May

izlediğim en farklı psikoloji filmlerinden biriydi.ben iki filmi izlerken çok şaşırdım biri sekreter diğeride may.ikisininde konusunu bilmeden izledim ve ikiside oldukça tuhaf ve enteresan filmlerdi.

Ben de çok beğenmiştim. Biraz uçuk gibi görünse de aslında hadise gerçek hayatta da yaşanabilir türden. Kızın gotik bir havası var. Özellikle çelimsiz pasif görünüşlü bir kızın psikopat havası çok etkiledi beni. Genelde yüzünden bir şeyler yapacağı belli olan oyuncular oynatılır May öyle değildi. Göz sahnesi çok güzeldi.Gerilim filmi olmasına rağmen dramatik bir hava vardı kızı anlayışla karşılamak gerekiyor gibi :) Yönetmeni Lucky McKee. Bu adamı bir kez daha takdir ettiğim başka bir olay var. M . Night Shyamalan'la sıkı bir mücadeleye girdi ve daha önce kendisinin projesi olan The Woods filminin adını kazandı, Shyamalan filmin adını The Village olarak değiştirmek zorunda kaldı. Seneye gösterime girecek sanırım The Woods onu da merakla bekliyorum.

geçen sene izlemiştim.enteresan bi filmdi ben korku filmi almak için gitmiştim bunu önermişlerdi korku falan değil bu tabiki psikolojik... biri ikisi olduğunu bilmiyodum... enterasan ve değişikti sonu çok enteresandı....

Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim ama fikir orjinal sayılabilirdi, hatunun yaptığı şey yani. Çok başarılı olduğunu düşünmüyorum ama izlerken de insanı baymıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dinasor demiş ki:
insanda sado mazo duygular varsa daha bi gazlayan film
"etrafta muhtesem parcalar var ama bir bütün yok" mantigiyla parcalari birlestiren kiz
dah ne istiyorsun?hiç kimse bütün olarak yeterince güzel değil zaten.yada herkes bütün olarak güzel yani güzellik olark herkes aynı peki insanlar arasında ki farkı yaratan nedir? nediyorum ben yaa....

değişik, arıza bi filmdi... en sonunda gör beni diye yırtınması ve onu görebileceğini umut ederek kendi gözünden olması çok takdir edilesi bi davranıştı! kız role çok iyi gitmişti, sakin ve derinden işini halletmesi çok hoştu. oyuncak bebeği çok sevimsizdi! insanı korkutan diil ama hafif ürperten bi filmdi! etrafımda böle bi insan olabileceğini düşünmek istemiyorum!

Filmdeki kız tam bir pisikopattı yaw.Pek beğenmedim bu filmi zaten genelde akıcı konusu olmayan sadece insan doğruyan bu tür filmleri pek beğenmem

Kapağına bakarak aldığım abuk subuk filmler arasında doğru dürüst çıkan nadir filmlerden biriydi. Gerçekten değişik bi film. Ama kesinlikle korku veya gerilim filmi denilemez sadece. İnsanı filmin sonunda düşünmeye itiyor.

May,görsel anlamda beğendiğim nadir filmlerdendir.Çok etkilendim.Korkunç amerikan filmlerinden iyice bunaldığım bir dönem de izledim ve gayet iyi buldum.

ben o filmi izlerken dehşete düşmüştüm..bence psikolojik film temasını abartmışlar..fazla beğenmedim ben o filmi..bi de filmdeki kızı bana benzetmişlerdi..iyice sinir oldum filme..öncelikle film olarak sevmedim fazla..sonradan da gayet kişisel bi şekilde beğenmedim..yani beğenmedim

yalnızlığı seven bi insanın bile sinirini bozacak kadar yalnız bi kızın kötü başlayıp kötü biten hikayesi,psikolojiyi dağıtma etkisi var, üzücü bi hikaye,bu kadar aşırı olmasa da çevremizde yetiştiriliş tarzından dolayı bu tarz uyumsuzluklar yaşayan insanların varlığı korkutuyor.dikkatli olmak lazım.

bence akıllara zarar bir filmdi. hiç ama hiç beğenmedim. psikolojik film temesının abartılmasının yanı sıra, kızın içinde bulunduğu ruhsal durum ve yaptıkları gözümüzün içine sokulmuş. beni izlerken aşırı derecede rahatsız etti bu durum. yani kızın psikopatlıkları daha spontan verilebilirdi ancak dediğim gibi göze sokulmuş çoğu sahne. ama eminim finali itibariyle bu film çok daha güzel olabilirdi. demek ki iş yönetmende bitiyor.

çok etkileneceğime kendimi inandırarak geçtim filmin karşısına. fena değildi ama kesinlikle gerilim filmi izlemek isteyenlerin tercih etmemesi gerekir yoksa gerilim sandık komedi çıktı yorumları kaçınılmaz olur ;)

Geri