bir sahne adamı var.Dementia yolunda ilerlesin, sessizce derinden gelsin geçen senelerde yaptığı gibi.Hep piyasada olup her konsere çıkmasın zaten.Senede 1-2 defa da olsa Artillery gibi müzik yapan bir gruptan mahrum kalmayalım :metalhead

Hellhound demiş ki:
Kendin de yazmışsın bu piyasada kaç kişiyiz diye.Meydanı yeni yetme karı kız götürme amaçlı gruplara bırakmak çok kolay.O zaman bu piyasada müziğini bir yerlere getirmek için uğraşan kimler kalacak?Deep gibi bir parçayı biz kimden dinleyeceğiz?Dementia yolunda ilerlesin, sessizce derinden gelsin geçen senelerde yaptığı gibi.Hep piyasada olup her konsere çıkmasın zaten.Senede 1-2 defa da olsa Artillery gibi müzik yapan bir gruptan mahrum kalmayalım :metalhead

Ali; ben de bizle olan ilişkilerinden bahsetmemiştim, onlar biraz zor kopar zaten. Demek istediğim Dementia'nın bizlerle ilişkisiydi. Kestirip atmaktan kastım da grubu dağıtman, pes ettiğini söylemendi. Bak Hellhound ne güzel yazmış, böyle düşünen adamlar çokça var. Senin dediğin bir avuç insan var hiç yoktan.

deerrudolf demiş ki:
Hellhound demiş ki:
Kendin de yazmışsın bu piyasada kaç kişiyiz diye.Meydanı yeni yetme karı kız götürme amaçlı gruplara bırakmak çok kolay.O zaman bu piyasada müziğini bir yerlere getirmek için uğraşan kimler kalacak?Deep gibi bir parçayı biz kimden dinleyeceğiz?Dementia yolunda ilerlesin, sessizce derinden gelsin geçen senelerde yaptığı gibi.Hep piyasada olup her konsere çıkmasın zaten.Senede 1-2 defa da olsa Artillery gibi müzik yapan bir gruptan mahrum kalmayalım :metalhead

Ali; ben de bizle olan ilişkilerinden bahsetmemiştim, onlar biraz zor kopar zaten. Demek istediğim Dementia'nın bizlerle ilişkisiydi. Kestirip atmaktan kastım da grubu dağıtman, pes ettiğini söylemendi. Bak Hellhound ne güzel yazmış, böyle düşünen adamlar çokça var. Senin dediğin bir avuç insan var hiç yoktan.

Biz 5,5 saat uzaklıktayız belki; belki bir (Rakam ile 1) kez izledik Dementia'yı, ama öyle kolay bırakmaya niyetimiz yok hiç!

Ne kadar klasik bir giriş paragrafı oldu değil mi yukarıdaki? Biraz da içeriğine bakmak lazım.. Ben hoparlörümün gücünün yettiği her yeri sizin şarkılarınız ile inletiyorsam; arabamı sürdüğüm her yeri "Simpe minds must die!!" diye çınlatıyorsam, bunun bir sebebi olsa gerek.

Şimdi bunların hepsini bir kenara bırakın. Ben sizlere dıştan bakan birisiyim ve olan biteni görmekte biraz daha şanslı görüyorum kendimi naçizane. Miami Heat başkanı/koçu Pat Riley koçluğu bırakıp başkanlığa çekilmişti "Bazen olan biteni yukarıdan daha iyi görürsünüz" diye, o misal işte benimki de.

Ali'nin serzenişi çok normal çünkü adam uzun yıllar bu işe emek vermiş ve şu sıralarda bu iş için şu piyasada bulabileceği en sağlam adamları kadrosunda tutuyor. Bu adamlar öyle ki; sadece müzikal yetenek açısından değil, aynı zamanda şehir dışından gelen bizlerin Aspava tecrübesinde de yoldaş olabilecek türden adamlar. O yüzden Ali'ye tamamiyle kızamıyorum. Ama işin iç yüzünü bilmeden de MindCrime tayfasına sitem etmek istemiyorum. Çünkü beste çalışmalarına/kayıtlarına devam etmelerini her şeyden çok istediğim gruplardan biri, belki de birincisi onlar. Hepsinin başka bir grubu varken Caner gibi bir yetenek deposunun (Sus ulan mütevaziliğine başlatma!) boksu bırakmış Apollo gibi bir köşede kısılıp kalmasına yüreğim razı gelmiyor.

Ama şuna da bakalım.. Ali bu yüzden pes etmeli mi? Ah ah ah, asıl bundan güç almalısın be Ali!

Bilmiyorum bu idealist ve yapmacık satırları daha önce kimlerden kaç kez daha duydun/okudun bilmiyorum ama her ne şekilde değerlendirilirse değerlendirilsin; o bestelerinin üzerine Deniz ve Berkay gibi isimleri kattıktan sonra seni bırakmaya hiç niyetimiz yok! Gelecek yeni kayıtları, özellikle de Simple Minds'ın yeni halini sabırsızlıkla bekliyorum. Şarkılarınızı dinlettirdiğim diğer arkadaşlar ise Castle'a daha çok vuruldu, haberin ola.

Son lafım ise şu..

Oraları bırak, işlerini kısa süre için askıya al ve bir kaç günlüğüne tatile gel buraya, misafirimiz ol; kafanı dağıt. Kalamış'ın boğaz kokusunu ciğerlerine çektiğinde hiç bir derdin kalmayacak. Sizin buraya gelmenize fırsat vermeden ise biz oraya geleceğiz.. Ve bizlerin gözlerimizin içine baktıktan sonra "İyi ki devam etmişiz ulan!" diyeceksin. George Costanza'nın bir bölümde arka sıradaki iki serseriye onca laf saydıktan sonra "Just try me.." diyişi vardır. Onun misali yazıyorum ben de bunları; Haydi, bekliyoruz!

(Bahçeli kavşağını yine tarif etmeniz gerek..)

beyler bosuna laf dokuyosunuz... gercek THRASH muzısyenlerının bır lafı vardır slogan olmus.
THRASH TILL DEATH!!!
ya ali ölür yada thrash devam eder.
hadi bakalım bugunluk hayat dersınızı de ben vermış olayım:)

Bazen işin içine "duygu" katmak da iyidir.. Aslında o "duygu" zaten her daim "Thrash"in içindedir ya, her neyse..

Ben müzikal yeteneğini hissettiğim bir adam için haftalarca dil dökebilirim burada. Çünkü Exodus bana onlarca şey dinletmiş olabilir; ama Simple Minds dinletmedi! Kreator bana dünyaları vermiş olabilir, fakat United Killers'dan başka bir kaydını dinlemediğim bir grup var!

Bilmem anlatabildim mi demiyorum.. Anlatırım ben..

Geri